Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon ne kadar benzin-mazot yakiyor????

dgs59

Kayıtlı Üye
Merhaba SCW üyeleri,
Ben 2011 model 1.6tdi Seat LEON sahibiyim.Aracımdan genel anlamda memnunum diyebilirim.Aslında ben tsi'cıyım ama babam dizelcidir ve bu yüzden babam tdi aldı bana.Ancak ben aracımın 1hatchback dizel araca göre fazla yaktığını düşünüyordum ve geçenlerde benzin alırken km yi sıfırlayıp 1hesaplıyım dedim...
Çıkan sonuç beni şoke etti.Aracım km başına 36-37 kuruş yakıyormuş yani litre bazında da hesaplarsak 9-10litre eder 100kmde...
Bana bu yakıt tüketimi fazla gibi geldi...
Acaba sizin dizel leon araçlarınız ne kadar yakıyo hiç hesapladınız mı?Aynı şekilde benzinli Leon sahipleri de cevap verirlerse sevinirim...

ya çok performanslı kullanıyorsunuz yada çok kısa mesafelerde kullanıyorsunuz aracı yada bir problem var.

2011 dizel dsg aracımda karma kullanımda ortalamam 5,5 - 6,5 arası

Bende Dünyanın en çok yakan VW 1.6 MPI atmosferik motoru var ve çözümü LPG de bulabildim ancak.. basarsam rahat 10 litre yaktırırım 100 km/L oranlamasında...
Zaten Hiç bir VW motoru (1.2TDI, 1.4TDI Hariç) sana en az yakıtla en fazla km yaparım iddiasında bulunmaz, Güçlüyüm ve Sağlamım Der sadece.. O işlere Fransızlar ve kısmen japonlar bakıyor epeydir.. :eek:key:

Banada çok fazla gibi geldi yakıtı aracım manuel vites bu arada...
Aracı istanbul'da kullanıyorum...Çok kısa mesafeler arasında kullanıyorum diyebilirim.Ama öyle çok performanslı falan nerde kullanıcaz sonuçta istanbul ...Ama öyle çok trafiğede girmiyorum, köprü trafiğine falan da girmiyorum hiç.
Aracım daha 2 ay önce falan çıktı ilk 15bin bakımından, ben anlamadım yani bu işi...
Bencede çok fazla yakıyor:(

Tamam, bana en az yakıtla en fazla km yaptırmasın birader ama gidipte 36-37kuruşta yakmasın yani...
Ama sonuçta alt tarafı hatchback araba yani 105 beygir sadece:(

banada tuhaf geldi bu durum :confused: eger aracın auto vites olsaydı normal derdim çünkü dsg dizelin çok yaktıgı biliniyor 350 den aşşa yakanı görmedim duymadım...

valla hiç bilmiyorum ya ne yapsam acaba? Araçta daha 16.200km de yani ne gibi 1 problem olabilir anlamadım ben :confused:

Tamam, bana en az yakıtla en fazla km yaptırmasın birader ama gidipte 36-37kuruşta yakmasın yani...
Ama sonuçta alt tarafı hatchback araba yani 105 beygir sadece:(

Alt Tarafı Hatchback dediğin araba sınıfının en Ağır arabalarından biri; ben kendi aracım için söyliyeyim 1380 kg.. stock bi passat ise 1400 kg yani diyorki "bir mümin ne yana dönerse dönsün poposu yine arkasında kalır";)

ha bu arkadaşın araç biraz fazla yakmış ama ortalaması 6 olan bi dizel zaten basit bi hesapla 280-300 kuruş yakar km de şehrine ve motorin fiyatına göre;)

Alt Tarafı Hatchback dediğin araba sınıfının en Ağır arabalarından biri; ben kendi aracım için söyliyeyim 1380 kg.. stock bi passat ise 1400 kg yani diyorki "bir mümin ne yana dönerse dönsün poposu yine arkasında kalır";)

ha bu arkadaşın araç biraz fazla yakmış ama ortalaması 6 olan bi dizel zaten basit bi hesapla 280-300 kuruş yakar km de şehrine ve motorin fiyatına göre;)

Arkadaşım,sonuçta kendinde dyosun ortalaması 6litre olan 1araç 28-30krş diye bizim araçta 1.6tdi manuel leon 36-37kurş yani insaf!

Arkadaşım,sonuçta kendinde dyosun ortalaması 6litre olan 1araç 28-30krş diye bizim araçta 1.6tdi manuel leon 36-37kurş yani insaf!

O arkadaşın yol ve trafik şartlarını bilmiyoruz, ben kendi aracımla karsta kışın 200 kuruşa kadar inerken artvinde bu 400 kuruşlara kadar çıkabiliyor öyle yol bilgisayarında bakmak yeterli olmuyor herzaman yakıtı alıp alınan yakıtı sonuna kadar bitirmek lazım ve herzaman herkesin yaktığı akaryakıt aynı olacak diye bi kaide yok zaten.. sen temiz kullanır aracı km de 270 yakarsın, ben rampada küçük viteste devirli kullanır 350 kuruş yaktırırımo değişir ama zaten bende diyorum normalin biraz üstünde diye yakıt tüketimi ama biraz dizelciler kızmasın şimdide normal kullanımda 300 kuruşun altına düşen varmı yahu.. ama dediğim gibi hiç kimse 1.6 TDI dan megandaki 80 gblik 1.5 dci nin ekonomisini beklemesin ;)

Geri
Üst Alt