Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Servis Zamanı Tavsiye!

smz

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracımın yıllık bakım zamanı geldi! Garanti kapsamı dışında 30.000km bakımını yine yetkili serviste yaptırmıştım. Fakat bugün servisi yıllık bakım için fiyat alma adına arayınca 422 TL fiyat verdiler. Sizce değişecek parça ve yağı kendim alıp iyi br ustanın yanına gitmek nasıl olur? Ya da tavsiyeniz nedir?

Dışarda kaça halledicen en fazla yüz lira altına srv.kullandığı her parçanın garantisi var en ufak sıkıntında muhattab olacağın yetkili var..hiç bişey olmadığını varsayalım garantinde bitti ve aracında sorunun var yetkili srv.te sadık müşteri diye bir şey vardır.ben 98 yılından beri seatlarımı aynı yerden almasam bile her zaman aynı srv.giderim şimdiye kadar hiç zor durumda kalmadım.

Geçen 30 bin bakımı için bende konu açmıştım :)
Bana İzmir "MBU" Seat servisi yalan olmasın 410 lira fiyat vermişti. Sonra kendi yağımı kendim getirirsem ne olur diye sorduğumda, yağ fiyatı olarak 180 lira fiyat düşürdüler. Normalde 230 civarı ama bu silecek suyuydu vb. ufak tefek paralarıda alınca 250 lira oldu. Kendimde sanayiden 95 liraya castrol edge aldım 5w-30...
Toplamda 350 civarı oldu. Söyledikleri fiyattan 100 lira kar... :D
Özel servislerede fiyat sormuştum onlardan da kimisi 250 ama kimisi 300 lira fiyat vermişti. Ayrıca onlar nasıl yağ kullanıyor bilmiyorum. Diğer yandan servis 30 binde benim bujileride değiştirdi. Özel servislerin verdiği 250-300 lira fiyatlarda buji değişimi dahil değil.
Kaliteli bir ustan varsa toplamda daha az maliyetlede halledebilirsin sanırım.

• Beğen
Reaksiyonlar: smz
Servisin verdiği fiyata; Yağ+Yağ filtresi+Hava Filtresi+Kilima filtresi bukadar diye hatırlıyorum.

Servisin verdiği fiyata; Yağ+Yağ filtresi+Hava Filtresi+Kilima filtresi bukadar diye hatırlıyorum.

30 binde buji de değişiyorlar. benim araç ibiza , leonda değişir mi bilmem.
en azından izmir servislerinde degisiyorlar...

[MENTION=24890]bora55[/MENTION] ben 30.000 bakımını daha önce yaptırdım. bu yaptıracağım yıllık bakım.

420 iyi para.
özel serviste 200-250 civarı yaptırırsın yada benim taktikle yetkili serviste 100 lira daha fazla miktarla 350 civarina halledebilirsin.
Ankara'dan çok üye var illaki iyi bir usta önerisinde bulunan olur.

• Beğen
Valla ben garanti süresi hariç kesinlikle servisi önermiyorum. Toplamda 9 sene seat kullandım. 1 sene dışında ( o da garanti için) özel servise gittim. özel serviste hep aracın yanındaydım, ne yapıldı nasıl yapıldı ne gibi ürünler kullanıldı hepsini gördüm. özel servislerde fatura alındığında her türlü yasal hakkınızı ararsınız. Birde ufak çaplı işlerde servis sizden hep ücret talep eder, ama özel servisler böyle işlerde hiç ücret talep etmezler. Bence siz kendinize güzel bir özel servis bulun. Boşuna para vermeyin. Bence en az 200 lira arada fark olur...

• Beğen
Bugün araca bakım yaptırdım! işçilik dahil 200 TL ye mal oldu. Üstelik tam sentetik. yağ kullanmama rağmen. :)

Geri
Üst Alt