Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon orjinal mercekli far

Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle aydınlatma konusunu çözdüğümü belirtmek istiyorum ve yorum yapan sizin bütün arkadaşlara teşekkür edeyiyorum.
Son 10 gündür xenon teknolojisini bazen yanlış bazen doğru yaparak çözdüm:)
Öcelikle elimdeki farlar valoe bixenon mercekli ds1 kitli farlarmış.
Ben ds2'li sandığım için Mehmet'in bana önerdiği arkadaşla irtibata geçtim ve ne yapmam gerektiğini sordum; o da bana 2 adet ds2 duy ve 2 adet ds2 apmul alarak ve elimdeki balastlaları da kullanarak sorununu çözersin dedi. Ben de siparişi verdim ve 50 TL'ye iki duy, 100 TL'ye de iki ampul aldım. Sipariş geldikten sonra anladımki benim farlar farklı ve tekrar satıcı arkadaşla irtibata geçtim. Arkadaş o kadar ilgili ve bilgiliydiki ne desem az şu anda. Bana benim farların ds1 kiti olduğunu resimlerle anlattı. Daha sonra ds1 kite ds2 kitin nasıl sorunsuz takılacağını ampul yapılarının aynı oldugunu; sadece ampul ateşleme teknolojilerinin farklı olduğunu yine detaylı resimlerle anlattı ve istersem bana 2. el 400 TL'ye bosch ds1 kit de verebileceğini söyledi. Ama seçimi bana bıraktı ve elimdeki seti gönül rahatlığıyla kullanabileceğimi söyledi. Ben de ondan sonra onun gönderdiği resimlerle açtım farlarımı ve ampul ve duyları monte ettim. Bu işlemi yapmak için hiçbir modifikasyona ihtiyaç duymadım. Ve sonuç olarak çok iyi bir aydınlatmaya sahip oldum. Bu sırada farlarla o kadar çok haşır neşir oldumki farlarımın bixenon olduğunu, bixenon olayının nasıl çalıştığın felan filan herşeyini öğrendim. Benim için iyi de oldu, bilgim arttı.
Şu anda aydınlatmamdan çok memnunum. Bilginize...

bu tür bi konu gördüğümde hemen arabamı satasım eliyor :D:D

Geri
Üst Alt