Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat toledo 2001 çekişten düşüyor acil yardım.

dragonakrep

Kayıtlı Üye
2001 model toledo signo 90 dizel arabam var sorunum arabayı sıkıştırdığım zaman 120-140 arası uzun süre gittiğim zaman çekişten düşüyor. gaza bastığım zaman hız yavaş yavaş yükseliyor. gaz yavaş yavaş yiyor, gaz yemiyor. hız 100 ü geçmiyor duruyorum arabayı stop ediyorum. iki dakika sonra çalıştırıyorum arabada birşey yok. düzeliyor. ikinci bir sorun hız 160 ı geçmiyor. çekişi o kadar güçlü ki birinci ikinci üçüncü viteste gaza basınca fırlıyor sanıyorsun ama tek sorun bazen çekişten düşmesi ikincisi 160 tan fazla hız yapmıyor. bu arabayı yeni aldığım için bu araçlarla ilgili fazla da bir bilgiye sahip değilim. filtrelerini yağını değiştirdim sonra da seat toledo servisine götürdüm arabanın hiçbir sorunu yok dediler. bana yardımcı olursanız sevinirim. saygılar

bildigim kadarıyla dizel araclarda devir 4500 5000 arasında genelde gaz kesiyor sıkıstırmaktan bahsettiginiz buysa eger yani bi kesici ( liminor )devreye giriyor ve motorunu korumaya alıyor sorun yok bence yok o kadar basmadım devir 3000 3500 de oluyosa sebebi mazot pompasından olabilir enjektörlerden olabilir ilk aklıma gelen seyler kardesim onları kontrol etir derim ben

sorunu çözdüm yakıt geri dönüşüm hortumlarında mazot kaçırıyor ve hava alıyor motorun üstündeki plastiği sökünce gördüm ve 7 euroya bir lastik aldım dört parçaya kestim eskilerinin yerine taktım yenisini. hem arabanın hızında bir değişme oldu hem de arabanın gücünü hissetmeye başladım. ayrıca yakıtta daha da cimrileşti.

Geri
Üst Alt