Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon Agility

Ayberk trafik içersinde ne kadar çok elektronik varsa o kadar iyidir..
Jeremy'i onu pistte gazlarken söylemişti..

ben ESP'yi hiç kapatmıyorum düşük hızlarda zaten izin vermesiyle birlikte müdahale önce aralığı gayet yeterli benim için..benim en az 3 defa ya aracımın ya da benim hayatımı kurtardı ve pilotajla hiç bi şekilde kurtulamazdı..ben viraja girdiğim çizgide dönmeye devam edecem o arada fren yapıcam falan komikleşmeyin..

WRC otomobiller en sağlam kafeslere sahiptir..
sanayide her kime yaptırırsanız yaptırın onlar kadar sağlam olamaz..
Markko Martin'in Co-Pilotu kafese rağmen öldü yanında adam yarışlardan çekildi kendine gelemeyip..

neyin peşindesiniz yine anlamadım ESP'yi gereksiz görüyosanız görün..
sadece gülerim..
işte anlatmaya çalıştığımı bu yiğit:) sen hayatını 3 kere kurtarma durumuna getirdiysen ortada bir sorun yada kural ihlali var demektir :) bu araçlar kurallar dahilinde kullanıldığı sürece olabilecek en iyi yol tutuşu sunuyor. :)

Yunus hayatımda ilk defa geçtiğim bi yolda otobana bağlanan yol Türk zekicanlar tarafından açısı yanlış verilip normalde 90-100 limitli yoldan gelirken bağlandığın yonca o viraj..
bi anda karşımda bariyerleri buldum ve kurtuldum o durumdan üstüne oralarda kamyonlar tümsekleştirmişlerdi bile yolu..ben ESP'siz orayı o hızda dönemezdim..dönerim diyenler de arkasında "tek rakibim Shmayer" yazabilir aynen bu şekilde.. :)

sadece gülerim..

---------- Post added at 09:34 ---------- Previous post was at 09:31 ----------

Yunus'um acil durumlarda aklına gelirse gelsin ESP'nin önüne hiç bişi geçemez..
kaldı ki fizik kanunlarını geçemez ibaresi ne demektir en üst limit en iyi müdahale ESP.. :) ;)

bence aklını başına al espye güvenme demektir :)

aynı şekilde absde mesela. abs nin kuru zeminde ani frenlerde fren mesafesini uzatma handikapı var mesela. çok adam tanıyorum sırf bu yüzden abs li araç almayan yada bu yüzden kaza yapan. :)

tamam esp güzel bir şey ama olsada olr olmasada olr. :) 35000 km yapmışız passatta 1 kere kullanmışız ki bilerek sınırları aştığımızda çalışmış :)
son 1 haftadır yol bilgisayarının buzlanma uyarısı eşlik ediyor okula gidiş gelişlerimde. yani istanbula göre çok daha fazla don ve kayma şartlarının olduğu bir ilde bile esp çalışma gereği duymuyor ise düşün :)

benm için espden önce iyi bir takım lastik geliyor.

---------- Post added at 09:40 ---------- Previous post was at 09:37 ----------

Yunus hayatımda ilk defa geçtiğim bi yolda otobana bağlanan yol Türk zekicanlar tarafından açısı yanlış verilip normalde 90-100 limitli yoldan gelirken bağlandığın yonca o viraj..
bi anda karşımda bariyerleri buldum ve kurtuldum o durumdan üstüne oralarda kamyonlar tümsekleştirmişlerdi bile yolu..ben ESP'siz orayı o hızda dönemezdim..dönerim diyenler de arkasında "tek rakibim Shmayer" yazabilir aynen bu şekilde.. :)

yiğit bu günlerde yol tasarımı dersi alıyorum. :) düz aliymanlarda (düz yollarda) türkiyedeki tasarım hızı 90 km/s yatay kurplarda (virajlarda) ise 60 km/s tir. bu demek oluyorki düzde sınır 90 diyerek virajada 90 la giremezsn :) kurp yarıçapı ve rakortmanları 60 km/s hız emniyet verilerine göre tasarlanmış demek oluyor bu. ayrıca dever hatası olan binlerce viraj var bu ülkede ona sözüm yok ama o durumda bile yoln tasarım hızı ile o viraja girersen kaymazsn bile en fazla araç yatar.

