Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Seramik fren

Konu, 'Teknik Döküman ve Arşivler' kısmında setnogrom tarafından paylaşıldı.

1. setnogrom

setnogrom SCW Üyesi

4.745
    419
    83
    Merhaba;
    Seramik frenler an itibariyle en pahalı,güvenli,uzun ömürlü,hafif,yüksek ısılara dayanabilen (+ - 14bin derece ),fren mesafesini kısaltan,sürüşü keyiflendiren bir yapıya sahiptir.
    Seramik frenler ilk olarak Porsche tarafından üretilmiştir günümüzde otomobil sporlarının ana dalları dışında sadece lüks sınıf araçların bazılarında mevcuttur.
    F1 başta olmak üzere Dtm gibi büyük otomobil sporlarının değişik dallarında değişik markalar tarafından kullanılıyor.
    Bu fren disklerindeki en başlıca özelliği yüksek ısıya dayanıklı olması ve bu yüksek ısılarda performansından birşey kaybetmemesi aynı zamanda çabuk soğumasıdır.
    Normal bir diskten 4-5 kat daha dayanıklı ve daha hafiftirler.
    Seramik frenlerin bazılarında karbon takviyesi vardır ve ömürleri 300bin km dir yani ömürlükler diyebiliriz.
    Araçlardaki fren gücü her zaman aracın gücünden fazla olmalıdır.

xx

E_G_E, Murat34, brave ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. setnogrom

setnogrom SCW Üyesi

4.745
    419
    83
    Bu video yapım aşamasıdır.

xx

Murat34 ve LeonRider bunu beğendi.
  3. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    hiç haberim yoktu... abim bunlar iyiymiş güzelmişte biz alabiliyormuyuz alabilirsekte gücümüz yetermi?

4. setnogrom

setnogrom SCW Üyesi

4.745
    419
    83
    Bu videoda yüksek sıcaklıkta bir disk nasıl bir felakete yol açabilir görebilirsiniz.
    Burada şu ortaya çıkıyor fren gücü araç gücü oranı normali fren gücünün araç gününün 8 katı olarak düşünülüyor.Seramik frenlerde bu değişiyor.

Alper ne kadar gerek var bizim araçlar için asıl soru:)
    Şuan için aşırı pahalı sistemler kolay kolayda fiyatları düşmez yani alım gücünü geçtim artık sen anla:)

xx

Murat34 ve AlperMertKocak bunu beğendi.
  5. AlperMertKocak

AlperMertKocak SCW Üyesi

927
    223
    43
    almasından değil abi merak ettim sadece :D

6. setnogrom

setnogrom SCW Üyesi

4.745
    419
    83
    Ferrari 599XX frenleme esnasındaki görüntüleri dikkat edin.1:30 dan sonra

xx

7. setnogrom

setnogrom SCW Üyesi

4.745
    419
    83
    10bin dolar civarındadırlar uzun süredir fiyatlarına bakmadım gerek duymadığımdam ama oldukça yüksek rakamlardır:)
    Ki lüks sınıf için 10bin dolar pek bir para sayılmaz.

xx

8. nri7

nri7 SCW Üyesi

334
    74
    28
    Sesler muhteşem. F1 araçlarının da dikkatlı bakılırsa görülebiliyor ama bu kadar net görmemiştim paylaşım için teşekkürler.

9. eScape

eScape SCW Üyesi

365
    106
    43
    Diskler eyvallah iyi. Peki balatalar? Onlar hangi malzemeden uretiliyorlar? Yine seramik mi? Bunlara uygun balata lazim cunku birde. :)

Bunu beğendi. yukcell88 bunu beğendi.
  10. dgkndmrr

dgkndmrr SCW Üyesi

3.523
    584
    113
    Paylaşım için teşekkürler

Sayfayı Paylaş