Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sen neymişsin be ibiza...

hiçbirinde yok o bastığınız kick-down butonu yani inebileceği en düşük vitese iniyoo
manuel arabaya koyucaklarda ne olucak zaten kendin değiştiriyorsun
hee extra takılmıştır o ayrı bişey içindir
manuelden daha iyi bişey değil ama otomatikte olması gereken bi buton

hiçbirinde yok o bastığınız kick-down butonu yani inebileceği en düşük vitese iniyoo

bakınız ilk sayfadaki yazıma :D

o butona basıldığında eğerki lpg acu sundeki belirli gaz akış limitini aşarsa gazı kesip benzine geçebilir.. düşük bir ihtimal ama oladabilir.. :eek:key:
Benim de benzer bir sorunum var aslında.. bildiğiniz üzre ibiza sc lerin yayları baya sert... Dolayısıyla kasis çukur veya benzeri bir yere girer de aracı çok sarsarsam gazı kesip benzine geçiyor... Bu sorunda lpg Acu sünün motorda bir bağlantı noktası var.. motorun çalıştığını algılayan bir sinyali takip ediyor.. onda sarsıntıyla beraber kesilme olursa.. tık gaza geçiyor araç.. :D
Bahsi geçen sarsıntı yüksek bir sarsıntı.. yani araç her çukurda tümsekte yapmıyor bunu.. yanlış anlaşılmasın :eek:key:

Otomatik viteslilerde,buton/switch, extra birşey kazandırmaz, sport modu olur, daha yüksek devirde vites yükseltir, tam gazı algılar, klima çaıksa kapatablir vs. mühim olan motorun bakımlı olması.

Mercedes E270 CDI manuelde var.

Peugeot 308'in manuelinde var mı bilmiyorum ama Auto6R'de basıldığında overboost ile 240nm olan torku 260nm'ye çıkarır. Yani her arabada sadece vites küçültmek için değil.

bütün otomatiklerde varmı o buton? arkadaş dün 2005 polo otm. aldı bi deneyim olmazsa:)

bizim 2004 polo da vardı
ama her otomatikte yok (2010 lancia delta)

Mercedes E270 CDI manuelde var.

Peugeot 308'in manuelinde var mı bilmiyorum ama Auto6R'de basıldığında overboost ile 240nm olan torku 260nm'ye çıkarır. Yani her arabada sadece vites küçültmek için değil.

doğrudur ilk defa sizden duyuyorum

Geri
Üst Alt