Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Selektör yapana 1 yıl hapis cezası!

Konu acacaktim ama gereksiz yere sellektor yapip arka sis lambalarini gereksiz acan tatminsizleri burdan kiniyorum...

Komik ama zaten HT olayları abartıp, ses getirmeye çalışan bir yayın organı.

Elbette olayı taciz amaçlı yapıyorsa cezası olmalı ama sol şeride geçip inadına yol vermeyen dört ayaklılara ne yapacağız, arabadan anons mu edeceğiz? Zaten o şekilde araç kullanarak şerit ihlali yapmış oluyor, TEM'de üçüncü, dördüncü şeritte gezen kamyonlar da ayrı bir konu zaten.

Yahu bi haberin tamamını okuyup da yorum yapsaydınız keşke...Hele hele hükümete kadar bağlayanları tebrik ediyorum.

Ceza çektiği selektöre değil, yaptığı tacizvari harekete verilmiş... Önündeki araca selektör atıp sonra yanından geçerken sırıtıp birbirlerine laf söyleyip takip etmeye ve sıkıştırmaya devam etmişler... Öyle bir durumda edilen şikayetten ceza almaları çok doğal, peki bize ne diye ceza kestirecekler?

"Şeyy, hakim bey ben sol şeriti kapattım uyuz uyuz gidiyordum bana selektör çaktı." mı diyecek?

Biz de savunmanın babasını yaparız o durumda, "Hakimim sağından geçmek suçtu, aynasına bakıp beni görmediğini düşünerek sağ şeride çekilsin diye uyardım." hepsi bu...

medya yine abartmış ve saçmalamış..adamı sıkıştırıp taciz etmek tabiki suçtur..selektör yaptı diye değil bu ceza.

Medya bizi gaza getirip ne derlerse koyun gibi peşinden gidip sadece onların istediklerine tepki verelim diye yapıyor. Aslında yetkim olsa yapılan her haberin altına haberi kimin yaptığını yazmalarını gerektirecek kanun çıkarırdım. Kim provokatör, kim gerçek haberci görelim diye... Fake isimler için de TC kimlik no ve BASIN kartı no yazmalılar...

Hey Allah'ım ülkede refah çok yüksek ve trafikte saygı seviyesi çok yüksekte böyle cezalar uygulanıyor yada uygulanacak.
İyi o zaman sol şeritte 120 ile giderken önümdeki 90 ile gidiyorsa çıkmıyorsa o şeritten oda ceza yesin sonuçta kurallar dahilinde gereken şeritte gidiyorum.
Ters mantıklada bakılsın.

xx

Meslek icabı kararın tamamını okudum. Zorlama bir yorum olmuş kanaatimce. ancak bu durumu alkollü araç kullananlara da uyguluyorlar.Sevk maddesi ''Trafik güvenliğini Tehlikeye sokmak'' tır. Dikkatli olmak lazım arkadaşlar..Bende yapışıyorum, kimileri hak ediyor dediğiniz gibi!

Yok daha neler :) Yakında sinyal vermeyenlere de ceza kesmeye başlarsalar şaşırmayın :D

Geri
Üst Alt