Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat leon yakıt tasarrufu

tugra kazım

Kayıtlı Üye
s a arkadaşlar biraz önce bi arkadaşla yakıt tasarrufu hakkında konuştuk lpg li sistemlerde aracın altında oksijen sensörü die bisey olurmuş yaklasık 300 tl cıvarında bunun sıfırı yerine sogukken aracdan sökülüp uclarını tuzruhu ile temizleyip uclarınıda telle temizlendikten sonra yeniden takıp yeniden lpg ayarları yapıldıktan sonra 160 tl/km yakıyomuş dogrulugu nedir bi bilginiz varmı

ben ilk defa duyuyorum.. varmıymış böyle bişey gerçekten ? :confused:

kendını uyelerımız bolumunde tanıtırmısın
:eek:key:
Sanmıyorum öyle bir sey oldugunu o bozulduğu zaman araç fazla yakıt tüketimi yapıyor benimki bozuktu 350 400 krş yakıyordu değiştiridm 230 250 arasına düştü

adamlar milyonlarca dolar ar-ge harcaması yapıyor 0,1 LT tasarruf için bizim türk tuz ruhuyla hallediyor ;)

oksijen sensörü sadece lpg li araçlarda değil tüm enjektörlü araçlarda mevcuttur. oksijen sensörü temizliği bazı firmalar yapmaktadır ama söylediğiniz gibi yakıt tasarrufu saglaması olanaksiz. 0 km araçların daha az yakması lagzım gelirdi öyle birsey olsa idi. sonucta herşey tertemiz 0 yani.

evet bugun araştırdım sanayide bi ustaya sordum temizlenmesi iyi olur ama yakıt durumunu okadar etkilemez dedi o hesaplayan arkadasın yanlış ölçmüş dediii:D

evet bugun araştırdım sanayide bi ustaya sordum temizlenmesi iyi olur ama yakıt durumunu okadar etkilemez dedi o hesaplayan arkadasın yanlış ölçmüş dediii:D

forum kurlları gereği kendizi bir zahmet tanıtan bir konuyu üyelerimiz bölümünden açarmısınız

kazım normal kullanımla 1.6 leona 160 krş yaktıracak adam dana anasından doğmadı :) 200-250 krş normal rakalamlar sende kayserideymişin madem benim aracım 210krş yakıyor lpg 2,16 dan alıyorum

kazım normal kullanımla 1.6 leona 160 krş yaktıracak adam dana anasından doğmadı :) 200-250 krş normal rakalamlar sende kayserideymişin madem benim aracım 210krş yakıyor lpg 2,16 dan alıyorum
evet gökhan bende arastırdım banada olanaksız geldi durum ama hala idda ediyor bu kezde wüth diye katkı madesi koyunca 130 tl yakmış tamam sistemdeki kiri temizler ama dedigim gibi yakıt hesaplamayı bilmiyorr galiba

Geri
Üst Alt