Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

seat leon yakıt tasarrufu

Konu, 'LPG Dönüşüm Sistemleri' kısmında tugra kazım tarafından paylaşıldı.

1. tugra kazım

tugra kazım SCW Üyesi

5.106
    2.209
    113
    s a arkadaşlar biraz önce bi arkadaşla yakıt tasarrufu hakkında konuştuk lpg li sistemlerde aracın altında oksijen sensörü die bisey olurmuş yaklasık 300 tl cıvarında bunun sıfırı yerine sogukken aracdan sökülüp uclarını tuzruhu ile temizleyip uclarınıda telle temizlendikten sonra yeniden takıp yeniden lpg ayarları yapıldıktan sonra 160 tl/km yakıyomuş dogrulugu nedir bi bilginiz varmı

2. leeveent

leeveent SCW Üyesi

1.117
    208
    63
    ben ilk defa duyuyorum.. varmıymış böyle bişey gerçekten ? :confused:

3. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    kendını uyelerımız bolumunde tanıtırmısın

leeveent ve H_G bunu beğendi.
  4. uquR

uquR SCW Üyesi

1.261
    225
    63
    :eek:key:
    Sanmıyorum öyle bir sey oldugunu o bozulduğu zaman araç fazla yakıt tüketimi yapıyor benimki bozuktu 350 400 krş yakıyordu değiştiridm 230 250 arasına düştü

5. mete

mete SCW Üyesi

402
    29
    28
    adamlar milyonlarca dolar ar-ge harcaması yapıyor 0,1 LT tasarruf için bizim türk tuz ruhuyla hallediyor ;)

leo54 ve - 48 - bunu beğendi.
  6. hades

hades SCW Üyesi

352
    127
    43
    oksijen sensörü sadece lpg li araçlarda değil tüm enjektörlü araçlarda mevcuttur. oksijen sensörü temizliği bazı firmalar yapmaktadır ama söylediğiniz gibi yakıt tasarrufu saglaması olanaksiz. 0 km araçların daha az yakması lagzım gelirdi öyle birsey olsa idi. sonucta herşey tertemiz 0 yani.

Ali ve freesezar bunu beğendi.
  7. tugra kazım

tugra kazım SCW Üyesi

5.106
    2.209
    113
    evet bugun araştırdım sanayide bi ustaya sordum temizlenmesi iyi olur ama yakıt durumunu okadar etkilemez dedi o hesaplayan arkadasın yanlış ölçmüş dediii:D

8. YEKTA

YEKTA SCW Üyesi

6.736
    2.404
    113
    forum kurlları gereği kendizi bir zahmet tanıtan bir konuyu üyelerimiz bölümünden açarmısınız

9. REİS38

REİS38 SCW Üyesi

6.334
    1.469
    113
    kazım normal kullanımla 1.6 leona 160 krş yaktıracak adam dana anasından doğmadı :) 200-250 krş normal rakalamlar sende kayserideymişin madem benim aracım 210krş yakıyor lpg 2,16 dan alıyorum

10. tugra kazım

tugra kazım SCW Üyesi

5.106
    2.209
    113
    evet gökhan bende arastırdım banada olanaksız geldi durum ama hala idda ediyor bu kezde wüth diye katkı madesi koyunca 130 tl yakmış tamam sistemdeki kiri temizler ama dedigim gibi yakıt hesaplamayı bilmiyorr galiba

Sayfayı Paylaş