Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon Kötü Koku / Yardım

kedikesenfare

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Seat Leon 1.2Tsi 6 İleri Manuel aracım var alalı 2 hafta oldu bugün bir şey oldu daha önce olmayan aracım 1200km de otoparkta 2 3 dk çalıştırdım sonra kesiciye girecekmi diye biraz yüklendim 5 10 metre gittim geldim sonra inince bi koku geldi yanık balata gibi çok uzun süre kokmuyor ama aracı zorlamadım sadece gaza yüklendim 1 2 kere devir 7000 oldu bıraktım sıfır araç ne olabilir ki ?

Yarım debriyaj yapıp debriyaj balatası tam ayrılmadan gaza yüklenmiş olabilirsin diye düşünüyorum... o balatadan koku gelmiştir...

aracı boşta alıp gaza yüklendi isen sadece öyle bir koku olmaması gerekir fakat debriyaja basarak yüklendiysen gelen koku yine balatalardandır yoksa öyle bi koku çok farklı bi sebepten olsa klima vs açık olabilirmi filtrelerdende gelmiş olabilir dicem araç yeni.

Yarım debriyaj yapıp debriyaj balatası tam ayrılmadan gaza yüklenmiş olabilirsin diye düşünüyorum... o balatadan koku gelmiştir...
Boşta bastım ama nasıl olacak ki :S acaba geri giderken sıyırttımmı balatayı ondan heralde bişey yoktur dimi yani gaza yüklendik diye bozulmaz heralde araba

aracı boşta alıp gaza yüklendi isen sadece öyle bir koku olmaması gerekir fakat debriyaja basarak yüklendiysen gelen koku yine balatalardandır yoksa öyle bi koku çok farklı bi sebepten olsa klima vs açık olabilirmi filtrelerdende gelmiş olabilir dicem araç yeni.

Aklıma takıldı ya boşta bastım hani düz yer bide balata yiyecek yer değilki geri park ederken zorladım diyim bişey yoktur dimi :S

Boşta basılınca devir o kadar çıkıyor mu yaw ? benim tdi da 2.5k deviri geçmiyo boşta abanınca ?

Geri
Üst Alt