Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon almayı düşünüyorum görüşlerinize ihtiyacım var...

can1982

Kayıtlı Üye
arkadaşlar askere gitmeden önce scirocco 1.4 tsi 160 bg aracım vardı. aracımı satıp öyle askere gittim. şimdi askerden geldim. evlenmeyi düşündüğümden otomobil almak için ayırdığım bütçemi kısmaya karar verdim. bu yüzden scirocco dan sonra tarz olarak beğendiğim 2. araç olan seat a yöneldim.

sorularıma gelince

1) 1.4 tsi 125 ve 1.2 tsi 105 arasında kaldım. fiyat-ekonomi-performans açısından değerlendirirsek hangisini önerirsiniz??? 125 bg in gidişi nasıl?(son hızı vs)

2) leonlarda plastik aksamdan vs. çok ses geliyor mu? yol sesi, lastik sesi falan çok mu?

3) sunroof tavsiye eder misiniz?

4) seat leon ların 2. eli kuvvetli mi?(scirocco mu 1 günde satmıştım)

5) seat leon 1.4 tsi 125 bg lerin motor sesinin oldukça güzel olduğunu duydum. doğru mudur? eski 1.6 102 bg deki gibi güzel bir ses mi? (scirocco mun motor sesi pek iyi değildi)

5) kısacası leon'u önerir misiniz?

valla bu sorulara en güzel cevabı leon kullanıcısı arkadaşlar vericektir...ancak tek tavsiyem alıcaksan sunrooflu al...

Leon kullanıcısı olarak leonu %50 öneririm %50 önermem , plastik sesi , yol sesi tüm sesler arabanın içinde bunu bil. Görüntü ve performans dersen 1.4tsı şaşma derim. 1.4tsı kullanıyorum gayet memnunum hız ve ekonomiklik açısından.

Tsi leon kullanmadim ama 3. Leonu kullaniyorum hic pisman etmedi
Sunroof kesinlikle oneririm
Scirooco zaten yeni bi arac o yuzden piyasasi hizli olur leon piyasasi sciroocoya gore yavastir
Bir gunde satilan leonda var 3ayda satilanda o yuzden belli olmaz

Hocam kesinlikle öneririm... ben alalı 2 ay oldu bugüne kadar şikayetim hiç olmadı...
Arkadaşlarda olmuş dıştan ses alma plastik sesi v.s bende öyle bir sorun olmadı araba ultrasessiz... ne tıkırtı ne başka bişey :)
hatta 1.2 motor olduğu için ışıklarda araba stop etti zannediyordum ilk zamanlar o kadar sessiz...
Performanstan ne beklediğine bağlı motor gücü benim aracım 1.2 TSI şehiriçinde gayet atik hızlanmaları tepkileri güzel seri bir araba...
tabi performans istiyorum diyorsan tatmin etmez ama 1.2 hantal arabadır diye düşünme son derece atik hızlı keyifli bir araç...
Benzin full depo 650 km - civarı götürüyor şimdilik...
Tabi şekil olarak Leonlar çok şık dikkat çekici estetik...
2 aydaki izlenimlerim Leon hakkında böyle ekstradan merak ettiklerin olursa yardımcı olurum...

herkese yorumlar için teşekkürler... motor ve egsoz sesi hakkında ne düşünüyorsunuz??? tsi larda tatlı bir ses geliyor mu???

Egzostla oynama olarak biseyler yapilablir

herkese yorumlar için teşekkürler... motor ve egsoz sesi hakkında ne düşünüyorsunuz??? tsi larda tatlı bir ses geliyor mu???

kardeşimde rocco var, abi biraz sesli geziyim diyip benimkini istiyo, bir hava filtresiyle dur kalkta yandaki arabaları baktırırsın kendine. Roccoda Leon' un sesi yok
ama bunun yanında kalite farkı bariz var, konfor, yol sesi, plastik aksam olayları biraz sıkıntılı, ama performans ve yakıt açısından 1.4 tsi seni tatmin edecektir. Eğer çok yol yapıyorsan ve performans çok önemli değilse TDI düşün derim, mükemmel bir motor

Hocam kesinlikle öneririm... ben alalı 2 ay oldu bugüne kadar şikayetim hiç olmadı...
Arkadaşlarda olmuş dıştan ses alma plastik sesi v.s bende öyle bir sorun olmadı araba ultrasessiz... ne tıkırtı ne başka bişey :)
hatta 1.2 motor olduğu için ışıklarda araba stop etti zannediyordum ilk zamanlar o kadar sessiz...
...

aracın motor sesinden bahsetmiyoruz burada fakat , opel veya başka sınıf araçlara binersen 100km hızla gittiğinde yol sesi onlardamı daha fazla geliyor , leondamı farkı göreceksindir. Bu benim 4.aracım ve en çok içeri sesi veren aracım leondur. Tüm yol sesi içerde kesinlikle kalitesiz malzemeler.

Geri
Üst Alt