Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ses sistemi hakkinda

jvfc

Kayıtlı Üye
Arkadaslar Merhaba,
Gecen sene de benzer bir soru sormustum ancak vakitsizlikten yapamadim. Simdi yine 2012 style leonumun ses sistemini az gelistireyim diyorum. Bir kac yerle konustum ama en ilgili ve profesyonel davranan firmanin onerisi su oldu: Kapi hoparlorlerine hic dokunmayalim, bagaja bir bas bir de anfi koyalim. Zira kapi hoparlarlerin oldukca iyi dedi.
Simdi sizin gorunusunuzu merak ediyorum. Bu durum (sadece bas ve anfi ilavesi) ses miktarini ve kalitesini epeyce iyilestirir mi?

nihayet bu akşam müzik sistemimizi hayırlısıyla başarı ve mutlulukla sonlandırdık... çok şükür montaj sorunsuz geçti istediğimiz akustikte net ses ile tatmin olduk... ikinci el JBL 601.1 amfi sıfır cadence 1500 wat 600 RMS prof. dev kabinli subwoofer yeterince kalın kablo, sigorta ve bass kesmeyen çevrici kullanıldı... gerçekten hakkını verdi aldığı para helal olsun, benim gibi bası az halk, sanat ve oyun havası müziklerine göre canlı net bir bass ve ses elde ettik ekmeği ekmekçiye vermek gerekirmiş.... toplamda 650 tl bütçe harcaması yaptım...ve parasında değildim artık rahatsız olmuştum... neyseki güzel oldu yakında video ile yayınlayıp paylaşacağım...

zamanında çok uğraşmıştım aynı sizin araç ve istek gibi,

bu işin en mantıklısı şimdilerde üretimi olmayan JBL 600.1 BAS AMFİSİ ve güzel işçilik...

tavsiye ederim

• Beğen
Reaksiyonlar: jvfc
şu an 2 yıl önce yaptırdım sistemi kullanıyorum , bas amfisi çok önemli ve kabinli bass en az 1500 watlık olması gerekli ve kullanılan ana kablo yeterince kalın ve kaliteli olursa en son da ince ayardan sonra bir çok araçdan daha kaliteli net sesi elde edersiniz...

• Beğen
@altıpatlar hocam bilgiler icin tesekkur ederim. Anladigim kadari ile siz de hoparlorlere dokunmadan, bas ve anfi ile halletmisiniz, dogru mu? Eger oyleyse kafama yatti bu is. Ama uretimi olmayan urunun sifirini zor buluruz, ikinci el de istemiyorum acikcasi. Sizin bahsettiklerinize yakin biseyler seceyim ben madem

Ayrica montaj dahil yaklasik 500 lira ile hallederim dedi arkadas. Belki bilen vardir diye yaziyorum; firma kartal'da ve adi '20 Hertz Oto Ses Sistemleri'

Bence de aracın hoperlörlerine dokunmadan sadece bass ve anfi ile bu işi halledebilirsiniz... Bu durumda sizin bütçeniz devreye giriyor keza alternatif çok fazla...

• Beğen
ki bence yeni kasalarda (en azından FR için konuşabilirim, style'a binmedim) sub a bile gerek yok, son derece tatminkar, ama sağ yolcu kapısını açtırıp yalıtım yaptırmak gerekiyor, bir şeyler bızırdıyordu, bakımda düzlettirdim, canavar gibi oldu

tabi ses işleriyle uğraştığım için sub-woofer olayını sevmememin de etkisi vardır konu üzerine illa ki :p

• Beğen
@Leonm@nia abi firmadaki arkadas da aynisini soyledi. Bu aksam gidicem bakalim.
@faw13 hocam benimki yeni kasa degil ses ona ragmen epeyce iyi. Hatta binenler orijinal olmadigini dusunuyorlar once. Ama ben daha fazlasini istiyorum :) Derdim yuksek ses acmak filan degil. Hatta mahalle aralarindan gecerken cam aciksa muzigi komple kapatirim ses disari gitmesin diye :) Subwoofer, anfi olayini yillarca elestirdim, yapanlarla dalga gectim ama gel gor ki simdi yaptircam heralde :) Goruntu olarak hic istemesem de kalite artacaksa ciddi miktarda yaptircam artik carem kalmadi :) Aksama gidicem bakalim, kafama yatarsa yaptircam.

orası zevkler renkler, ben bass abartılı geldiğinde sevmiyorum, her şeyi dengeli duymam lazım, o yüzden ne evde ne arabada sevmiyorum sub-woofer sadece film izlerken faydalı oluyor, onun dışında ses aynı yerden gelmediğinde beni acayip rahatsız ediyor :D yapacak bir şey yok, huyum kurusun diyerek devam ediyorum yola ehehehe

• Beğen
dediginiz gibi zevkler :) Peki sunu sorayim, gecen bir yerde okudum; ses sistemi sonrasğ elektrik tesisatindan dolayi yangin cikmis arabada filan. Abarti heralde di mi ya, olabilir mi boyle bisey?

Geri
Üst Alt