Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon Yokuşlarda Geri kaçırma

taner1905

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selam,
2011 seat leon 1.6 TDI DSG şanzuman aracım var. En son klimadan gelen bir ses için servise götürmüştüm o arada şanzuman yazılımınıda güncellemişti arkadaşlar ve ondan sonra olan oldu. araç normal yokuşlarda falan iki saniye kaydırmadan duruyor fakat yokuşta durup kalkmak için gaza bastığımda baya bir geri kaçırıyor. özellikle aracı park ederken çok sıkıntı yaratıyor dar alanlarda ve yokuşta aracı park ederken gaza bastığınızda o kısa mesafede arkadaki veya öndeki arabaya vuracak şekilde kayıyor araba. bir çok kez bu park etme işleminde düz vites arabalardaki gibi el freni çekerek yapmak zorunda kaldım. bu arada yokuş dediğimde öyle ağım şahım dik biyer değil. hafif eğimli bir yerde bunu yapıyor. sorun sizce ne olabilir.

MErhaba Benim aracım da 2011 1,6 tdi dsg, benim araç da seninki gibi yokuşlarda tutunması ilk günlerdeki gibi değil. bence bunu sende benim gibi frenle aracı iyice oturtup hillholder a bıraktırırsan bu kadar zorlanmayacağını düşünüyorum. muhtemelen hillholder zamanla ilk günkü direncinden uzaklaşıyor.

Geri
Üst Alt