Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ses sistemi hakkinda

olabilir tabii ki, elektrik tesisatıyla oynanması ciddi bir konudur aslında, en basit olarak araç sürekli akü boşaltır (kontağa değil de sürekli çalışan bir yere bağlanırsa, örneğin saatin ya da uzaktan kumanda alıcısının hattından alınırsa)

ters bir bağlantı yapılırsa araçta aşırı yüklemeye sebep olabilir, geri besleme yapabilir, araç beynini yakabilir, alternatörü zorlayabilir

uç durumlarda yangın çıkmasına kadar uzayacak sorunlara sebebiyet verebilir.

bu dediğim ses sistemi özelinde değil de, genel olarak araçta elektrik tesisatında yapılan değişiklikler için doğabilecek sorunlar ile alakalıdır.

sesçiler genelde işlerini bilir, doğru yerden hat çeker, boş sigorta kanallarını kullanırlar, yani zaten araçta yapılabilecek değişiklikler için açık bırakılmış noktalardan faydalanırlar, ama bazı 'ustalar' çok 'usta' oldukları için, keser biçer, arabanın canına okurlar, sonra da pişkin pişkin hocam kusura bakma valla 10 TL indirim yapayım derler. Güvendiğiniz, tanıdığınız, tanıdık yoksa da referans aldığınız biri ile görüşmeniz başınızın yanma ihtimalini azaltır :)

Anadolu yakasında iseniz yardımcı olabilirim örneğin :)

@jvfc şimdi Recep bey bu iş kesinlikle 500 tl ye çıkmaz neden dersen ben yaklaşık 2.5 sene önce 750 tl gibi rahama nakit zorla anlaşmıştık,
çünkü kaç yer gezdim ve kaç tane amfi denedik hatırlamıyorum hiç biri düzenli çalışmadı sıfır çin ve ithal benzeri bir sürü amfi denendi hepsi kaldırmadı bas kesti bilmem ne oldu sonra uzman bir arkadaşın tavsiyesi üzerine bahsettiğim amfiyi satan bi kişiyi 2 ay bekledim 400 tl den almıştım ,cadence 1500watlık sıfır bas kabinide 350 tl ye almıştık işçilik içerisinde olarak,en başta kesinlikle jbl 600.1 amfiyi temiz ikinci olarak bulmalısın bu işin kralı ve üstünü odur altın gibi de kıymetli ne zaman satsan müşterisi var başka amfi düşünme derim sorun yaşarsın bizzat başımdan geçti... ve kullanılan kablo anormal şekilde kalın olmalı yoksa kaldırmıyor...
ben bu şekilde oyun havasından ilahiye türk sanat dan halk müziğine on numara akustik ses elde ettik...

@Leonm@nia abi firmadaki arkadas da aynisini soyledi. Bu aksam gidicem bakalim.
@faw13 hocam benimki yeni kasa degil ses ona ragmen epeyce iyi. Hatta binenler orijinal olmadigini dusunuyorlar once. Ama ben daha fazlasini istiyorum :) Derdim yuksek ses acmak filan degil. Hatta mahalle aralarindan gecerken cam aciksa muzigi komple kapatirim ses disari gitmesin diye :) Subwoofer, anfi olayini yillarca elestirdim, yapanlarla dalga gectim ama gel gor ki simdi yaptircam heralde :) Goruntu olarak hic istemesem de kalite artacaksa ciddi miktarda yaptircam artik carem kalmadi :) Aksama gidicem bakalim, kafama yatarsa yaptircam.

Recep kardeşim anladığım kadarıyla kaliteli sesi seviyorsun sende... küçük bir tüyo vereyim sana ayrıca... ses sistemini yaptırmadan önce bu anlatacaklarımı bir uygula eğer yine tatmin etmezse o zaman yaptır derim...
Ben Leon I de uyguladım... kimse inanmıyordu arabada ses sistemi olmadığına... herkes bagaja bakmak istiyordu...
Gelelim yönteme...
Önce sevdiğin şarkıların 320kbps olarak riplenmiş olanlarını internetten bul... tekrar yazılabilir bir cd ile bu şarkıları audio cd olarak (büyüklüğüne göre bir cd 14 ila 20 şarkı alır) nero yazma programını kullanarak cd ye ekle... cd dolunca herhangi bir şarkının üzerine tıkla ve ctrl+A yaparak hepsini seç... bütün şarkıların seçildiğine emin olduktan sonra seçenekler kısmından ekolayzeri tıkla ve eko ayarları kısmından full bass-treble olanı seçip tamam de... cd yi yazdır... cd yi aracına tak ve dinle bakalım... sonuca inanamayacaksın... ben cd lerle çok uğraşamam dersen windows media player ile cd yi tekrar 320kbps kalitede mp3 olarak bilgisayara ripleyip şarkıları böyle biriktikçe usb ye de kaydedebilirsin kardeşim... enjoy... hadi bakalım kolay gelsin...

• Beğen
Reaksiyonlar: jvfc
@faw13 hocam eksik olmayasin uzun uzadiya aciklamisin, tesekkur ederim. Anadolu yakasindayim evet. Simdi birazdan gecicem bakalim Kartal'daki 0 Hertz denen yere. Icime sinmezse yaptirmiycam. Cok sevinirim valla yardimci olursaniz :)
@altıpatlar hocam tesekkurler bilgi icin. Ben hangi malzeme iyi hangisi kotu anlamadigim icin onlara sordum mecburen. Adam kabaca fiyat verdi, bakicam bakalim simdi gidip. Tatmin olmazsam yaptirmiycam.
@Leonm@nia abi tesekkur ederim bilgi icin. Haklisin ama cok mesakatli ya :) Internetten direkt indirip, flash diske atiyorum ben :) Biraz is yogunlugu, biraz da usengeclik eklenince o dediklerinle surekli ugrasmam zor abi :) Cok tesekkur ederim ama bilgiler icin

Sonucu merak edenler icin paylasayim istedim: Dun aksam itibari ile yaptirdim. Mevcut hoparlorlere dokunmadik. Soundstream in Picasso serisi 400 RMS'LİK sub'i ile JBL GXA 604 anfi taktirdik. Cadence marka kablo kullanildi. Arkadaslar sagolsun, guzel ve hizli iscilik yaptilar. Sonuc epeyce iyi oldu. En azindan simdilik tatmin etti beni. 700 TL de maliyeti oldu.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt