Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Senet İptali Yardım :(

Ahh be Tarıgım !!! yengede yanındaydı galıba !! bu konuda bı bılgım olamaz ama egerkı ıptal ettırırsen masukıye yoluna gıderken soldakı lerona fabrıkasına gıtmenı ordan bı bakmanı sıddetle tavsıye ederm

markasız ürünlerde kurumsallşmamış firmalarda bu tür sıkıntılar her daim vardır..ben zorla satmadım gibi cümleler kurabilir.bende mobilyacıyım.. tamamen satıcının insafına kalmış para iade etme durumu..bu yüzden sakin bir şekilde vazgeçtiğinizden bahsetin.. çok uzun olmamış zaten aldığınız gün.peşinatınızı vermeyebilir veya kesinti yapabilir. ama kesinlikle sakince halletmenizi tavsiye ederim..

aldığın ürünler eve geldi mi?
gelmedi ise iptal edersin küçün bir sorunlar eğer adamın elinde başka mal yoksa yada varsa bile ben bunları sana verdim diye başkası istedi veremedim der bir miktar kapora hesbı paran kalır orda..
Yok ürünleri baya geç alıcam o nedenle pazartesi fabrikaya söylicem yapıcaklar dedi yani elindekileri vermicek... yeniden yaptırıcak... Yarın arayacağım düzgünce anlatacağım bunu nasıl çözelim diye ona soracağım... ha baktım giderli... kalkıp oraya gideceğim karşılıklı giderleniriz artık... :) herkese teşekkür ederim yorumları için...

bizim iş bozuldu ayrıldık de senetleri almaya ne zaman geleyim de 250 kesik atsın işi bağlayın tarık

birde madem öyle bir durum var bi sorsaydınya be kardeşim doğtaş mobilyanın sahibi kankam DOĞTAŞTAN alasını alırdık sana

Yekta abinin söylediği en mantıklısı gibi..İş bozuldu deyip,senetlerin iptalini konuş tatlı dille...Sana şu kadar para vereyim de,senetleri iptal ettirirsin belki..Yalnız showroom fabrikaya siparişi geçmiş ise ve onlarda yapmaya başlamışlar ise,ne parayı alırısın nede senetleri...Şunu da hatırlatmak isterim..Bursada yaşıyorum Eylül ayında düğün yaptım,mobilya aramaya hep bursa merkezde olan yerlere gittik..İnegölden okadar çok kişi şikayetçi ki anlat anlat bitmez...Çoğu insanın mobilyası yanlış vede farklı ürün,yırtık filan teslim ediyolar sonra bi dünya uğraşıyosun...

kardeşim inegöl esnafı cok kıldır.bız onlara makıne satıyoruz ve neler cekıyoruz 1 2 mılyarlar ıcın.. sen bana ozelden fırma adını bı at belkı musterımızdır eger oyleyse bı baglantı kurmaya calısırım.

zor bi durum.öncelikle bu tür yerler devamlı senet imzalattıkları için 'malen-nakden' kısmı ile senedin üzerinde ki diğer alanlar (hangi mahkemede olacağı falan...vs.) genelde hep sabittir.ordan yırtabileceğini zannetmiyorum.diğer bir husus ise bu adam bu senetleri kullanırsa ki kullanma ihtimali var yani senin senedin bir başka üçüncü şahsa geçerse ve senin bundan haberin olmazsa o zaman kotu.bunlar olabilecek kotu senaryolar.en iyi olanı bencede en kısa zamanda vatandaşı arayıp konuşmak.yok değilse ki zor.adam 9000 tl lik alışverişe 250 tl inmedi diyorsun.umarım ıstediğin gibi çözüm yoluna gıdebılırsın.

Öncelikle geçmiş olsun
benzer bir durumu bizde yaşadık para ve senet iadesi yapamayacağını siparişleri geçtiğini belirtti. biraz araştırmadan sonra tüketici hakları diye bir şey duyduk araştırdık ve tüketici haklarına gittim ve durumu izah ettim. bir kez daha gsatıcıya gitmemi ve tekrar anlaşmaya çalışamaı söyledi olmaz ise tüketici haklarına şikayet edeceğini söyle dedi. satıcıya gittim ve konuşmalar hiç olumlu geçmiyordu bende işi çözemezsem tüketici haklarına şikayetedeceğimi söyledim adam afalladı biraz daha yumuşak konuşmaya başladı ve 1-2 gün içinde yönetimle görüşüp haber verelim dedi ertesi gün adam aradı ve paramı ve senetlerimi kuruşu kuruşuna iade etti. inşallah sende alırsın.

Öncelikle geçmiş olsun
benzer bir durumu bizde yaşadık para ve senet iadesi yapamayacağını siparişleri geçtiğini belirtti. biraz araştırmadan sonra tüketici hakları diye bir şey duyduk araştırdık ve tüketici haklarına gittim ve durumu izah ettim. bir kez daha gsatıcıya gitmemi ve tekrar anlaşmaya çalışamaı söyledi olmaz ise tüketici haklarına şikayet edeceğini söyle dedi. satıcıya gittim ve konuşmalar hiç olumlu geçmiyordu bende işi çözemezsem tüketici haklarına şikayetedeceğimi söyledim adam afalladı biraz daha yumuşak konuşmaya başladı ve 1-2 gün içinde yönetimle görüşüp haber verelim dedi ertesi gün adam aradı ve paramı ve senetlerimi kuruşu kuruşuna iade etti. inşallah sende alırsın.
Adam biraz korkmuş anlaşılan..Ancak somut olayda Tüketici hukukuna başvurabilecek bir unsur göremedim. Tüketici hukukuna gidebilmek için bazı şartlar lazım. Bunların en önemlisi ''Ayıp''tır. Bu tip durumlarda blöfte bazen ters tepebilir. Bencede işi sulhen halletmekte yarar var. Tabi taviz veren taraf sen olmalısın. Geçmiş olsun.

Herkese iyi akşamlar...
Dün kalktım inegöle mobilya bakmaya gittim. Almaya niyetim yoktu ancak beğendik ve oturduk anlaşma imzaladık. 9000 tl lik malzeme aldık karşılığındada 9 aylık senet yaptık 1350 tl de nakit para verdik... Eve geldim internetten modellere bakayım bi tekrar dedim ve piyasada aynı ürünlerin toplamda 1000-1500 tl daha uygun olduğunu gördüm... Adam bize satış yaparken işte size vade farkı yapmıyorum masada sandalyede şu değişikliği yaptım bunun parasını almıyorum falan filan bir sürü salladı... Ama sonuç olarak toplama baktığınızda hem yaptığı değişikliklerin hemde vade farkını aldığnı görüyorum... Kafam attı yarın adamı arıyacağım ilk önce tatlı dille bir süre anlatmayı düşünüyorum... Ancak adamla anlaşmayı yaparken toplam 9000 tl den 250 tl bile indirim alamadık... yani tatlı dilin pek işe yarayacağını sanmıyorum... Sonrasında alışverişten vaz geçmeyi düşünüyorum... 1. si senetlerimi alabilirmiyim yasal olarak böyle bir hakkım var mı? 2. si paramı alabilirmiyim? Fatura kağıdı gibi bi Sipariş kağıdı üzerinde nakit ödediğim rakam falan yazıyor... Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?... Resmen aptal yerine konuldum canım çok sıkıldı.... :(
Öncelikle geçmiş olsun. Özelden mesaj atarsan seni bilgilendirebilirim.:)

Geri
Üst Alt