Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon ne kadar benzin-mazot yakiyor????

O arkadaşın yol ve trafik şartlarını bilmiyoruz, ben kendi aracımla karsta kışın 200 kuruşa kadar inerken artvinde bu 400 kuruşlara kadar çıkabiliyor öyle yol bilgisayarında bakmak yeterli olmuyor herzaman yakıtı alıp alınan yakıtı sonuna kadar bitirmek lazım ve herzaman herkesin yaktığı akaryakıt aynı olacak diye bi kaide yok zaten.. sen temiz kullanır aracı km de 270 yakarsın, ben rampada küçük viteste devirli kullanır 350 kuruş yaktırırımo değişir ama zaten bende diyorum normalin biraz üstünde diye yakıt tüketimi ama biraz dizelciler kızmasın şimdide normal kullanımda 300 kuruşun altına düşen varmı yahu.. ama dediğim gibi hiç kimse 1.6 TDI dan megandaki 80 gblik 1.5 dci nin ekonomisini beklemesin ;)
ohooo biz kime ne söylyrz ya :eek:
1)o arkadaş dediğin benim birader...:rolleyes:
2)yol ve trafik şartlarımı daha önceden belirttim.Aracı istanbul'da kullanıyorum ve köprü trafiği vs.. gbi aşırı trafiğe girmiyorum,girsemde çok nadir giriyorum.
3)ben yol bilgisayırndan hesaplamadım...Öncelikle yol bilgisayarına baktım ve bana fazla yakıyor gbi geldi sonrada benzin aldığımda km yi sıfırladım ve hesapladğımda bu sonuca vardım.
yaniii okuyarak cevap verirsen daha 1 faydalı olur sanki forum :eek:key:

1.Kardeşim Kusura bakma Avatarın olmayınca konuyu açanın sen olduğunu fark etmedim (Konuyu okumadığımı düşünme) ama bi yönden iyi olmuş bak tüm nesnelliğimizi dökmüşüz ortaya..
2. Hangi semtte kullanıyosun aracı (rampa, eğim vs durumu nedir?)
3. Bide dizel araca benzin konulmaz Motorindir o senin aldığın.. ;)

1.Kardeşim Kusura bakma Avatarın olmayınca konuyu açanın sen olduğunu fark etmedim (Konuyu okumadığımı düşünme) ama bi yönden iyi olmuş bak tüm nesnelliğimizi dökmüşüz ortaya..
2. Hangi semtte kullanıyosun aracı (rampa, eğim vs durumu nedir?)
3. Bide dizel araca benzin konulmaz Motorindir o senin aldığın.. ;)

Sen okuduğuna emin misin? Ben forumun başlığını bilerek öyle koydum ki hem tdi sahipleri hem de tsi sahipleri cvp versin diye,ayrıca yazdığım açılış konuşmasını okumuş olsaydın orada belirtmiştim ''Acaba sizin dizel leon araçlarınız ne kadar yakıyo hiç hesapladınız mı?Aynı şekilde benzinli leon sahipleri de cevap verirlerse sevinirim...'' şeklinde :cool:
Ayrıca sen ne sanıyosun bizi anlamadımki?dizel araca benzin koyucaz yanipuhaha
Beşiktaş ve civarındaki semtlerde kullanıyorum genelde aracımı...

Sen okuduğuna emin misin? Ben forumun başlığını bilerek öyle koydum ki hem tdi sahipleri hem de tsi sahipleri cvp versin diye,ayrıca yazdığım açılış konuşmasını okumuş olsaydın orada belirtmiştim ''Acaba sizin dizel leon araçlarınız ne kadar yakıyo hiç hesapladınız mı?Aynı şekilde benzinli leon sahipleri de cevap verirlerse sevinirim...'' şeklinde :cool:
Ayrıca sen ne sanıyosun bizi anlamadımki?dizel araca benzin koyucaz yanipuhaha
Beşiktaş ve civarındaki semtlerde kullanıyorum genelde aracımı...

Üslübunu beğenmedim çocuk.. Kusura bakma ama Seninle sohbetimizi burada kesmek zorundayım.. iyi geceler dilerim..

Üslübunu beğenmedim çocuk.. Kusura bakma ama Seninle sohbetimizi burada kesmek zorundayım.. iyi geceler dilerim..
üslubumu beğenmemen normaldir.
Orda yaşı 19 görünce benzinle-motorini bilmiyoruz falan sandın heralde sende...
yani forumu okumadan cevaplayan sensin ve bende bunu dile getiriyorum.
Ayrıca,çocuk falan da diyosun ama burası forum çöllü, kahve değil!
yani üslubuma yorum yapmadan önce kendi üslubunu gözden geçirmeni tavsiye ederim:eek:key:

bir süredir aracımın gerçek tüketimini hesaplamak için aldığım yakıtları kayıt ediyorum. ve şu ana kadar;
3250km'de 180lt yakıt harcamışım.
5,5lt/100km yapıyor.

bir süredir aracımın gerçek tüketimini hesaplamak için aldığım yakıtları kayıt ediyorum. ve şu ana kadar;
3250km'de 180lt yakıt harcamışım.
5,5lt/100km yapıyor.
çok teşekkür ederim, ilginize...
Ama bendeki değerler çok fazla ve öyle aşırı performans yada aşırı 1 trafik de söz konusu değil.
Aracımda 16.200km de.. yani ne gibi 1problem olabilirki acaba anlayamadım ben?

çok teşekkür ederim, ilginize...
Ama bendeki değerler çok fazla ve öyle aşırı performans yada aşırı 1 trafik de söz konusu değil.
Aracımda 16.200km de.. yani ne gibi 1problem olabilirki acaba anlayamadım ben?

mesela aracınızla düz bir yolda hız sabitleyici kullanarak 90km/s ile giderken anlık tüketiminize baktınız mı hiç? 4,5-5 arası ise normaldir bence.

mesela aracınızla düz bir yolda hız sabitleyici kullanarak 90km/s ile giderken anlık tüketiminize baktınız mı hiç? 4,5-5 arası ise normaldir bence.
Evet baktım o şekilde 5 litre falandı sanırım...Ama aracı öyle kullanmıyoruzki sonuçta her zaman,o yüzden onu pek dikkate almıyorum yani ben

doğuş bu forumda herkes birbiriyle şakacı usluplar la takılır,samimi tartışmasız bir ortam vardır...senden 8-9 yaş büyük abilerin ki okumadığından söz ettiğin arkadaşımız öğretmen,senin uslubun çok sert bu ortamın samimiliğine alış bence....ben de selçuğa katılıyorum aracında en ufak sorun yok sen sadece yüksek hızda gitmesen de düşük viteste kullanıyorsun aracı yada yüksek devir bu araçları 1500 2000 devir aralığında kullanmazsan çok yakar doğrudur yani sokakta ki eski şöförlerin''dizeli devirli kullan'' sözüne uyarsan fazla yakıt yakma rekoru da kırarsın... 2000 devirleri geçiyormusun geçiyorsan o rakamları görmen normal hele 3000 devirleri görüyorsan tamamen normal...selçuk ta demiş ben de diyorum karadeniz sahil yolunda 600 km gidiyorum 5.9 ortalama benzin ile ama artvin şehir içinde de 15-17 lt leri görüyorum 1 aylık kullanımım sonunda...

Geri
Üst Alt