Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon FR DSG LPG uygulaması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sen olaya hala yorumsal olarak bakıyosun ben ıse Tfsi ın teknolojısını ıncelersın herkes ona gore yorum yapılsın dıyorum.Ayrıca dedıgım gıbı Vw kendı 1.6 motoruna lpg yı kendı takarken bunu neden Tfsi ıcın uygulamıyor ? Bırseyın takılabılıyor olması duzgun calıscagı anlamına gelmez lpg yı satan da sıstemlerı yapanlarda ısın tıcaretınde.az yakarım bunca adamda sorun cıkmadı bendede cıkmaz gıbı mantıklar yurutmektense Fsı teknolojısıne lpg uygun mu sorunsuz ve verımlı olur mu seklınde yaklasıp ıncelemek ogrenmek en mantıklısıdır ;) Dedıgım gıbı bunun uygunlugu olsaydı eger bugun amerıkada,avrupada 400 bg ve ustu guclerde yıgınla Tfsi kullanan ınsan var ki bu ınsanlarda ucuz yakıttan faydalanabılmeyı akıl edebılcek ınsanlar :)

sen olaya hala yorumsal olarak bakıyosun ben ıse Tfsi ın teknolojısını ıncelersın herkes ona gore yorum yapılsın dıyorum.Ayrıca dedıgım gıbı Vw kendı 1.6 motoruna lpg yı kendı takarken bunu neden Tfsi ıcın uygulamıyor ? Bırseyın takılabılıyor olması duzgun calıscagı anlamına gelmez lpg yı satan da sıstemlerı yapanlarda ısın tıcaretınde.az yakarım bunca adamda sorun cıkmadı bendede cıkmaz gıbı mantıklar yurutmektense Fsı teknolojısıne lpg uygun mu sorunsuz ve verımlı olur mu seklınde yaklasıp ıncelemek ogrenmek en mantıklısıdır ;) Dedıgım gıbı bunun uygunlugu olsaydı eger bugun amerıkada,avrupada 400 bg ve ustu guclerde yıgınla Tfsi kullanan ınsan var ki bu ınsanlarda ucuz yakıttan faydalanabılmeyı akıl edebılcek ınsanlar :)

VW LPG takmıyorsa bu LPG takılamaz anlamına gelmiyor VW daha düne kadar rakiplerine karşılık 1.6 dizel çıkarmayan bir marka o yüzden neyi neden yapmadıgı tartışmaya açık bir konu değil neden yapmadıgı bilenemez ama yapılabiliyorda yapmıyorsa o VWnin bileceği iş ilk LPG li sıfır aracı Tofaş çıkardı ozaman en zeki marka Tofaş diyemeyeceğimiz gibi VW yapmıyorsa olmaz diye birşeyde diyemeyiz;)

Adam bugün Türkiye'nin birçok ilinde bu işi yapıyor örneğide önümüzde olan Kayseride bu işi yapmış demek ki yapılıyor sorun çıkar mı ? bilemeyiz bunu zaman gösterecek o yüzden bekleyerek görecez.... LEON FR DGS nin ardında LPG'li demek kulağa ne kadar garip gelsede elin adamı yapmış olacak.... Amerikadaki 400BG üzeri araçların yapmama nedeni yapılmayacagı anlamına gelmez kimi 1-2 bg der kimi %40 -%50 tasarruf der yineliyorum porche cayenne de bugün lpg var oda onun eşşekliği öyleyse aynen Ferrariye LPG takan gibi

VW ilk dizeli ne zaman yapmış bi bak bence, Türkiye satış paketleri ile VW üretimlerini bir tutmayın :)

VW LPG takmıyorsa bu LPG takılamaz anlamına gelmiyor VW daha düne kadar rakiplerine karşılık 1.6 dizel çıkarmayan bir marka o yüzden neyi neden yapmadıgı tartışmaya açık bir konu değil neden yapmadıgı bilenemez ama yapılabiliyorda yapmıyorsa o VWnin bileceği iş ilk LPG li sıfır aracı Tofaş çıkardı ozaman en zeki marka Tofaş diyemeyeceğimiz gibi VW yapmıyorsa olmaz diye birşeyde diyemeyiz;)

Adam bugün Türkiye'nin birçok ilinde bu işi yapıyor örneğide önümüzde olan Kayseride bu işi yapmış demek ki yapılıyor sorun çıkar mı ? bilemeyiz bunu zaman gösterecek o yüzden bekleyerek görecez.... LEON FR DGS nin ardında LPG'li demek kulağa ne kadar garip gelsede elin adamı yapmış olacak.... Amerikadaki 400BG üzeri araçların yapmama nedeni yapılmayacagı anlamına gelmez kimi 1-2 bg der kimi %40 -%50 tasarruf der yineliyorum porche cayenne de bugün lpg var oda onun eşşekliği öyleyse aynen Ferrariye LPG takan gibi

Vw 1.6 dızelı 80 lerde kullanyordu :)

1.6 Leon'a LPG ile 40.000 KM bindim... Ama dizelini 3 ay arayıp bulamamıştım.
Şu an öyle bi durum yok, dizelini bulmanız 1 haftanızı almaz.. Dizeli varken de neden orijinali bozasınız?
Neden devamlı sorun çıkma ihtimali ile gezesiniz? Her kapalı otoparka girerken acaba girebilecek miyim şüphesiyle bakasınız?

Dipnot: LPG uygulanan herhangi bi Ferrari ya da Porsche'de FSI ya da benzeri bir sistem kullanılmyor. FSI çok farklı.

Kesinlikle katılıyorum.

VW daha düne kadar rakiplerine karşılık 1.6 dizel çıkarmayan bir marka dedim ben 1984 model golf ile şu piyasadaki diğer araçlara rakip oluyorsa eyvallah.....

Konu bu değil sadece örnek verdim verdiğim örnekte hata yok düne kadar piyasadaki 1.6 dizellere yada şöyle söyleyim düşük vergi dilimindeki dizelere rakip çıkaracagı Tdı motoru yoktu bunu LPG konusunda söylememin nedenide eğer VW LPG koymuyorsa FSI ya ozaman VW biliyor bu işi demek olmuyor.... VW 1.6 ye LPG takarak iyi bir marka oldugunu kanıtlıyorsa yıllardır TOFAŞ bunu yapıyor ozaman VW den daha iyi TOFAŞ demek istediğim buydu anlamamak için ısrar etmeyin anlamicak bişe yok VW common rail teknolojisiyle dün tanışan bir marka yıllar önce bunu kullanan kıçı kırık markalar var bence dünyanın en iyi markası VW gibi o yapmıyorsa ozaman mantıklı değil bu işi yapmak diyen sizler VW yapmayana kadar common rail mantıksızdır mı diyordunuz? demek istediğim bu ısrar etsenizde anlamamakta basit mevzu VW yapmadı ama bugün çoğu adam bu işi yapıyor krallar gibide az yakarak gazlıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt