Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

sert yaylar

Konu, 'Cordoba' kısmında JOKER66 tarafından paylaşıldı.

1. JOKER66

JOKER66 SCW Üyesi

34
    18
    8
    slm forum benim 2004 model cordoba 75 beygir stella (sedan) aracım var bundan öncekı hatcbak ıbıza sıngo 2004 modeldi neyse sorum şu bu aracımda yoldaki kasislere biraz sert girdiğimde arabakadi amortisörler yada yayları sanki kazıklamış gibi aracın içinde takırtıyı duyuyorum ıbızada yada başka marka araçlarla aynı yolda gittiğimizde bu kadar sert bir sürüş hisi vermiyor sanki kasislerden engellerden geçerken bayağı rahatsızlık veriyor buu modeller için bu normalmi yoksa arabada bir sorun mu aracı alalı 6 ay oldu kışın ağır bakımları yapılmıştı servis arcın temiz demişti orjinal 100,000 km aldım

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  2. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.239
    113
    öncelikle şunu belirtmeliyim...sert süspansıyon takırtı tukurtu amortisor koparcasına cıkan sesler maaalesef kronık sorundur.benı cordoba da da maalesef vardı.bunun çözüm yolları var
    yumuşak lastik kullanacaksınız..örneğin nokian marka tavsiye ederim
    yaa sert cukurlarda tumseklerden kaçınacaksınız ya da yavaş gececeksiniz
    yaa da üstündeki sachs marka yağlı amortisorü atıp gazlı amortisore geciş yapacaksınız ses azalacak yada kaybolucak.
    ön takımları elden gecireceksiniz tabla burcları ,salıncak burcu falan kontrol ettirip yenisiyle ısrarla orjınalleriyle değiştireceksiniz.
    muhtemelen amortisorleriniz patlak olabilir.patlak amortisor daha sert hissi verir.
    sen nasıl başardın diye sorabilirsin ..ben amortösleri bilstein b4 ile değiştirdim.ön takımları elden gecirtip burc değişikliğine gittim.araca konfor geldi ses yok denilecek kadar azaldı.ayrıca bagaj ve arka koltuk altına flex 1 cm ses izalasyonuyla kaplarsınız yol sesi takırtı tukurtularınız yuzde 80 azalır.
    şunuda unutmayın cukurun keskin kenarlı derin olan cukura herhangi en luks otomobil ön lastiği kaptırsanız can alıcı tak tuk sesi mutlaka olacaktır.

JOKER66 ve dadaş34 bunu beğendi.
  3. eserbaba

eserbaba SCW Üyesi

800
    499
    63
    valla ben ilk aldığımda da dediğiniz şekildi. Ön takımı komple değiştirdim o zaman yaklaşık 350 tl civarı tutmuştu. Şimdi süper ama çok sert çukurlarda tak sesi kaçınılmaz

4. JOKER66

JOKER66 SCW Üyesi

34
    18
    8
    sağolasın kirlisakal usta kafama takılıyordu anlaşılan bizim araçlarda ki amortisörler buna sebep hayırlısı bakalım

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş