Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon FR DSG LPG uygulaması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gecen sene montaj yaptıgımız 1,4 tsi arac ankarada kullanılıyordu;14 kurus 16 kurus gibi acayip insanin inanası gelmeyen hesaplamalar yapmıstı arkadas; sonradan anlasıldıki biz 2liraya lpg alırken ankarada rakam 1.6 lardaymıs.

O aracı daha sonra kayseride baska bir arkadasa satın aldık; 5 aydır kayseride kullanılıyor; tuketim degerleri denildigi gibi 9 litre lpg civarlarında tabi benzin olcumu yapmıyodu arkadaslar. Ben uzun donem karma tuketim verilerinide paylasıcam.

1,4 tsi ve 2,0 tsi da fiyat 2300 nakit 2500 10taksit 1,6 fsl araclarda 2100 pesin 2300 10 taksit fiyatlara montaj yapılıyor. Simit depoda 50 tele fark alıyolarmis.
Arac rolantide 1000 devirde benzin kullanıyomus; onun harıcı her durumda % 5 benzin tuketiyomus; bende bilmiyordum ogrenmiş oldum demekki olcumlerde benzinide dolduracaz... Arac hiçbir zaman %100 lpg kullanmıyormus bu da enjektorlerın yanmaması içinmiş. Cevaplarım gecikmeli oluyor kusura bakmayın lpg ustalarına soruyorum bildigim bir sistem olmadıgı için...
LPG ve boyle araca binip binmeme konusuna gelince yaklasık 4 yıldır lpg li arac kullanıyorum su ana kadar da hiç bir sıkıntı yasamadım araclarımı sıfır aldıgım donemlerde dahi lpg taktırdım, işin ilginc yani lpg ile tasarruf sagladım kac defa kendini amorti etti; aracımıda 2. el olarak satıslarda lpg sistemine verdiğim parayı hep ustune koyarak sattım. Bu aracıda aylardır arastırıyordum fsi motorlar lpg uygulanamadıgı için 2.elde dusuk fiyatlara alıcı buluyor bu bir gercek 50binlira verilerek alınan 2.0 fsi ların hepsi 28 30 lu rakamlara satıldı bilen biliyor; ama 1.6 102 bg aracı 33 34 e alan adam 30 a satarken nazlanarak sattı; bu buyuk motor hacminin ve lpg uyumsuzlugunun sonucu olarak goruyorum. 2. el boyle bir arac alarak hem zararımı azaltıyorum hemde tum beklentilerimi karsılayan bir araca sahip oluyorum. Sakin kullanımda (eşim haftaiçi işe giderken kullanıyo) 8-9 litre yakıyor; performanslı kullanımda 12 13 litre ortalama tuketimi olacak benzinde bu hesap 40 50 kurus tuketim olacak lpg de 20 25 kurus olacak. hesaplarıma gorede 10 15 bin km de sistem kendini amorti edecek... Parayı kazanmak degil harcamayı bilmek derdi Rahmetli sakıp sabancı 100 000 km sonra satsam oldurdum desem 30 a satsam zaten arac zararını amorti etmiş olacak. Bilmem anlatabildimmi...

ilk etaptaa bende bu tip araçlarda lpg uygulamasınaa karşıydım ama son zamanlarda ki lpg sistemlerinin geliştirilmesinden sonra olabilirr diyee düşünüorumm umarım memnun kalırsınn

Ben spor araçlarda LPG uygulamasına karşıyım. Bence araca yazık olmuş.

Çok mantıklı bir işi olmuş. Tabi benim aracım böyle spor bir araç değil ama taktırdıgım andan beri bir kere pişmanlık duymadım hatta ne akdar geç taktırdıgım içn üzüldüm.

