• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Seat Leon Plug-In Hybrid Concept

KİREÇ

Trakya Bölge Sorumlusu
Katılım
19 Eyl 2012
Mesajlar
6,835
Beğeniler
5,694
Yaş
36
#1
Arkadaşlar dolanırken karşıma çıktı. Dolayısıyla gelmesi yakındır... (2017):D
açıklamada ne yazdığını çözemedim fakat linkte açıklıyo galiba...
http://www.autopareri.com/forum/con...verde-plug-hybrid-concept-foto-ufficiali.html
Seat-Leon-Verde-1[3].jpg Seat-Leon-Verde-2[3].jpg Seat-Leon-Verde-3[3].jpg Seat-Leon-Verde-5[3].jpg

google çeviride çevirdim...

SEAT LEON VERDE FİŞ-ELEKTRİK PROTOTİP vitrinlerinde

SEAT Tanıtıyor plug-in elektrikli prototip, yeni Leon hatchback dayalı
Leon Verde prototip İspanya'da dört yıllık Cenit Verde araştırma projesinin doruk noktasıdır
Plug-in hibrid elektrikli bağlantıları 102 PS elektrik motoru ile 122 PS 1.4 TSI benzinli motor
176,6 mpg kombine; 36 gr / km CO2; 31-mil elektrik-sadece sürüş aralığı
Yenilikçi iki yönlü şarj sistemi akıllıca ızgara enerji talebine bağlıdır; Düşük toplam ızgara tüketiminin zamanlarda şarj etmek için mali teşvikler


