Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon da 1.2 Tsi devri başladı

ılerde goruruz ne cacık olduklarını :)

Tsi 'ını da görücez Emre bakalım 290 bine gelecekmi oda böyle Toledo gibi tık demedn:D:D:D

gelir gelir merak etme :) gelmeyecek arabayı almam. hatta o pancarlardan daha fazla kmyi sorunsuz giderim :)

elin almanı ingilizi 1 yıldan fazladır 1,2 tsi alıyor. yanlşm yoksa şuana kadar 100 bn adetten fazla satıldı. ellerindeki fazla 1,6 larıda bizim insanımıza kakaladılar açıkça. malın iisi önce kendilerine.

1.2 TSI, 1.6 8V'den çok daha iyi bi seçenek bence. Hele yazılım vs. ile 130 küsürlü hp'lere çıkabilecek bir motor.
Ama ömür konusunda malesef katılmıyorum. 1.6 8V nice TSI'lar eskitir gene yürümeye devam eder.

1.2 TSI, 1.6 8V'den çok daha iyi bi seçenek bence. Hele yazılım vs. ile 130 küsürlü hp'lere çıkabilecek bir motor.
Ama ömür konusunda malesef katılmıyorum. 1.6 8V nice TSI'lar eskitir gene yürümeye devam eder.

Orasi oyle ne yazik ki..belli bir sure sonra degismesi gereken bir turbo soz konusu..az bilgimle bu kadar katilabildim tartismaya:)

gelir gelir merak etme :) gelmeyecek arabayı almam. hatta o pancarlardan daha fazla kmyi sorunsuz giderim :)

elin almanı ingilizi 1 yıldan fazladır 1,2 tsi alıyor. yanlşm yoksa şuana kadar 100 bn adetten fazla satıldı. ellerindeki fazla 1,6 larıda bizim insanımıza kakaladılar açıkça. malın iisi önce kendilerine.

bence kakalamadılar 1.2 tsi ler ülkemize bence çok da geç gelmedi emre hem hala 1.6 orada satılıyor bide lpg lisi bile satılıyor...

gelsin de kullanalım bakalım nası bi hissiyatı varmış..

kedi ulaşamayacağı ciğere mundar dermiş :D

evet genelde öyle oluyor 1,6 cılar triplerdeler artık.................

bence kakalamadılar 1.2 tsi ler ülkemize bence çok da geç gelmedi emre hem hala 1.6 orada satılıyor bide lpg lisi bile satılıyor...

çok da güzel kakalıyorlar abicim :) 1,4 50 bn lira iken 40 binliraya 1,6 sını verince millet havada kapıyor avrupada kaç kişi 1,6 passat alıyor? istesede alamaz avrupada 1,6 satışı yok artık :) leondada aynı durum lpglisinin olması bişi değiştirmiyor :)

Orasi oyle ne yazik ki..belli bir sure sonra degismesi gereken bir turbo soz konusu..az bilgimle bu kadar katilabildim tartismaya:)

turbo sarf malzemesidir abi. zaman içinde nasılki debriyajını değiştirirsin turboyuda değiştirirsin. turboyu değiştirmek demek motorda problem var demek değildir. ayrıca turbolu aletlerde kullanılan mekanik ve malzemeler atmosferiklerdekilere göre çok daha üst düzeyde mukavemete sahiptir.abartmazsan turbolu makinenin motorunu bozamazsın.

nasılki debriyajım bitti balatayı yaktım dediğin zaman motorum bozuldu hep debriyajı olan arabanın motoru bozulur gibi bir mantalite olmazsa bu turbo içinde geçerli.

birde turbolu araçlarda insanımızı kazıklayan çok sanayici var basit bir sensör arızasında bile istismar edip kalkıp kompte turbo değişmeye çalışan adamlar. ben leonda hızlanmada kesiklik yaşadığım zamanlar turboyu yemişsin diyenide çıktı başka şeyler diyende. ama sorun depoya koyduğum yakıtın rezalet olmasından çıktı hiç bir mekanik yada yazılımsal işlem yapmadık yakıtı değiştirdim 0 kesikslik var şimdi böyle basit şeyleri bahane edip sanayide adam yolan çok adam olduğu sürece turbo antipatisi bitmez insanımızda.

cok iyi bir karar olmus pancar motoru 1.6 8v yi kaldirmasi abi yill 2000 bora kullaniyorum ayni motor yil 2011 hala ayni motor ayiptir ya o zaman sirf motoru yuzunden borayi sattik 180 de arkama transporter gelip selektor yakinca bu ask bitti :)

Geri
Üst Alt