Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat toledo 1.6 16v ısı problemi

sır38

Kayıtlı Üye
merhabalar. aracımda termostat termsotat kapagı hararet müşürü değiştirmeme ragmen motor sıcaklıgı yolda giderken 90 dereceyi görmüyor rolantide çalıştıgında uzun süre tarfikte dur kalk yaptıgımda 20-30 km düşük hızda düşük viteste 70-80 derecede bazen 90 dereceyi görüyor. şehirler arası yolda 60 derecenin üzerine çıkmıyor haliyle içeri sıcak veremiyor sizce ne yapmam gerekir saygılar.

kardeş devir daimden kaynaklanmasın.benim de bir ara başıma gelmişti ama kesin demiyorum motor su seviyesi nasıl eksiltme var mı? mutlaka başka usta bir arkadaş yardımcı olur.

devirdaimda bir sorun yok diye biliyorum su eksiltme yok şükür devirdaimde sıkıntı olsa hararet yapar diye düşünüyorum

Değiştirdiğin müşürlerin termostat derecesi aynı mı orjinal olanla fan müşürünü düşük dereceli alıp deneyin belki göstergede sıkıntı oluyordur ölçtürmek gerekli
Fark etmeden sürekli fan çalışıyor olabilir mi

Bire bir aynı orjinalini aldım termostat ve müşürün fan 90 derece belli bir süre çalışıp duruyor fanın çalışması normal takip ettim

Değiştirdiğin müşürlerin termostat derecesi aynı mı orjinal olanla fan müşürünü düşük dereceli alıp deneyin belki göstergede sıkıntı oluyordur ölçtürmek gerekli
Fark etmeden sürekli fan çalışıyor olabilir mi
kardeşim sorularımla seni yoruyorsam kusura bakma aracın fan çalışma şekli beni ve araçtakileri rahatsız ediyor önceden de forumda bahsetmiştim.şöyle; birincisi fan kesik kesik çalışıyor nasıl anlatsam sanki aynı deniz kenarında dalga sesi gibi düşün yani bir var bir yok::)) bu hep aynı periyodik salınımda devam ediyor normalde olması gereken hep aynı seviyede üflemesi değilmi? ikincisi de dijital ekrandan fanını şiddetini artırıp düşürmeme rağmen o kafasına göre bildiği ayarda devam ediyor:) üflemeye tepki vermiyor ancak aradan uzun bir süre geçince ayarladığım seviyeye geliyor.ne yapmamı önerirsin kardeşim

kardeşim sorularımla seni yoruyorsam kusura bakma aracın fan çalışma şekli beni ve araçtakileri rahatsız ediyor önceden de forumda bahsetmiştim.şöyle; birincisi fan kesik kesik çalışıyor nasıl anlatsam sanki aynı deniz kenarında dalga sesi gibi düşün yani bir var bir yok::)) bu hep aynı periyodik salınımda devam ediyor normalde olması gereken hep aynı seviyede üflemesi değilmi? ikincisi de dijital ekrandan fanını şiddetini artırıp düşürmeme rağmen o kafasına göre bildiği ayarda devam ediyor:) üflemeye tepki vermiyor ancak aradan uzun bir süre geçince ayarladığım seviyeye geliyor.ne yapmamı önerirsin kardeşim
Bu sorun fan motorunda olan sanırım bir elektrikçi baksın iyi bir usta bulmaya çalış motora gelen kabloda sıkıntı olabilir iç derece ölçer arızalı olabilir bir gösterin net sorunu söylerler diye tahmin ediyorum

Bu sorun fan motorunda olan sanırım bir elektrikçi baksın iyi bir usta bulmaya çalış motora gelen kabloda sıkıntı olabilir iç derece ölçer arızalı olabilir bir gösterin net sorunu söylerler diye tahmin ediyorum
aklımda iyi bir usta var ona götürmem şart oldu.çok teşekkür ederim

Benzer bir problem bende yasadim termostat ve hararet musuru degisti problem giderildi umarim sende cozersin sorunu...

Geri
Üst Alt