SEAT olan bugün bir marka görücüye yeni plug-in onu üretilen öncü Cenit Verde araştırma projesinin resmi kapanış etkinliğinde, yeni Leon dayalı hibrid prototipi.
SEAT Leon Verde denilen, prototip İspanya'da bir elektrikli aracın piyasa giriş kolaylaştırmak için tasarlanmış bir dört yıllık bir araştırma projesinin sonucudur.
SEAT ev ülkede 16 özel şirket ve 14 kamu kurumları den fazla 800 profesyoneller otomotiv, enerji ve altyapı için sürdürülebilir alternatifler geliştirmek için kuruldu Cenit Verde için güçlerini birleştirdi.
Yeşil Zenith gibi çevirir Cenit Verde, Ekonomi ve Rekabet İspanya'nın Bakanlığı'nın desteği ile Martorell SEAT Teknik Merkezi tarafından başkanlık etti. € 34m genel bir bütçe ile, ilk Kamu-Özel Sektör Ortaklıkları biri olmanın gereği Avrupa'da bir kriter projesi haline, ve araştırma genişliği tanınması olmuştur.
Kenara Leon-tabanlı plug-in hibrid prototipi araba geliştirilmesinden, Cenit Verde projesi yenilikçi akıllı araba şarj sisteminin geliştirilmesi gördüm. Sistem elektrik şebekesi düşük talep yaşanıyor otomatik kurabilir ve bir alt tarife kullanarak, sadece o zamanlarda araba şarj edebilirsiniz.
Bu, hem tüketici para tasarrufu ve enerji ızgara üzerindeki yükü azaltır; enerji talebi ve değişken şarj çözümünün bu akıllı yönetim geliştirilecek sağladı Cenit Verde projesinin ortak doğasıdır.
SEAT Leon Verde: öncü prototip
SEAT Leon Verde Cenit Verde projesinin düzenlemesidir. 170 PS kombine maksimum çıkış için, bir 102 PS elektrikli motora bağlı 122 PS ile 1.4-litre TSI benzinli motoru ile güçlendirilmiştir, tam şarj olan elektrikli yalnızca sürüş aralığı 31 km uzaklıktadır. Tam pil ve tam olarak 40 litrelik benzinli tankı ile, toplam aralık 507 km uzaklıktadır.
Yani 176,6 mpg olağanüstü bir kombine yakıt tüketimi rakam eşittir ve sadece 36 g / km CO2emissions. *
Onun fütüristik tema doğrultusunda, Leon Verde akıllı telefon uygulaması entegre gelişmiş İnsan-Makine Arayüzü (HMI) ile donatılmıştır. Bu tür enerji tüketimi, pil durumu, şarj yönetimi (aşağıya bakınız), ve elektrik modunda tahmini CO2 tasarrufu gibi fonksiyonlarını yönetmek için kendi smartphone ile bir kablosuz ağ üzerinden araba bağlanmak için sürücü sağlar; iki patent yalnız HMI oluşturulması sırasında uygulanmıştır.
Buna ek olarak, proje, enerji tüketimini optimize etmek ve CO2emissions azaltmak için bu bilgileri kullanarak, analiz ve sürücünün rutinleri ve sürüş tarzını belleğe bir Sürüş Döngüsü Predictor, gelişmesini sağladı. SEAT de, thistechnology için bir patent aldı.
Enerji talebinin Akıllı yönetimi
Cenit Verde projesi tarafından üstlenilen elektrikli araç geliştirme bütünsel yaklaşım sadece tamamen yeni bir elektrikli araç değil sonuçlandı, ama aynı zamanda altyapı şarj için tamamen yeni bir yaklaşım.
Izgara üzerindeki baskıyı azaltarak - Cobra, Endesa, Iberdrola ve Kızıl Electrica Espana, tarife müzakere ve akıllı enerji yönetimi çığır sistemi de dahil olmak üzere şirketleri ile işbirliği içinde etkin bir elektrik şebekesi ile 'etkileşim' araba sağlayan, geliştirilmiş ve, sonuçta, kullanıcı para tasarrufu.
Sistem genel enerji tüketimi ızgara üzerinde düşük olduğunda algılar ve bu saatlerde şarj, düşük maliyet yoluyla, incentivises. Araba 19:00-7:00 bir güç kaynağına bağlı bırakılırsa genel talebin bir şarj yöneticisini kullanarak, düştü algıladığında, örneğin, sistem sadece zamanlarda araba şarj edecektir.
Kullanıcı o talebin düşük olduğunda tüketilen enerji için daha az ödeyerek, bu şekilde çalışmak için sistemin istediği belirtebilirsiniz. Alternatif olarak, standart bir hızlı şarj fonksiyonu da mevcuttur.
Ama Leon Verde ızgara gibi ondan alarak veren bir araba - bir Lear 20 kW on-board şarj cihazı aracılığıyla, Leon Verde o elektrik beslemek için izin, ızgara iki yönlü bağlantı sağlar.
Ramón Paredes, Toplum ve Kurumsal SEAT İşleri ve İspanya'da Volkswagen Grubu için Başkan Yardımcısı, projeyi açıklanan "elektro-mobilite gibi önemli bir teknolojik alanda İspanyol şirketlerinin oluşturduğu bir konsorsiyum tarafından yürütülen en iddialı araştırma programı."
Paredes, "Ar-Ge faaliyetlerinin finansmanına yönelik fonlar anahtar herhangi bir gelişmiş ülkenin sanayi politikasının elemanları, ya da en azından bir tane olmaya devam etmek istiyorsa oluşturduğunu vurguladı. Deneyim akışına karşı gitmek mümkün olmuştur ülkeler daha hızlı krizden ve daha iyi şekil ortaya başarmışlardır söyler. "
Fermín Soneira, Tüm Araç Geliştirme, Elektro-mobilite ve Yenilik SEAT Direktörü, SEAT liderlik yeteneği ve çalışma ve elektrikli araçların geliştirilmesini kucaklayan teknolojik deneyim, entegrasyonu kolaylaştırmıştır ", bu ilan ile İspanyol markanın katkısı vurgulanan tüm katılımcılar tarafından yapılan muhteşem katkılar. Bu ortaklık İspanyolca endüstrisinin birinci sınıf rekabet altını çizdi. "
SEAT Leon Verde prototip bir araştırma ve geliştirme aracı ve işbirlikçi Cenit Verde araştırma projesinin sonucudur. Seri üretime içine araba koymak için bir plan vardır.
* Öngörülen NEDC (Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü) rakamları
(son)
SEAT Volkswagen Grubu'nun İspanyol motorlu şirketi ve üyesidir. Dünya çapında 14.000'den fazla çalışanı ile geniş bir araç yelpazesi sunmaktadır: Mii, İbiza, İbiza SC, İbiza ST, Toledo, Leon, Leon SC, Altea, Altea XL ve Alhambra. Her benzersiz bir karakter, her biri imbuing, ayrı bir İspanyol tasarım teması ile en iyi Alman mühendislik birleştirir.
Firma 24 ilk ay içinde araba ve yıl için 405 kayıt, Eylül 1985 yılında İngiltere faaliyete başlamıştır. Bu sayı yakında 18,500 artı oldu, ve 2000 yılı SEAT İngiltere'de yukarı 20.000 otomobil satan tarafından on yıl sonra 1988 ile 10.000 'den fazla büyüdü. 2013 yılında, SEAT, tarihinde ilk kez 40.000 engelini kırmak için kurs olduğunu.
SEAT İngiltere 2012 yılında satış rekor yılı zevk - en iyi marka ülkede tanıtıldı beri. Kendisi şirket için bir rekor yılı, 2011 yılı gölgede her iki rakamlar - Toplam olarak 38.798 araba bir% 1.9 pazar payı temsil eden yeni sahipleri ulaştı. Aslında, 2008 yılından bu yana SEAT yıl-on yıllık satış hacmi ve pazar payı artışı kaydederek, ekonomik iklimi meydan okudu. SEAT yükselişte bir şirkettir.
Sociedad Española de AUTOMOVILES de Turismo, ve bu nedenle büyük harflerle yazılır: kelime SEAT orijinal şirket adı bir kısaltmadır. SEAT 1953 yılında 1957 yılında başlatılan 600 modeli, başlayan, ilk aracın üretimi ile 9 Mayıs 1950, 1400 tarihinde kuruldu, tekerlekler üzerinde İspanya koyarak yatırıldı araba. Yani başarılı bu satış Volkswagen 1990 yılında% 99.9 pay alarak, 1986 yılında şirketin hisselerinin% 51 satın aldı 1968 tarafından bir milyon hit oldu.
SEAT üretim Şubat 2013 yılında 20. yılını kutlayan Barselona yakınlarındaki ultra modern fabrikasında Martorell, konsantre edilir. Martorell Teknik Merkezi - - yaklaşık 1.250 yüksek nitelikli personel çalışma Şirket ayrıca büyük bir araştırma ve geliştirme tesisi bulunmaktadır. Ve, 2007 yılında SEAT bir kentte birlikte, tüm üretim sürecini getirerek, Martorell yeni bir merkezi Tasarım Merkezi ve üstün Prototip Geliştirme Merkezi hem açıldı.
SEAT, uluslararası motor sporları başarı gurur öyküsü, en son 2008 ve 2009 FIA Dünya Touring Car Şampiyonası'nda back-to-back sürücü ve üretici başlıkları iddia vardır. BTCC ve WTCC hem de yarışları kazanan ilk dizel araç - SEAT Sport onun kalıp kıran Leon 2.0 TDI üzerinden bu prestijli başarılar sağladı.
 

memet_one

VİP Üye
Administrator
Katılım
9 May 2013
Mesajlar
11,711
Beğeniler
7,734
Yaş
32
#2
Güzel olmuş bütün firmaların yaptığını yapmamak zaten mantıklı değil fakat ülkemize gelirmi ışte orası doğuşun insiyatifinde diye düşünüyorum fabrika çıkışlı lpg li araçları getirmedi hatta motor seçeneklerini bile kısıtlıyor bakalım ne olacak
 
Üst Alt