Yunus'um ben ESP'ye güvenerek girmiyorum virajlara fizik kanunlara karşı gelemeyeceğimi biliyorum..Ayberk güzel kafa tuttuğunu sanar bu kanunlara ama..

bu arada bi düşün lütfen dünyanın en güvenli markası kim Volvo..
ne malı dünyada kar kutuplardan sonra en çok nerelerde yağıyo..

karda buzda AWD dışında hiç bi araç işe yaramaz..
şu zamana kadar Allah korusun kaza yapmadıysan yavaş gittiğin içindir ESP'den iyi olduğun için değil kardeşim.. :)

Ayberk trafik içersinde ne kadar çok elektronik varsa o kadar iyidir..
Jeremy'i onu pistte gazlarken söylemişti..

ben ESP'yi hiç kapatmıyorum düşük hızlarda zaten izin vermesiyle birlikte müdahale önce aralığı gayet yeterli benim için..benim en az 3 defa ya aracımın ya da benim hayatımı kurtardı ve pilotajla hiç bi şekilde kurtulamazdı..ben viraja girdiğim çizgide dönmeye devam edecem o arada fren yapıcam farklı tekerlere yavaşlicam falan komikleşmeyin..

WRC otomobiller en sağlam kafeslere sahiptir..
sanayide her kime yaptırırsanız yaptırın onlar kadar sağlam olamaz..
Markko Martin'in Co-Pilotu kafese rağmen öldü yanında adam yarışlardan çekildi kendine gelemeyip..

sadece gülerim..
Bu şekilde tekil örneklerle hiçbirşey kanıtlayamazsınız. Hergün haberlerde de son model araçların ne kazalar yaptığını görüyoruz. ESP yokmu onlarda? Demekki ESP'nin de işe yarayamayacağı durumlar var. Bir kelimenin önüne "en" demeden önce de çok fazla araştırma yapmanız lazım. WRC'de kullanılan kafesin hangi yönden çarpmalara daha fazla güvenlik sağladığını, Nascar'dakilerin hangi yönlerdeki çarpmalara daha fazla güvenlik sağladığını mesela..
Birde şunu öğrenmeniz lazım. ESP nedir, diğer hangi güvenlik elemanlarını kullanarak çalışır? Aracınızda ESP olsun. ABS olmadığı sürece hiçbir işe yaramaz. Demekki ESP, zannettiğiniz gibi hayat kurtaran birşey değil. ABS ondan daha önemli. Birçok konuda olduğu gibi bu konuda da temel bilgi eksiklikleriniz var.

Yunus insanların belediyenin açıp kapatmayı unuttuğu bi ülkeden bahsediyoruz sen bana tasarım hızı diyosun..keşke dediğin gibi olsa..

Yunus'um ben ESP'ye güvenerek girmiyorum virajlara fizik kanunlara karşı gelemeyeceğimi biliyorum..Ayberk güzel kafa tuttuğunu sanar bu kanunlara ama..

şu zamana kadar Allah korusun kaza yapmadıysan yavaş gittiğin içindir ESP'den iyi olduğun için değil kardeşim.. :)[/
QUOTE]

rahmetli dedemin bir sözü vardı. (kendisi 40 sene ağır vasıta şöförlüğü yapmış birisidir)
'gereksiz yere ve yanlış yerlerde çok fazla gaza basanlar acemi şöförlerdir. usta şöförler frene az basarlar. çünkü gaza az basar yavaşlamasını ona göre ayarlar.'

bunun açıklaması basit. yol ve hava şartlarına göre hızını doğru ayarlıcaksın :)

