Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon full led.

emeğine sağlık abi güzel olmuş eyer bu led. lerden full bişekilde yapıp satışa sunarsan 1 sıradayım bende istiyorum..şimdiden teşekkürler

• Beğen
Reaksiyonlar: Ziya
Maşallah Ziya abi tek tek lehimleyerek baya emek vermişsin çok güzel olmuş hepside. Benim kullandıklarım baya parlak diyordum, senin yaptıklarınla aracın içi çok daha aydınlık olmuş.
Ama bir şey dikkatimi çekti daha az elektrik harcıyor demişsin, dirençleri orjinal güç değerleri elde etmek için kullandın sanırım. Genelde orjinal dipsiz ampüller ve tavanda kullanılanlar 5watt güç çeker, kullandığımız LEDler 1watten bile daha az güç çektiğinden dolayı araç kontrol esnasında devreyi yeterli şekilde tamamlayamamış gibi gördüğünden dolayı arıza ışığı yakıyor. Güç değerini 5watta yakın yapıp arıza lambası yakmaması için direnç kullanıyoruz diye biliyorum. Bu durumda fiziksel hesapla araç aynı elektriği tüketmez mi?

• Beğen
Maşallah Ziya abi tek tek lehimleyerek baya emek vermişsin çok güzel olmuş hepside. Benim kullandıklarım baya parlak diyordum, senin yaptıklarınla aracın içi çok daha aydınlık olmuş.
Ama bir şey dikkatimi çekti daha az elektrik harcıyor demişsin, dirençleri orjinal güç değerleri elde etmek için kullandın sanırım. Genelde orjinal dipsiz ampüller ve tavanda kullanılanlar 5watt güç çeker, kullandığımız LEDler 1watten bile daha az güç çektiğinden dolayı araç kontrol esnasında devreyi yeterli şekilde tamamlayamamış gibi gördüğünden dolayı arıza ışığı yakıyor. Güç değerini 5watta yakın yapıp arıza lambası yakmaması için direnç kullanıyoruz diye biliyorum. Bu durumda fiziksel hesapla araç aynı elektriği tüketmez mi?

İlgin için teşekkür ederim firatcigim. Öncelikle ilk prensibimizi hatırlatalım ki mantık hatasına düşmeyelim. Araç içi aydinlatmada arıza ışığı yakma kesinlikle söz konusu değildir. Dolayısıyla 5w a tamamlama gibi bir derdimiz yok.

Formülden yola çıkarsak her ledin tükettiği watt;

Watt=v*i
Watt=3v*0.05a
Watt=0.15w

Toplam güç tüketimi de
Pt=0.15w*4
Pt=0.6w

Yani toplamda sürülen bu ledler 1w bile elektrik tüketimi yapmıyor.

emeğine sağlık abi güzel olmuş eyer bu led. lerden full bişekilde yapıp satışa sunarsan 1 sıradayım bende istiyorum..şimdiden teşekkürler

Set şeklinde herkese ulaştırmak isterim elbette. İsteyenler önce parmaklarını kaldırsın ki yönetim görsün, onay gelirse ona göre çözüm uretilir.

• Beğen
İlgin için teşekkür ederim firatcigim. Öncelikle ilk prensibimizi hatırlatalım ki mantık hatasına düşmeyelim. Araç içi aydinlatmada arıza ışığı yakma kesinlikle söz konusu değildir. Dolayısıyla 5w a tamamlama gibi bir derdimiz yok.

Formülden yola çıkarsak her ledin tükettiği watt;

Watt=v*i
Watt=3v*0.05a
Watt=0.15w

Toplam güç tüketimi de
Pt=0.15w*4
Pt=0.6w

Yani toplamda sürülen bu ledler 1w bile elektrik tüketimi yapmıyor.

Ben teşekkür ederim abi detaylı bilgi için, evet iç aydınlatmada arıza lambası yakma olayı yok. Dış aydınlatmalarda söz konusu arıza lambası olayı zaten. Yalnız abi bildiğim kadarı ile sen bu ledlerle birlikte dirençte kullandın. Dirençlerin çektiği güçte hesaba eklenmemeli mi? Birde bu ledlerin çalışma voltajı 3Voltmu? Serimi bağladın her birini? Liseden bildiğimiz V=IxR formülündenhesaplıyoruz sanırım :D Plakadaki aydınlatmada bu şekilde 0.6 wattlık enerji çeken bir aydınlatma yine arıza lambası yakması lazım benim mantık pek almadı hesabı.
Yalnız abi yanlış anlama ben eksik bildiklerimi veya bilmediklerimi öğrenmek için soruyorum bütün bunları. Bu arada plaka aydınlatması için bende el kaldırıyorum :)

Geri
Üst Alt