Şimdi kafanız rahat gazlamanın verdiği mutlugu yaşicaksınız, ne güzel =)

Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle.

valla siyami güzel anlatmışsın olayı çok açıklayıcı olmuş, fakat LPG kullanımını hiç ama hiç sevmiyorum. Benim şuanda 2.aracım olan Hyundai i30 var. Daha showroomda iken LPG takımı için anlaştık ve taktırdık. 1,5 yıl oldu ilk günlerden beri bugüne kadar hep problemli problem yaşıyorum, 1.6 benzinli ile.. O kadar midem bulandı ki hele yeni bir teknoloji olan TSI araca LPG uyumu ne kadar sağlıklı olabilir? Eğer %100 emin olabilsek uygulama yapan yere bende taktırırdım.

Serbay nasıl oluyosa bu işte problem yasamaktan korkuyorum diyen her adamın basına iş geliyo, sallamayan adamın arabasısorunsuz oluyo;kısmetmi yazgımı ne denir bilmiyorum; makine muhendisi bir abimiz lagunaya taktırdı arac stop ediyor diyor arac degişik peryotlarda 3er gun test edildi ayar yapıldı yok stop etmiyor; ama bu adam tutturdu bak aksam gittim eve yolda yine stop etti:D Kafaları yedirir bu işler; o yuzden bi seyin ters gitme olasılıgı varsa pimpirikli adamda ters gider....
Bak suda var benım mondeom vardı 2006 ghia alır almaz lpg taktırdım; yolda giderken teklemeler oldu stop etmeler filan; ustanın basında bekledim adam cıkarttı kabloyu gosterdi; buji baklosu kırılmıs onceki sahibi bantlatmıslar(kablo takım degişiyomus takımına 500 lira demiş servis); arac lpg de titretyo benzinde yok bişey; acıklamasıda benzin yarım atesleme yaparmıs lpg yapmazmıs yani arıza var bizden kaynaklı ama lpg gosterdigi için lpg sucluyoruz....

siyami açıkcası senin bu haberin beni çok ama çok sevindirdi ve 2.0 tfsi lar için heveslendirdi senden alacağım haberlere göre daha 3 ay önce sıfır aldığım 1.6 aracımı 2.0 veya 1.4 ile değiştireceğim.. merakla ve sabırsızlıkla senden güzel haberlerini bekliyorum..

neden lpg anlamadım.. TDI FR diye bişey var zaten, olmasa yapın da..

Gıtmeyen atmosferık motorların hepsınde lpg kullanımına ewet derım ama turbo motorda lpg kullanımı ne yazıkkı bana cok yanlıs gelıyor.Utkunun dedıgı gıbı FR tdı varken zaten tfsi ı lpg lı kullanmak gereksız.Bu arada tfsı ların ucuza gıtmesı lpg takılmadıgından deıl bahsı gecen 1.6 lar ıle arasında vergı farkları olmasındandır.lpg sız 1.6 larda mevcut kı pahalıya gıdenlerın cogunun donanımsal olarak fazlası olması fıyatlarına etkı ettı.Memlekette herkes performanslı olmasını talep etmıyor donanımını fazla gordumu satıcı ne ıstıyorsa verıyor alıyor

valla siyami güzel anlatmışsın olayı çok açıklayıcı olmuş, fakat LPG kullanımını hiç ama hiç sevmiyorum. Benim şuanda 2.aracım olan Hyundai i30 var. Daha showroomda iken LPG takımı için anlaştık ve taktırdık. 1,5 yıl oldu ilk günlerden beri bugüne kadar hep problemli problem yaşıyorum, 1.6 benzinli ile.. O kadar midem bulandı ki hele yeni bir teknoloji olan TSI araca LPG uyumu ne kadar sağlıklı olabilir? Eğer %100 emin olabilsek uygulama yapan yere bende taktırırdım.

Patron ilginç adamsın valla
hem 730 düşünüyorum diyosun hemde lpg peşinde koşuyosun bırak bu işleri beaa
senin gibi adamın ne işi olur lpg ile:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt