Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SERVİS BAKIM

berat06

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracımı alalı 14'ünde tam olarak 1 yıl olacak garantisi olduğu için servise götürücem. KM daha 4900'lerde,şimdi serviste tam olarak neyapacaklar yaptıran arkadaşlar paylaşabilirmi? Yağı kendim almayı düşünüyorum tabi kabul ederlerse 4 litrelik castrol edge 5w-30'luk olandan..Artık servisin maliyetli kaça mal olur bilemem. :)

Yıllık bakım ortalama 450-500tl gibi bir fiyata mal olacaktır size yağı ilk önce servisle görüşün ondan sonra alın derim birçok servis kabul etmiyor.
Yapılacak yağ-polen-hava filtre değişimi,yağ değişimi, Yağ tıpası değişimi olacaktır. Cam suyunu doldurun da gidin onun içinde ekstra para istemesinler. Çıkan bütün parçaları isteyin

"Çıkan bütün parçaları" derken yani liste halinde bana yazıp versinler anlamında dimi..

Yıllık bakım ortalama 450-500tl gibi bir fiyata mal olacaktır size yağı ilk önce servisle görüşün ondan sonra alın derim birçok servis kabul etmiyor.
Yapılacak yağ-polen-hava filtre değişimi,yağ değişimi, Yağ tıpası değişimi olacaktır. Cam suyunu doldurun da gidin onun içinde ekstra para istemesinler. Çıkan bütün parçaları isteyin

Bunu okuyunca ayıldım :D 15 bin bakımında servis çıkan parçaları istemememe rağmen bana geri vermişti ama 30 binde parça felan veren olmadı... Hatta artan yağı bile araca koymamışlardı. Dedim nerede benim kalan yağ. Anca öyle verdiler...
Berat kardeş araca iyi bakıyorsun ama anladığım kadarıyla pek gezmiyorsun :) 1 senede sadece 5000 km mi? Arabanın sıfır kokusu araçta desene...

"Çıkan bütün parçaları" derken yani liste halinde bana yazıp versinler anlamında dimi..

Liste olarak zaten faturada yazıyor herşey.
Çıkan parça olarak veriyorlar. Örneğin Kirlenmiş Filtreler felan... Gerçi seninkiler temizdir :)

Ozaman benn hiç gitmiyeyim servise herşey tertemiz :)))))

zaten çıkan parçaları verseler neyapacamki ne işime yarar.

Bari gitmişken bir park sensörü taktıralım serviste, ne önerirsiniz?

Park sensörünü ben alırken bedavaya getirtmiştim. Göstergesiz sadece ses veren bir cins takmışlar. Mümkünse göstergeli birşey taktır hocam aracına daha iyi olur.
Arkadaşlar daha iyi marka biliyor olabilir , bilen yorum yaparsa daha iyi olur.

Geri
Üst Alt