seat leon'a sonradan sunroof | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

seat leon'a sonradan sunroof

gsrowing

Kayıtlı Üye
Katılım
17 Ocak 2013
Mesajlar
47
Beğeniler
24
Yaş
32
#1
arkadslar meraba bı kac tunıng satıs sıtesınde motorlu sonroof gordum acaba bızım araclara yanı leonlara sonradan sunroof takılıyomu ve takılınca randıman alabılıyomuyuz t.ederım
 

cancancan

Kayıtlı Üye
Katılım
9 Kas 2012
Mesajlar
88
Beğeniler
23
Yaş
27
#2
ben olsam yaptırmazdım açıkçası o iş taksici işi bence kaderine razı gelip bu şekilde bin derim ama yine tercih senin.
 

Lejyoner

Administrator
Katılım
11 Eki 2010
Mesajlar
9,015
Beğeniler
6,456
Yaş
40
#3
Araçlara sonradan sunroof eklemek aslında son derece tehlikelidir,zaten asla orijinali gibi olmaması haricinde fabrika çıkışında güçlendirilmiş şaseyede sahip olamayacaktır..

Önermem..
 

BoMBeR

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Ocak 2012
Mesajlar
207
Beğeniler
109
#4
Öncelikle aracınızı uzun süre kullanmayı planlamıyorsanız, yaptırmayın derim. Satarken kıllanan çok olur.

Sonradan takılan sunroofta malzeme kalitesi kadar işçilik kalitesi de çok önemli. İstanbul'da birkaç yer var yapan. Maslak'ta sunroof center var mesela. Her çeşit sunroof var, her çeşit araca da takıyorlar. Yaptırmaya karar verirseniz, oraya gidin, randevu alan Seat Leon'lardan bir tanesinin randevu tarihini öğrenin ve o saatte orada olup, başkasının aracına yapılırken izleyin (ben öyle yaptım). Sonucunu da görün. İçinize sinerse yaptırın. Malzeme seçerken de ucuzuna kaçmayın. Sen yaptırdın mı derseniz, ben henüz yaptırmadım ama aklıma geliyor sürekli.

Tam sunroof'un takılacağı yerde alüminyum bir destek var yatay şekilde geçiyor. Takmak için onu kesiyorlar. Açıkçası çok da araca mukavemet sağlayacak bir destek değil, örneğin ben elimle bükebiliyordum ama tabi bir görevi olmasa fabrika onu oraya koymaz diye de düşünebiliriz. Benim araçta güçlü bir ses sistemi var, tavanı zaten titretiyor, bir de onu sökersek ne olur diye bir düşünce sarmıştı beni.

O gün orada sunroof takılan araca baktığımda açıkçası oldukça iyi görünüyordu. Su falan kaçırmasına imkan yok. Zaten öyle bir duruma karşı garanti veriyorlar. Orjinali ile aradaki farkı aracın içinden anlayabilirsiniz. Orjinalin kumanda butonları orta ışığın orada oluyor. Bununki ise sunroof üzerinde. Bir de tabi içeriye sunroof'tan gelen ışığı kesmek istediğiniz durumlarda manual olarak çekip, kapatabileceğiniz bir kapak koyuyorlar. O kapağın kaplama malzemesi haliyle aracın orjinal tavan kaplamasından farklı görünüyor. O kapağı her zaman açık, yani gizli bölmesinde tutarsanız bir problem yok.

Hatta orjinalinden de daha iyi bir sunroof seçme imkanınız var.

Uzun lafın kısası işçilik ve malzeme iyi olduğu sürece yapılabilir bir işlem.
 

BoMBeR

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Ocak 2012
Mesajlar
207
Beğeniler
109
#5
Bir ekleme daha yapayım. Sonradan taktıran bir arkadaşın arabasına da bindim. Yüksek süratte elbette yukarıda kaporta değil cam olmasından dolayı bir fark hissediyorsunuz. Fakat rahatsız edici değil.

Genelde pozitif şeyler yazdım ama tabi benim yaptırmamama neden olan şeyler hala baki.

1- Ses siteminden dolayı tavanda titreşim yaratmak istemiyorum.

2- Yukarıda bir delik açıp, birkaç kiloluk bir alet monte ediyorsun. Her ne kadar sonradan taktıran tanıdıklarım halen memnun olsalar da, sıcak-soğuk ve titreşimden dolayı tavanda bir deformasyon ve tavan eğrisinde bozulma olmasından çekiniyorum.

3- Aracımda oldukça fazla modifiye mevcut fakat hepsini incelikle yapıyorum. Yani fabrika çıkışlı düz bir leon'u yanına koyduğunda 100 kişiye sorsan 100'ünün de daha iyi olmuş diyeceği şeyler. Bu sunroof meselesi bu testten geçemeyecek birşey.
 

LeonStyle

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Eki 2012
Mesajlar
2,531
Beğeniler
700
Yaş
18
#6
Sonradan Sunroofu taktır abi yağmurlu havada arabanın ıcınde banyo yaparsın. Hiç önermem her zaman fabrikadan nasıl çıktıysa şasesi odur öyle kullanın. Kaliteli olmaz.
 

leo54

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Tem 2011
Mesajlar
572
Beğeniler
354
#8
Hiç inceleme fırsatınız oldumu bilmiyorum ama sunroof'lu leonlara bakarsanız tavanları farklıdır içerden düz gelmez bombelidir sunroof oraya girer sizin aracın tavanı ona müsait değil taktırırsanız şahine taktıkları gibi aç kapa olur tavan içine girme olayını yapamazlar çünkü tavanınız düz
 

REİS38

Kayıtlı Üye
Katılım
15 Şub 2010
Mesajlar
6,331
Beğeniler
1,464
Yaş
39
#10
kendi aracınıza sunroof taktırana kadar aracı satın sunroof lu bir araç alın derim en azından başınız ağrımız ve maliyetlerde aynı seviyede olur bence,,,