Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

servis 75.000 triger set

tolga

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,
2006 model leon 1.6 sahibiyim.
Aracım şunan 70.000 km ancak bir seneyi geçtiği için bakıma sokmam gerekiyor.
Bugün x servisi aradığımda aracımın 4 yılı geçtiği için triger kayışınında değişmesi gerektiğini periodik bakımla birlikte 850.000 tl tutacağını söyledi.
açıkçası tutar beni zorlayacak. acaba triger değiştirmesem bana sorun yaşatır mı? fiyat sizce uygun mu? eryada indirimimiz var mı? bahar kampanyası kasım ayında mı? bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Sevgiler, saygılar.

Triger 100.000 de değişiyor biliyorum. bugün efem deydim öyle dediler de ben yine de 85 binde değiştircem ne olur ne olmaz..
Bence acele etme trigerine baktır arabanın daha gider derse x servis kullan boşa mastaf yapma derim

Fiyat normal gibi..3 aşağı 5 yukarı bu fiyatlardan geçiyo...Triger kayışının ömrü ve değişim zamanı 4 yıl olarak belirlenmiş..Bu demek olmuyo ki trigerin 4 yıl sonunda kopsun...8-10 yıl bile değiştirmesen bişey olmaz belki ama bilemezsin işte..O yüzden belirlenen yıl aralığında değiştirmen daha sağlıklı olur...

4 yıl ya da hatırlamadığım bi km'de değişiyo triger 1.6'da..
trigeri değişmezse noolur..1-2 yıl bişi de olmayabilir yarın yolda da bırakabilir..

kızıcaksınız belki ama özel servisde daha ucuza çıkabilir miyim sizce?
bahar kampanyasını beklesem kasım gibi oluyor galiba ne kadara düşer fiyat bilen var mı ?

kızıcaksınız belki ama özel servisde daha ucuza çıkabilir miyim sizce?
bahar kampanyasını beklesem kasım gibi oluyor galiba ne kadara düşer fiyat bilen var mı ?

normal bakımları dışarda yapın isterseniz siz bilirsiniz ama trigeri dışarda yaptırmayın derim..

Triger 100.000 de değişiyor biliyorum. bugün efem deydim öyle dediler de ben yine de 85 binde değiştircem ne olur ne olmaz..
Bence acele etme trigerine baktır arabanın daha gider derse x servis kullan boşa mastaf yapma derim

peki trigere bakıp yorum yapılabiliyor mu daha gider ya da değiştir diye

oncelıkle trıger kayısının eskılerın deyımı ıle egzantrık kaysının ne ıse yaradıgını ogrenelım ve neden degısmesı gerektıgını anlayalım arabamızı tehlıkeye atmayalım :) egzantrık kayısı krank a baglı olup motorun her hareketınde subab zamanlamasını dogru ayarlayarak subabların dogru zamanlarda acılıp kapanmasını saglar,kayısın kopması durumunda subabların hareketı yarım kalacagı ıcın asagı yukarı cıkarn pıstonlar subabları eğer,pıston baslarına zarar verır motor kabaca cacık olur :)
sımdı gelelım trıger 1.6 leon da ne zaman degısmelı ?
servısın kesın yargısı 90 bın km kullanım sonunda yada km zamanı gelmemıs ıse 4 sene sonunda kayısın ozellıgını yıtırmesı sonucunda degısmesı gerektıgınıdır.Arabanı rıske atmaktan baska bsey yapmazsın suan kullanarak.Servısın pahalılıgı konusunda hak verırım bunun yerıne dısarda Vw ustalarındada degısım yapabılırsın kendın trıger setını servısten yada yedek parcacılardan alarak.Trıger degısımı efsane zor b olay degıldır 1.6 motorda,onemlı olan degısım sonrasında sentesını dogru ayarlamaktır

Annemin eski aracında triger kayışını koparmıştım ve 16 tane sübap değiştirmek zorunda kaldım. Bu yüzden triger kayışı bakımını kesinlikle atlamayın derim.
Kayışın kopması da şart değil. Diş bile atsa aracın subapları eğilir. Kesinlikle değişimi atlamayın.
Fiyat sizi zorluyosa aynı işlemi sanayide çok daha ucuza yaptırabilirsiniz. Aynı malzemeler sanayide de var.

Geri
Üst Alt