Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon almayı düşünüyorum görüşlerinize ihtiyacım var...

Ayrıca sesten muzdarip arkaslar lastiklerini michelin primacy hp ile degistirsenler yol sesi falan kalmaz hemde suspansiyon olarak daha konforlu olur.ben daha aracımı bayiden çıkartmadan brigstonelari(nami diğer beton)sokturup michelin taktirdim;)

sunrooftan açık olmadığı müddetçe rüzgar sesi gelmiyor anladığım kadarıyla... peki sunroof kapalıyken hız kasisi vb yerlerden geçerken bozuk yoldan geçerken çıtırtı tıkırtı geliyormu sunrooftan. bir de anahtardan 4 camı indirip kaldırabiliyormuyuz uzaktan? ve sunroof u da açık kapayabiliyor muyuz uzaktan???

Anahtardan 4 camı da indirip kaldırabiliyorsun...Ama sunroof olur mu bilemeyeceğim...

Sunroof acayip ses yapar bu bir.sunroof bizde yok diye hiç görmedik değil.seste yapar güvenliği de etkiler.
Ikincisi aslında çoğunuz memnun değilsinizde işte idareten seviyoruz diyorsunuz araçlarınızı.imkanınız olsa bir dakika düşünmeden gider satar volkswagen alırsınız :p

1) Leon'da sunroof ses yapmıyor. İster kapalı olsun ister açık. Kastınız rüzgar sesi ise bunu yapmayan bir sunroof yok.
2) Güvenliği de etkilemez çünkü sunrooflu araçların geri kalan bölümünde koruyucu barlar bulunur. 600TL ye sanayide sunroof açmıyorlar arabaya.
3) Burası polyana gibi "Arabamız çok güzel çok mutluyum yuppi" şeklinde yorum yapılan bir site değil. Kendimizi kandırmanın anlamı yok. Olumsuz yönlerini eleştireceğiz ki bir sonra ki modellerde düzeltilsin.
4) Aynı özelliklerde 5000TL daha pahalı bir Volkswagen'i almanın mantığı yok. Madem imkanım var gider 320d alırım.

Not: Sunroof da kapanıyor kumandadan ama açılmıyor.

Arkadaşlar anladığım kadarıyla yakıt ve vergi anlamında 1.2 daha avantajlı duruyor.Peki performans farkı bariz hissedilir seviyelerde mi? Yoksa ihmal edilebilir bir farktan mı bahsediyoruz?

Eğer performans anlamında bariz farklar yoksa 1.2 alıp esp ve ek bazı donanımlar alınarak daha dolu bir araç alınabilir düşüncesindeyim.

Ne dersiniz?

Ben kullandım ikisinide tabiki 1.2yi belirli süre kullandıktan sonra 1.4 kullanınca aradaki fark hissedilebiliyor ama benim için bu ihmal edilebilir bir seviyede tabi tercih meselesi ama ben aradaki 2000 küsür lira ve vergi farkını ve uçurum olmasada yakıt farkını vermek istemedim...

Bence iki aracıda gidip bir test edin siz karar verin derim...

Bu arada 1.4 leon kullanmadıysanız ben size söylemesem kendi aracımı size versem 1.4 diye inandırabilirim:) Hacimine bakılıpta küçümsenecek ti ye alınacak bir motor değil 1.2... Aldığımda birçok arkadaşım güldü gitmez o diye sonra teker teker susturdum hepsini:)

Arkadaşlar 1.4 ve 1.2 yakıt tüketimi konusunda çok şey söyleniyor.Ancak bir türlü somutlaştırılmadı.Normal kullanımda bu motorlarda elde ettiğiniz tüketim değerlerini paylaşırmısınız? Bir de yüzdesel olarak performans farkları ne orandadır?

ankaradan istanbula dün 1.2 leonla 85km cc ile sabit 4.9lt ortalamayla döndüm 400km yi..tabi yol bitmedi o ayrı

ankaradan istanbula dün 1.2 leonla 85km cc ile sabit 4.9lt ortalamayla döndüm 400km yi..tabi yol bitmedi o ayrı

Kanser olur insan o hızda ya iyi dayanmışsınız valla:D

Ben hala uzun bir yola çıkamadım son hızını göremedim 190ı gördüm bir kere dahada yol bulamadım uyuz oluyorum

Kanser olur insan o hızda ya iyi dayanmışsınız valla:D

Ben hala uzun bir yola çıkamadım son hızını göremedim 190ı gördüm bir kere dahada yol bulamadım uyuz oluyorum

bir yakınımın gazabına geldim..iddiaya binince öyle oldu..tekrarı olurmu imkansız :D

teşekkürler arkadaşlar gayet net fikir oluştu kafamda.Yakıt tüketimi elbette önemli benim içinde.Şu durumda 1.2 ile sakin kullannırsan tasarruf yapabilirsin ve ihtiyaç anında gaz pedalının altında gücüde bulabilirsin diye anlıyorum.mtv si daha düşük olmasıda ayrıca avantaj..

Ben açıkçası 1.2 motora yeni Jetta'da tek benzinli seçenek olarak yer verilmesi ile daha fazla güven duydum.Sonuçta istenen verim alınmıyor olsaydı,farklı seçeneklerde olurdu düşüncesindeyim.

teşekkürler arkadaşlar gayet net fikir oluştu kafamda.Yakıt tüketimi elbette önemli benim içinde.Şu durumda 1.2 ile sakin kullannırsan tasarruf yapabilirsin ve ihtiyaç anında gaz pedalının altında gücüde bulabilirsin diye anlıyorum.mtv si daha düşük olmasıda ayrıca avantaj..

Ben açıkçası 1.2 motora yeni Jetta'da tek benzinli seçenek olarak yer verilmesi ile daha fazla güven duydum.Sonuçta istenen verim alınmıyor olsaydı,farklı seçeneklerde olurdu düşüncesindeyim.

Yeni bir 1.2 sahibi geliyor galiba aramıza :)

Ama siz yine de ikisinide bir test edin ben çok memnunum ki 1.2 kullanıcılarının genelide memnun ama bu otomobil memnuniyeti göreceli birşey:)

Geri
Üst Alt