Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat toledo hakkında bi kaç soru

Musty192

Kayıtlı Üye
İyi günler seat toledo 2001 signo aracımla ilgili bi kaç soru sormak istiyorum aracı yeni aldım..

1. arabayı çalıştırdığımda gündüz de olsa göğüsteki bütün ışıklar yanıyor bu normal mi?

2. ön taraftaki okuma lambasının çerçevesi kırılmış nerden bulabilirim ?

3. arka taraftaki üst lambalar yanmıyor her şekilde denedim ama bir türlü yakamadım sizce sorun nedir?

4. arka lambalarda sis farı yok mudur sislerin hepsini yakıyorum ama yanmıyor... acaba sonradan mı takılıyor..?

5. brc lpg var ilk çalıştırdığımda hava sıcak da olsa 4-5 dakikada tüpe geçiyor sizde de böyle mi oluyor..? yakıt nasıl ayrıca?

kusura bakmayın biraz uzun oldu ama.. teşekkürler

İyi günler seat toledo 2001 signo aracımla ilgili bi kaç soru sormak istiyorum aracı yeni aldım..

1. arabayı çalıştırdığımda gündüz de olsa göğüsteki bütün ışıklar yanıyor bu normal mi?

2. ön taraftaki okuma lambasının çerçevesi kırılmış nerden bulabilirim ?

3. arka taraftaki üst lambalar yanmıyor her şekilde denedim ama bir türlü yakamadım sizce sorun nedir?

4. arka lambalarda sis farı yok mudur sislerin hepsini yakıyorum ama yanmıyor... acaba sonradan mı takılıyor..?

5. brc lpg var ilk çalıştırdığımda hava sıcak da olsa 4-5 dakikada tüpe geçiyor sizde de böyle mi oluyor..? yakıt nasıl ayrıca?

kusura bakmayın biraz uzun oldu ama.. teşekkürler

1.evet normal

2.kayseride ww seat parçaları satan yerlerde ntemin edersin

3.kapı swıçlerini, kontrol edin eğer eminsen lambaların düğmesinden yanmıyorsa

4. arkada çift tarafta sis var..sis düğmesini çevirerek kendine doğru çekmeyi dene yanıcaktır.

5.soğuk havada normaldir fakat kayseri bu aralar bize göre hala soğuktur sanırım

Araç gaza erken geçsin istiyorsanız çalıştıktan bi 30 sn sonra (silindirlerin yağlanmasını bekledikten sonra) deviri boşta 5000'e kadar çıkarıp bırakırsanız geçmesi kolay olacaktır. Ya da BRC servisinize gidip LPG' ye geçiş regülatör sıcaklığını kontrol ettirip düşürülmesini talep edebilirsiniz. Araç manuel ise düşürtmekten çekinmeyin, benimki otomatik; Atiker 25 C'ye ayarlamıştı, düşürtmek istemedim. (Otomatikte boşa alıp çalıştırmak için vakit olmaz diye)

Bir de bu sıralar sıcak hava Kayseri' de, 1 dakikaya kalmaz hiçbir şey yapmayınca yine geçiyor zaten...

mustafa mrb.
lpg normal daha erken geçsin dersen sıcaklık değerini düşüttürmen gerek...

elektriksel konuları ise süha petrol arkasında sanayi içinde büyük cami var onun yıkamacılar sokağında doğuş elektronik var mustafa veya hamdi usta selamımla git yardımcı olacaklardır...

Geri
Üst Alt