Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon almayı düşünüyorum görüşlerinize ihtiyacım var...

fiyat performansına göre iyi seçimdir Leon, aracın dolu dolu olmasını istiyorsan makyajsız 2009 model sanrufu olan bir araçla bütçeni çok daha rahatlatacak ve aradığın her türlü özelliği bulabileceğini düşünüyorum. Yeni araçta sensörlerin az olması keyfi kaçırıyor ama yine de o paraya alınası araçlar arasında hala çekici diyebilirim.

ben de 6 aydır leon 1.4 tsı kullanıyorum performans olarak bakarsak ınanılmaz seri bir araba cogu rakibi olan araba gercekten yanına yaklasamıyor sesi de bence orjinal olarak gayet güzel ama sen beyenmezsen bir şeyler yaptırırsın yol sesi almıyo diyemem ama acıkcası benım aracımda rahatsız edıcı sevıyelerde degıl kısacası alırsan memnun kalırsın diye dusunuyorum yeni aracın hayırlı olsun ...

Aya kadar ankaradayım gel buluşalım kullan aracı bak kendin.
Leona gelince 3 ay kadar önce 1.2 tsı aldım.
Aracın görselliği güzel.bunu kimse inkar etmez sanırım.
Bu paraya alınabilecek en iyi araba diyenlere katılmıyorum.
2.elde ne araçlar var.
Yol sesine gelirsek,acayip bişey ya bu.resmen sanki camlar açık gidiyorum.
Sıcak asfalttan kaplamaya ,indiğin anda uğultu başlıyor ki ben bunun lastikle falan alakalı olduğunu düşünmüyorum.tamamen aracın yalıtımıyla alakalı.
Motor sesi yok denecek kadar az.
Yakıt konusunda ben şehir içinde 7 nin altını görmedim ankarada.
Hoş uzun yolumda aynı ya.yani uzun yol 90 la nevşehirden ankaraya 6.7 l ortalama yaktı.sonraki gelişimde 120 sabit hızla 7.1 l yaktı.yani 0.4 l için 90 la gitmem ben.
Teyp sormuşsun kırmızı.bu oldukça hoş.
Arkadaşların dediği gibi bekle ve esp mutlaka al.
Sunroof alma sakın.yol sesine birde rüzgar sesi eklersin.
Benden bu kadar.
Bu arada cuma nevşehşire dönünce aracı araba.coma koyacam.
Ha bu arada fiyatlar artmış haberiniz olsun arkadaşlar.

Arkadaşlar 1.4 ve 1.2 yakıt tüketimi konusunda çok şey söyleniyor.Ancak bir türlü somutlaştırılmadı.Normal kullanımda bu motorlarda elde ettiğiniz tüketim değerlerini paylaşırmısınız? Bir de yüzdesel olarak performans farkları ne orandadır?

Valla 1.2 kullanıcısıyım.
Fabrika verilerinin 1 l üstüne razıyım ama o da yok.
Yani şehiriçi tutuyor ama uzun yol asla tutmuyor.
4.9 değil 6 yaksın razıyım.
Kullanımla alakası yok bence herkeste aynıdır.
Kardeşim cruise control açık 90 km sabit.260 km yol engebeli yol.iniş de var çıkışta var ama.6.7 yakıyor.yok ötesi.
Bunun 1.2 yle 1.4 le alakası yok.bu araçların yakarı bu.veriler aldatmaca.
Olaya noktayı koydum.

Valla 1.2 kullanıcısıyım.
Fabrika verilerinin 1 l üstüne razıyım ama o da yok.
Yani şehiriçi tutuyor ama uzun yol asla tutmuyor.
4.9 değil 6 yaksın razıyım.
Kullanımla alakası yok bence herkeste aynıdır.
Kardeşim cruise control açık 90 km sabit.260 km yol engebeli yol.iniş de var çıkışta var ama.6.7 yakıyor.yok ötesi.
Bunun 1.2 yle 1.4 le alakası yok.bu araçların yakarı bu.veriler aldatmaca.
Olaya noktayı koydum.

Herkezde aynıdır diyorsunuz ben burda karma 6 6.5 yakıyorum diyorum boş yolda 5 litre ile çok rahat gidilebiliyor herkezde aynıdır demek bu insanlara sallıyorsunuz demek oluyor biraz... birgün ist e gelirseniz buluşalım arka arkaya gidelim aynı yolda sonra değerlere bakalım... Ben sizin benden daha fazla yakacağınıza eminim...

Siz tutturamıyorsunuzdur doğrudur ama bu herkezin tutturamıyacağı anlamına gelmiyor ben aracımı haftasonları dahil hergün kullanıyorum şuan 6000km oldu ve 6.4 litre ortalamam ve ekonomi için kasmıyorum...

Bu arada 1.2 ile 1.4 arasındaki farkı görebilmek için aynı kişinin aynı güzergahta kullanması gerekiyor net bir sonuç için onda da tahmini 1 ile 1.5 litre oynar diye düşünüyorum...

Ahmet birader düz yolda dümdüz gidersen olur herhalde ben tutturamadım.sen nasıl kullanıyorsun aynı arabayı da üstelik ben kasıyorum yahu.resmen kasıyorum buna rağmen olmuyor.demek ki arabada bir problem var.sana helal olsun kızma hemen öyle :p

Ahmet birader düz yolda dümdüz gidersen olur herhalde ben tutturamadım.sen nasıl kullanıyorsun aynı arabayı da üstelik ben kasıyorum yahu.resmen kasıyorum buna rağmen olmuyor.demek ki arabada bir problem var.sana helal olsun kızma hemen öyle :p
Yok estafurullah kızmıyorum ama benim yakaladığım değerler düz yolda değil ki istanbulun yollarının inişli çıkışlı olduğunu ve trafiğini biliyorsunuzdur heralde:) Bu arada sürekli cruse control de araç kullanmakta az yaktırmaz yokuş çıkarken araç hızını korumak için gaza yüklenir çünkü cruse un eğimsiz yoldaki performansı tartışılmaz o ayrı... Çok alt devirlerde kullanıpta çabuk hızlanmaya çalışmakta araca gereğinden fazla yaktırır ve aracı kaldırdığınız devirde bir o kadar önemli tabi...

Bence birde böyle deneyin çünkü aracınız benzinlilere göre gerçekten oldukça ekonomik bir araç ben bu fiyatta bu performansta ve bu sınıfta daha az yaktırabileceğiniz bir benzinli araç bilmiyorum açıkçası bu aracını sırf yakıt yüzünden satıp tekrar bir benzinli alırsanız hüsrana uğrarsınız diye düşünüyorum tabi tercih sizin...

Samimi söylüyorum kendimden bir örnek veriyim ışık yandıktan sonra 150 liralık benzin aldım menzilim 20 km gösteriyordu o ara ve 430 km geçtim menzil şuan 180 daha geçersin diyor ışık yandığındaki 20 km çıkarırsak 590 km eder 150 lira ile bu da km de 25krş a denk gelir daha ne yaksın ki benzin fiyatları bu kadar yüksekken bu araba :)

Geri
Üst Alt