Bu şekilde tekil örneklerle hiçbirşey kanıtlayamazsınız. Hergün haberlerde de son model araçların ne kazalar yaptığını görüyoruz. ESP yokmu onlarda? Demekki ESP'nin de işe yarayamayacağı durumlar var. Bir kelimenin önüne "en" demeden önce de çok fazla araştırma yapmanız lazım. WRC'de kullanılan kafesin hangi yönden çarpmalara daha fazla güvenlik sağladığını, Nascar'dakilerin hangi yönlerdeki çarpmalara daha fazla güvenlik sağladığını mesela..
Birde şunu öğrenmeniz lazım. ESP nedir, diğer hangi güvenlik elemanlarını kullanarak çalışır? Aracınızda ESP olsun. ABS olmadığı sürece hiçbir işe yaramaz. Demekki ESP, zannettiğiniz gibi hayat kurtaran birşey değil. ABS ondan daha önemli. Birçok konuda olduğu gibi bu konuda da temel bilgi eksiklikleriniz var.

ABS sensörüyle çalıştığını söylemem mi gerekiyodu onu anlamadım..
bunları bilmesem neden konuşiyim burda..en güvenlisi bizim araçlarımızdan uyarlandığı ve siklet olarak aynı olduğun için WRC'dir..
kadı ki Nascar'da yakın zamanda Dale Earnhardt öldü kazada tanır mısınız..
temel bilgi eksikliği TSI'ın S mi Ayberk aha evet.. :) :)

---------- Post added at 09:49 ---------- Previous post was at 09:48 ----------

şu zamana kadar Allah korusun kaza yapmadıysan yavaş gittiğin içindir ESP'den iyi olduğun için değil kardeşim.. :)[/
QUOTE]

rahmetli dedemin bir sözü vardı. (kendisi 40 sene ağır vasıta şöförlüğü yapmış birisidir)
'gereksiz yere ve yanlış yerlerde çok fazla gaza basanlar acemi şöförlerdir. usta şöförler frene az basarlar. çünkü gaza az basar yavaşlamasını ona göre ayarlar.'

bunun açıklaması basit. yol ve hava şartlarına göre hızını doğru ayarlıcaksın :)

Yunus burda limitlerde gitmekten ya da duruma göre farkında olmadan aşmaktan bahsediyoruz..ağır vasıta şöförü rahmetli dedenin söyledikleri bambaşka bi konu..

bizim araçlarımız süper dengeli araçlar değil videolardaki gibi bunu unutmayın..

Yunus insanların belediyenin açıp kapatmayı unuttuğu bi ülkeden bahsediyoruz sen bana tasarım hızı diyosun..keşke dediğin gibi olsa..

az sonra 2 kmlik bir yoln projesini çizicem öyle deyim sana :) tasarımını yaptığım yol 2. sınıf il yolu hız sınırı kurplarda 60 aliymanlarda 80 :) (karayolları tasarım kitabından aldığımız sınıflandırma verilerine dayanarak :))

yani ülkemizde zaten 90 km üzeri hıza göre tasarlanmış yol yok çok fazla yok ve o hızın üzerinde esp var diye güvenerek gidersen zaten gün gelir esp de kurtaramaz:)

he bu arada Ayberk o son model araçların nasıl kaza yaptığını hep gördün mü..
ESP'leri açık mıydı içinde miydin aracın..fizik kanunlarının dışına çıktıkları için mi kaza yapıyolar yoksa ESP'nin beceriksizliğinden mi. ??

---------- Post added at 09:52 ---------- Previous post was at 09:51 ----------

Yunus'um ben ESP'ye güvenerek gitmiyorum zaten nerden çıkardın bunu anlamıyorum yukarda yazdım..acil durumlarda ESP devreye girdiği zaman o duyguyu yaşamazsan anlamayamazsın dediklerimi..neden anlamak istemiyosun anlamıyorum kardeşim..

Geri
Üst Alt