Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon ama Hangisi?

O güzergahta kullanacaksanız dizel alın, uzun yolda benzinli araçla 70-90 gidebilecek misiniz? birde o var. İlla ki dayanamayıp 120-160-200 gibi hızlara çıkmak isteyeceksiniz. 120 ve üzeri hızlarda 125'lik çokta ekonomik değil. 160'lık yanında 120+ hızlarda daha ekonomik. O durumda dizel almanızı öneririm. Ama Style 1.6 TDI almaktansa, sırf FR diye 1.4 tsi almayı tercih ederim ben.

Golfü elediğimize göre, yakıtı çok düşünmezseniz gidin FR 1.4 tsi alın. Zaten az yakıyor. Ben 1.2 tsi'la da 1.4 tsi'la da 4.9 ile 8.9 arasında değerlere sahibim. 8.9 ultimate gazlamalarda oluşan değer :) Yoksa görmek imkansız. Genel olarak 7lt yakıyor.

dot matrix ne murat kardeş bende fr alma arefesindeyim ondan sordum.

Şahsi fikrim, seneye yeni kasası cıkacak araca gidip 50 küsür bin lira vermem şu anda..

Dot matrix, mfa ekrandir. Styleda kucucuk bir yol bilgisayari vardir. Fr'da ise buyuk bir yol bilgisayari vardir. Kapilardan biri acik oldugunda styleda deneme yanilma yontemiyle hangi kapi acik diye bulursunuz. Dot matrixte aracin resmi cikar ve hangi kapinin acik oldugunu gosterir. Yag sicakligini gosterir. Dijital hiz gostergesini devasa boyutta gosterir. Goruntu olarak cok sik ve araci dolu gosterir. :) ben hayraniyim kendisinin.

benim 70-90 dedigim hiz kirklareli edirne tekirdag arasi e-5 icindi. istanbula gelirken otobanda su anki tipo 1.4 sx ie ile bile ortalama 110-120 yer yer 130-140 yapiyorum. Leon la da ortalama 110-120 kullanirim sanirim.

Dizel alsam da, copa plus paketi, plus paketi ve 17" jant taktiririm, FR duzeyine yaklasmis olur, dot matrix ekran taktirirsam arka airbag disinda.
ama 10-15 bini gecmeyecegimi de dusununce FR mi alsam diye haala kararsizim.

O güzergahta kullanacaksanız dizel alın, uzun yolda benzinli araçla 70-90 gidebilecek misiniz? birde o var. İlla ki dayanamayıp 120-160-200 gibi hızlara çıkmak isteyeceksiniz. 120 ve üzeri hızlarda 125'lik çokta ekonomik değil. 160'lık yanında 120+ hızlarda daha ekonomik. O durumda dizel almanızı öneririm. Ama Style 1.6 TDI almaktansa, sırf FR diye 1.4 tsi almayı tercih ederim ben.

Golfü elediğimize göre, yakıtı çok düşünmezseniz gidin FR 1.4 tsi alın. Zaten az yakıyor. Ben 1.2 tsi'la da 1.4 tsi'la da 4.9 ile 8.9 arasında değerlere sahibim. 8.9 ultimate gazlamalarda oluşan değer :) Yoksa görmek imkansız. Genel olarak 7lt yakıyor.

Birde üyelerimiz bölümünde henüz sizi tanımamışız,üyelerimiz bölümünden kendinizi tanıtırmısınız..

murat üşenmeyip uzun uzun verdiğin bilgiler için çok sagol.bu arada gerçekten iyiymiş fr yi tercih etmek için birçok unsur var.

Hiç dizel araç kullanmadım, avantaj ve dezavantajları nelerdir? Bakım maliyetleri ve arızalandığında tamirinin daha pahalı olduğunu da duydum. Ne dersiniz ?

Geri
Üst Alt