Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ses Sistemi

eScape

Kayıtlı Üye
Arkadaslar bir konuda yardimlariniza ihtiyacim var. Araca subwoofer taktirmayi dusunuyorum. Bir kac sorum olucak sizlere.
1. Aracin teybinde buyuk ihtimalle sub cikisi yoktur diye tahmin ediyorum. Bu yuzden dolayi sub i taktirirken cevirici takicaklar. Peki bu cevirici direksiyonda ki kumanda sistemini ve klimanin teyp uzerinde ki goruntusunu etkiler mi? Fonksiyonlarda herhangi bir aksaklik ve azalma olur mu? Klima goruntusu teyp uzerinde yine cikar mi?
2. Araca anfi ve sub taktiran arkadaslar var mi? Bir sorun yasadilar mi taktirdiktan sonra? Ariza vs. gibi bir durumla karsilasan oldu mu?

Servise sordum. Yetkili arkadaslar garanti kapsami disina cikar arac dediler. Teyp te goruntu gitmesi yasanabilir, kilitleyebilir dediler. Takildigi gibi sorun olmasada sonradan sorun cikartabilir dediler. Dediler de dediler yani.

Taktirma durumu soz konusu olur da arac garanti kapsamindan cikarsa eger; bir sorun oldugu taktirde sub i ve anfiyi sokup, kablolarini gizleyip servise gitsem, durum anlasilir mi?

Yardimci olursaniz sevinirim. Simdiden tesekkurler.

Arkadasim garanti kapsamindan cikar dogrudur vede arcinda ileide bir takim teyp veya elektrik sorunu cikabilir sorunu gidermek icin servise gittinde kablolari gizlemis olsan bile sorunun nereden geldigini rastiracaklardir ufak bir hata bulurlarsa garantiyi iptal ederler vede aracin muzik sistemi geyet mukemmel hic bir ilaveye gerek yok bence

Arkadaslar bir konuda yardimlariniza ihtiyacim var. Araca subwoofer taktirmayi dusunuyorum. Bir kac sorum olucak sizlere.
1. Aracin teybinde buyuk ihtimalle sub cikisi yoktur diye tahmin ediyorum. Bu yuzden dolayi sub i taktirirken cevirici takicaklar. Peki bu cevirici direksiyonda ki kumanda sistemini ve klimanin teyp uzerinde ki goruntusunu etkiler mi? Fonksiyonlarda herhangi bir aksaklik ve azalma olur mu? Klima goruntusu teyp uzerinde yine cikar mi?
2. Araca anfi ve sub taktiran arkadaslar var mi? Bir sorun yasadilar mi taktirdiktan sonra? Ariza vs. gibi bir durumla karsilasan oldu mu?

Servise sordum. Yetkili arkadaslar garanti kapsami disina cikar arac dediler. Teyp te goruntu gitmesi yasanabilir, kilitleyebilir dediler. Takildigi gibi sorun olmasada sonradan sorun cikartabilir dediler. Dediler de dediler yani.

Taktirma durumu soz konusu olur da arac garanti kapsamindan cikarsa eger; bir sorun oldugu taktirde sub i ve anfiyi sokup, kablolarini gizleyip servise gitsem, durum anlasilir mi?

Aynen ana ünitede amfi çıkışı yok.. Onu arkasına bi rca çevirici takarak amfi kullanılabilir duruma getiriyolar.. Bu direksiyon tuşlarına hiç bi şekilde etki etmiyor..

Garanti meselesine gelince... Araba komple garanti dışı kalıyorsa gerek yok.. Ama kolay kolayda teyip ekranı gitmesi vs.vs. gibi arıza vermez.. Birde bu işlerde prof atölyelerde montaj yaptırırsan , gerekli ayarda kablo akım vs.vs. hiç sorun yaşıcağını sanmıyorum..Servisin uydurmaları onlar.. Ama araban yeniyse garantisine daha çok varsa ve araç komple garanti dışı kalıyorsa (teyip garanti dışı kalsa sorun olmazda) gerek yok..

Elektronik aksam garanti disi kaliyormus sadece. Arac daha yeni, 9 eylulde satin aldim. 10 gun oluyor yani daha :) Bundan once ki aracim icinde garantisi var diye taktirmamistim, birsey olmadi. Tabi taktirdigim zamanda olmuyacagi garanti degil:D Kararsiz kaldim cok, sanirim taktirmayacagim :)

Bir sorum daha olucak sizlere. Araca serviste park sensoru taktiricam. Bizim teyplere park sensoru goruntusu geliyormus. Sonradan taktiran arkadaslar, sizde su anda oyle mi? Takacaklari sensor Cobra markaymis. Bu sensor hakkinda gorusleriniz neler ayni zamanda?

garantisine birşey diyemem ama düzgün işçilikle kolay kolay birşey olmaz

murat kardeşim bi sıkıntı olmuyor görüntü gitmesi tuşları etkilemesi klima göstergelerinin ekranda olmasından yana bir sıkıntı yok bende 11 aydır ses modifiyem var arabada bass anfimle güzel bir bass ım var ve çok sağlam ses çııkartıyor 11 12 aydırda hiç sorun yaşamadım adam gibi bağlatırsan bi sıkıntı çıkıcağını zannetmiyorum ...

Arkadaslar bugun arastirmaya ciktim. Aracin teybini degistiricem. Necvox, Fly Audio ve Cyclone markalarinin oem urunleri mevcut.
Fiyatlari da Necvox ve Fly Audio icin 1750 TL, Cyclone icin 2450 TL. Hafta ici bu urunlerden birisini taktiricam. Acaba hangi urunu secmeliyim? Hangi urun digerine gore daha kalitelidir? Fiyatlari uygunmudur? Onerebiliceginiz baska bir marka varmidir? Serviste Zenec icin 3600 TL dediler. RNS 510 ise 9600 TL gibi ucuk bir rakam. Yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkur ederim yardim eden etmeyen herkese.

Seatin dsinda aracinda en ufak bir degisiklik yaptirirsan komle garanti disidir ben bnu seat a sordum aracima hic bir sey yapamiyorum

sitemizde satılık 2 adet rns 510 var şu an servisten 9,600 e teypmi alınır incele kardeşim sen satılık bölümünü al paşa paşa teybini rns510 unu tak fişi bitir işi sadece fişi takıyorsun işi bititriyorsun ben 9600 vericem arabanın tekerleklerini yerden keserim güzel kardeşim o paraya harbi yazık

Yekta abi diyorum sana izninle :) Ben onu taktirmayi dusunuyordum fakat 9600 u duyunca dudagim ucukladi, taktirmam zaten. O kadar param olsa, vicdanim el vermez zaten :) Benim sormak istedigim; bu soyledigim markalar arasinda hangisini tercih etmeliyim? Bu konuda yardimci olabilirmisiniz acaba bana?

Muhterem abi bende sordum ayni sekilde. Dogus oto bursanin bana soyledigi; sadece elektrik aksaminin garantisinin gidecegi yonunde. Satis danismanina degil, direk servis yetkilisine sordum ben bunu. Yanlis bilgi verilmis olabilir size. Arastirin, sorusturun eger sizde birseyler yapmak istiyorsaniz araciniza.

Geri
Üst Alt