Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon ama Hangisi?

Ve teslim aldim arabayi :) uygun bir zamanda izlenimlerimi yazacagim araba ile daha hasir nesir oldukca.

Hayırlı Uğurlu olsun hocam Allah kaza bela göstermez inş

Kısmet olup allah bi mani keder vermez ise bende Önümüzdeki hafta içi teslim alacağım

Pazartesi veya salı araç gelecekmiş çarşamba perşembeye kadar Plaka çıkmış olacak .

Tesekkurler, sizinde hayirli olsun, Allah hepimize kazasiz belasiz surusler nasip etsin.
dizel + fr opsiyon paketi ekleyince fiyat 7-8 bin tl artiyor, pek anlami kalmiyor o vakit dizelin yilda 10-15 bin yapacak insan icin.

Tekrar merhaba herkese,
arabayı alanı 3-4 gün oldu, istanbul lüleburgaz ve lüleburgaz-edirne gidiş dönüş yaptım.
ilk izlenimlerim gayet güzel, yakıt tüketimi olarak ta şehir içi 9.5-10, uzun yolda ise 7.5-8 civarlarında dolaşıyor sanırım rodaj süresi geçince daha da düşecektir.
Vites geçişleri için uyarı veriyor ama daha 60km hız da bile 5. ya da 6. vitese geçmemi söylüyor, ben de ortalama 2300-2500 devir aralığında vites yükseltiyorum.
Tsi motor da 2400 devri mi baz alıyor acaba? TSI motor 1. vites kalkışı bana çok farklı geldi, arbanın hemen yol alması için gaza çok yüklenmek gerekiyor sanırım, daha önceki tipo kalkışlarıma hiç benzemiyor, özellikle tümseklerde aracı tamamen durdurup 1. vites ile kalkarken biraz fazla zaman alıyor sanki.
Arabanın konforu güzel, koltuklar özellikle rahat, sunroof ve xenon farları taktırdığım için bir kez daha mutlu oldum. sağ kol kenarında ki esp tuşuna basıyorum ama ekranda hiç bir uyarı değişikliği görmüyorum, nasıl anlayacağız onun açık olup olmadığını acaba?

FR kullanan arkadaşlar varsa, alarm otomatik devrede lakin, sadece iç harekete mi duyarlı bu alarm?
Ayrıca abim 5000km de ilk servis bakımını yaptırman lazım dedi, kendisi öyle yaptırmıştı kendi leon'unu.

Son olarak tavsiyelere açığım, yakıt sarfiyatını azaltmak için, güvenli leon sürüşü için :)
Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle ayırlı Uğurlu Olsun...

2500 Devirde bir üst vitese geçmeniz gayet normal TSI Motorda zira 1800 Devir Max Tork üretir o cihaz...
Ve 6. vites overDrive dır. yani yakıt tasarrufu için genellikle düz yollarda 6'yı kullanın.. mümkünse 2000 devri geçmeden sürün ve 105 KM sabit hızda yakıt ortalamanız 5.6 lara kadar düşer şehir dışında tabi bu söylediklerim 2k sonra (yani Rodaj Dönemi sonrası) Rodaj Dönemi sırasında da arabanızı çok yormamanızı tavsiye ederim.. Kazasız Sürüşler;)

Bende 2012 dizel dsg var.. Şimdiye kadar kullandığım bütün arabalarım dizel di...bakım maliyeti benzinle araca göre fazla olsada aracınıza yola çıkacağınız zaman gözünüz ibrede kalmıyor.10 gün önce malatyaya gittim gecen gün geri geldim...200 liraya depo fulledim 1100 km yolu otoban kısmında 170 altına hiç düşmedim duble yola geçtikten sonrada 120-140 arası sürdüm 10 saate malatyaya vardım yol bilgisayarım ortalamada 5,7 civarı gösterirken 230 tl civarında bir paraya bu yolu bu suratlerde gittim dönüşte ise hem esim hem cocuğum yanimdaydi ayrıca bagaj ve arka koltuğun yarısı dolu sekilde yine aynı tempo geldim bu seferde yük nedeni ile 6.3 civarı bir tüketim oldu...
Fr cazip gözüküyor ama tutup 40-50 bin tl para verip cok yakıyor diye arabayı kapıda yatırmak yerine alın dizeli keyfinize bakın...hala dizel kapıda oluncaya o yıllık 15bin km ler artacaktır.Az yakıyor psikoloji ile cok gezmeler oluyor..sonuc olarak cok yakan ve az gezilen biz benzinli fr ile az yakan cok gezilen bir dizel de yıllık yakıt maliyetiniz birbirine cok yakın olacaktır...

Dsg tercih meselesi ben istanbul icinde günde 100-150 km yol yapıyorum benim için dsg kaçınılmaz.dsg için problem olduğunu söyleyenimiz cok ama benim aracım 8500 kmde suan (2 ayda ) bir problem yasamadım...

Ben imkanınız el veriyorsa dizel dsg derim....
Dediğim yorum için gecikmeye uğradığımı gördüm...
Aracınız hayırlı olsun diyelim bari:))))

ulvi dönmüşşün hoşgelmişsin toprağım

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

ulvi dönmüşşün hoşgelmişsin toprağım

Geldik abi şükür...Çarşamba sahile gelebilirsem kayısı getirecem inşallah abi görüşürüz inşallah...

ben gelemiyeceğim herhalde malum ramazanın son gunleri davetler arttı bayramdan sonraki cuma ordayım insallah

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

ben gelemiyeceğim herhalde malum ramazanın son gunleri davetler arttı bayramdan sonraki cuma ordayım insallah

Bende iftara yetişemedim abi,iftarın olduğu aksam yoldaydim:-((

Geri
Üst Alt