Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Servis Bakımlı olmayan DSG alınır mı?

Murata83

Kayıtlı Üye
Selam, Dizel otomatik 2016 Leon almaya karar verdim. Servis bakımlı olmayan bir araç buldum fiyatı makul. Dsg arızasında servis sorun yaşarsın diyor. Sizce alınır mı? Bu dsg mutlaka ve mutlaka arıza yapacak diye bir şey var mı kavrama mekatronik vs gibi? Teşekkürler şimdiden

Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Kurallara uygun kategoriye konu açınız lütfen.
Ayrıca üyelerimiz kısmında da lütfen kendinisi tanıtınız.

Selam, Dizel otomatik 2016 Leon almaya karar verdim. Servis bakımlı olmayan bir araç buldum fiyatı makul. Dsg arızasında servis sorun yaşarsın diyor. Sizce alınır mı? Bu dsg mutlaka ve mutlaka arıza yapacak diye bir şey var mı kavrama mekatronik vs gibi? Teşekkürler şimdiden

Dsg şans kısmet meselesi gibi bazı araçta bin km olmadan arıza veriyor kimisin de yıllarca hiç sıkıntı olmuyor yani aracı alırken eksper yaptırın mümkün ise Eksper yapan servis tercih edin bu arıza durumunda size iyi niyet yaparlar

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Dsg şans kısmet meselesi gibi bazı araçta bin km olmadan arıza veriyor kimisin de yıllarca hiç sıkıntı olmuyor yani aracı alırken eksper yaptırın mümkün ise Eksper yapan servis tercih edin bu arıza durumunda size iyi niyet yaparlar

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız
Servisle konuştuk 500 tl fiyat verdi ama almayı düşündüğüm 1 kere bile servise uğramamış 60.000 de 2016 model mekatronik vs arıza çıkarsa doğuş karşılamaz iyi niyet uygulamaz dedi. Zaten bu benim kafamı karıştırıyor.

Olaya birde şu taraftan baksak; belki satıcının arabasında dsg arızası var ve kendisi sanayide satışa kadar idare edecek şekilde yaptırdı ve siz aldıktan kısa bir süre sonra ortaya çıkacak. Sorun değil paramla yaptırırım derseniz alın. Düşük ama olası bir ihtimal yazdığım sonuçta arabanı geçmişini bilmiyorsunuz.

Bazı insanlar var arabasını servise hiç göturmüyor. Ornek olarak geçen sene İstanbul da tanıştığım birinde c180 varmış ve arabayı 3 sene once sıfır almış. Bu güne kadar hiç yetkili servise gitmemiş. Sebebi de yetkili servise Gore 4 te bir fiyatına özel serviste bakim yaptırdığını söylüyor. Bu tercih meselesi.
Arabaya muhakkak baktirin. Hatta daha önce dsg yi yıllarca kullanmış birinden yardım bile alın.
Valla şu dsg ne soru işaretli bir vites. Alırken bile acaba dedirtiyor insana.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Şuanki düşünce sırf iyi niyet garantisi olsun diye servis bakımlı bir araç almak

Geri
Üst Alt