Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Sen neymişsin be ibiza...

yukcell88

Kayıtlı Üye
Az önce eve gelirken önümdeki TDI eski kasa(96-2000) passat'a kafam bozuldu tin tin gidiyordu önümde. Sağ tarafı boşalınca kökledim gazı sağdan geçeyim dedim, ben öyle yapınca o da topukladı. Baktım gider gibi oldu benimki kick-down yapıp vites düştü ama " lpg' de anca bu kadar" dedim kendime... Tam öyle derken ayağımı biraz daha sert basınca gazın bir eşiği aştığını farkettim. O an zaten araba çılgına döndü. Kamçı yemiş at gibi gitmeye başladı. Passat geride tabi :) Bizim gaz pedalının altında buton tarzı birşey varmış meğersem. 2000 Corsa 1.4 16v 90 bg otomatikte vitesin üstünde var, benim kuzen sıkışınca ona asılıp beni geçiyordu, ben de kızıyordum VWAG' ye ne yalan söyleyeyim... Ama bizimkinde de varmış... Helal olsun be İbiza :) Manuellerde yok değil mi bu olay?

evet olan benzine oldu :) manuellerde yok diye duymuştum ben

evet olan benzine oldu :) manuellerde yok diye duymuştum ben

Doğukan kardeşim korkum da o aslında... Ben canım sıkıldı mı köklüyorum ama sanki benzin harcıyor gibi... LPG taktırdığım yere sorduğumda "olmaz öyle şey, LPG bitmediği sürece LPG yakar" demişti... LPG tankım ise full...

Manuellerde o sistem yok elinizle 1 ya da 2 vites birden düşürebilirsiniz zaten ;) . Corsalarda hem vites üstünde var hemde pedal altında var. Bu sistem sadece vites atma aralıklarını değiştiriyor. 5. vitestesiniz ve 2000 devirdesiniz pimsiz gaza bastığınızda sadece tek vites düşürür pimli gaza bastığınızda 2 vites birden düşürür ve pime bastığınız sürece yüksek devirlerde vites atar.

Manuellerde o sistem yok elinizle 1 ya da 2 vites birden düşürebilirsiniz zaten ;) . Corsalarda hem vites üstünde var hemde pedal altında var. Bu sistem sadece vites atma aralıklarını değiştiriyor. 5. vitestesiniz ve 2000 devirdesiniz pimsiz gaza bastığınızda sadece tek vites düşürür pimli gaza bastığınızda 2 vites birden düşürür ve pime bastığınız sürece yüksek devirlerde vites atar.

Doğru :) tabi en yüksek beygirimizi de neredeyse en yüksek devirde yakaladığımız için kamçılanmış gibi oluyor yani :) Teşekkürler bilgilendirme için...

Şu haliyle yine Corsa yer diyorsunuz yani bir de :)

iyi yapmışsın ama passatta şoför yoktu anlaşıldı :D onu ibiza değil sen geçmişsin :eek:key:

O konuda haklısın belki abi, ama belki de 90 lık passattır... 90 lık passat zaten gidemez :)

Geri
Üst Alt