Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat parçaları, Seat kullanmayanların dedikleri gibi gerçekten de pahalı mı?

bora55

Kıdemli Üye
Seat'ın parçaları, seat kullanmayanların dedikleri gibi gerçekten de pahalı mı? Yani insanların bu önyargısı sizlerce de kabul buyurur mu? Benim daha ilk seat'ım ve çok şükür şimdilik böyle bir durumla karşılaşmadığım için cevap veremiyeceğim. Onun için deneyimli arkadaşlara sormak istedim...

Neyi kıyaslayarak söylüyorlar bilmiyorum ama çok abartılı fiyatları yok ve bulunması kolay oluyor birde yaygın servis ağı var. Bence çok yüksek değil parça fiyatları

Fiyatlar kesinlikle diğerleriyle aynı yada yakın. Dağlar kadar fark yok. Bu konuda içiniz rahat olsun...ama şu unutulmamalıdır ki servisler zaten pahalıdır...

Aynen [MENTION=22514]ismaildikmen[/MENTION] abime katiliyorum servis çok pahali. Aracin garantisi bittimi çok sağlam bir ustayla perçalari onunla birlikte alarak yaptira bilirsiniz en iyi örnek klima filtresi yağ filtresi yakit filtresi hava filtresi yağ değişimi bunlar servisin standart bakim prosüdürü ama iyi oturtuyorlar 400-500 veya 600 kafadan aşağiya çikilmiyor serviste

Kim diyor yahu? Kiminle kıyaslıyorlar? İlk soru şu olmalı onu diyip kaçan arkadaşa: Hangi markanınki ile kıyaslıyorsun?

Kayseri'de hem opel hem VW parçası satan bi yedekparçacıya sordum hangisi daha pahalı diye, açıklaması şu oldu:

Bir passat ile polo'nun yedek parçaları aynı fiyata değil elbette aynı vectra ile corsanın fiyatları gibi. Ama marka kıyası istersen fark varsa bile 5 lira olur 10 lira olur olsa olsa 50 lira olur, onda da hangisinin pahalı olacağını net söyleyemem.

Seat pahalı vb. değil, gayet de makul. Hoş bir Fiat kadar değildir tabi de Fiat'ın da parçalarının dayanıklılığı tartışılır ;)

Herkes gerekli cevabı vermiş ama bende yazayım. Bir tofaşla, broadway'le falan filan kıyaslarsan tabikide pahalı. Elmayla armutu kıyaslamamak lazım. Birde hangi devirde yaşıyoruz araştır kardeşim. Kıyasladığı arabayla servisine gitsin bakalım o zamanda aynı şeyleri söyleyecekler mi?

Kedi uzanamadığı cigere pis dermiş...

Seat CaNdIR

Kardeşim boşver bunları o lafları söyleyenler zaten tofaş yada reno dan başka araç kullanmamıştır... mahalle bakkalında bile parçası bulunan bir aracı kullanan adamdan başka bir şey beklenmez zaten... sen rahat ol... gönlünce kullan aracını... keyfini çıkart...

Geri
Üst Alt