Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon 2012 dizel yardım ..!!!

ya arkadaşlar bakınız bu şekilde yaklaşımınız garip değil mi ? kendini tanıt diyosunuz.. tanıtayım..ne tanıtayım nerden tanıtayım söyleyin tanıtayım ..arkadaş cıkmış gitmiş diyosunuz e heralde sabaha kadar bu forumun basında cevap gelecekmi diye bekleyecek değilim..eskiden beri seat leon a hayranım..almayı düşünüyorum..ancak yeni kasası çıkacağı icin kafam karısık..aracı kullananlara yani bu siteye fikir danışayım dedim..ne var bunda anlamıyorum .. cevap veren arkadaşlara .çok teşekkürler ..

Aşagıdaki Linkten Kendini Tanıtan Bi konu Açabilirsin Topragım.. daha sonra Arkadaşlar verdigi bilgi ve deneyimlerini canı yürekten paylaşacaktır..:eek:key:

http://www.seatclubworld.com/newthread.php?do=newthread&f=2

kardeşim seat leonun şu anki yeni modeli için bişey diyemiyecegim zevk meselesi görünüş olarak ne yalan söyleyim ben sarmadı bizi ancak artık seat piyasası cok fazla deger kaybetmiyek ona inanıyorum suan piyasada tutulan araclar bile deger kaybetmeyip üzerine deger kattıysa leonnu var sen düşün görünüş konfor dizayn olarak herkesi hayran bırakan bi araç keşinlikle elinde kalmaz sen arabana bakarsan oda senin yüzünü güldürür buna emin ol

senede 15 20 bin yapıyorum.. arabayla gezmeyi seviyorum bu yüzden dizel düşünüyorum.. ama dediğim gibi opel astra ve leon arasındayım.. leon kasa değiştirdigi ve ülkemizde opel kadar eski olmadığı icin kararsızım..ama su anki kasanın tipi çok hoş özellikle önden görünüşü.. ancak bu kadar para verip 6 senedir piyasada olan bir kasayı almak ne kadar akıllıca ? yoksa cidden cok hoş araba seat leon..yenisini canlı olarak göremedim..arkadasımın dediğine göre önü audi a1 e benzemiş arkası golf e ..

senede 15 20 bin yapıyorum.. arabayla gezmeyi seviyorum bu yüzden dizel düşünüyorum.. ama dediğim gibi opel astra ve leon arasındayım.. leon kasa değiştirdigi ve ülkemizde opel kadar eski olmadığı icin kararsızım..ama su anki kasanın tipi çok hoş özellikle önden görünüşü.. ancak bu kadar para verip 6 senedir piyasada olan bir kasayı almak ne kadar akıllıca ? yoksa cidden cok hoş araba seat leon..yenisini canlı olarak göremedim..arkadasımın dediğine göre önü audi a1 e benzemiş arkası golf e ..
yok yok ne audisi ön seat ibiza arkayıda ortaya karısık bişey düşünmüşler sagolsunlar efsane olan bi kasaya bu yeni modeli cıkarmışlar:confused: astra kullanan reis38 var gökhan abii yeni degişti seattı ondan biraz daha astra hakkına bilgi alabilirsin yarın bizde hala foto bekliyoruz bu arada reis den son gelişmelerdenn sonra:D

aynen o zaman reis38 seat ile astra arasındaki farkı sıralayabilir.. :) merakla bekliyorum ..

Opel Astra ile Leon'u karşılaştırma lütfen, özellikle de 1.3 dizel motorlu Astrayı. İkisinin de test sürüşünü yaptım, Astra da iç mekan Leon a göre daha dar, motor performansı çok daha zayıf, kesinlikle Leon daki sürüş keyfi yok, tasarım konusunu açmıyorum bile. Bir de Opel sonuçta, sikayetvar.com da uzun süre şampiyonluğu kimselere bırakmamış bir marka.

Şimdi gelelim kasa olayına. Buna karşı çıkanlar olabilir ama benim düşüncem her zaman bir arabanın makyajlı kasasını almak yönünde olmuştur, çünkü aracın ilk çıktığı zamandan itibaren kullanıcılardan alınan geri bildirimler göz önüne alınarak mevcut araçta iyileştirmeler yapılır. Yani araç bir anlamda oturur ve olgunlaşır. Yeni çıkan kasalar da yeni tasarım ile çok şey değiştiğinden bu süreç tekrar başlar çoğu zaman.
O yüzden 6 senedir olan bir kasayı almak bence yeni kasayı almaktan gerçekten mantıklı olabilir. Özellikle bu kasayı beğenip yeni kasayı beğenmiyorsan.
(Ki forumlarda bakıyorum aşağı yukarı herkes böyle düşünüyor). Üstelik şişirilmiş fiyata değil hatta olması gereken fiyatın bile altına süper donanıma sahip olacaksın.

Özetle beğenmediğim bir kasayı sırf yeni diye almak benim mantığıma ters. Sana şöyle söyliyim önce yeni kasanın resimlerine baktım ve koşa koşa gidip mevcut kasa Leon aldım, aldığım için çok mutluyum, aracımdan da çok memnunum, büyük keyif alarak biniyorum. 3-5 sene sonra bu kasa "Leon'un o efsane kasası" olarak anılacak, yeni çıkacak kasa değil.

şimdi gördüm konuyu
beni tanıyanlar bilirler zaten 5 tane 1,6 105 hp staylance, sport up lpg li lpg siz 2006-2010 model aralığında makyajlı ve makyajsız kasa araçlarım oldu hiç birinden ufak tefek sorunlar haricinde hiç sıkıntı yaşamadım,şu an ise1,6 115 hp 2010 model lpg li opel astra j aracım var. tercih meselesine gelince ben aracı stok halde aldım yakında şu anki halinin resimlerini yayınlayacağım yakın zamanda güzellik görecelidir. söyleyeceklerim yanlış anlaşılmasın lütfen yaklaşık 3 aydır kullanıyorum astara j yi en ve boy olarak leondan geniş bir araç araç iç haçmi olarakta leondan daha büyük bir araç bakın tekrar söylüyorum söylediklerim sadece benim ve benim çevremden olan insanların görüşleridir. güzellik her kez için görecelidir.
iç dizayn koltuk döşemeleri hariç gerek ön konsol görseli gereksede kullanılan malzemenin kaliteli olmasından dolayı bence iç dizaynı leona göre daha iyi.dış görünüş olarak çevremdekilerden 1 kişi hariç hepsi astra dedi, performans olarak 1.6 105 hp leon ile 1,6 115 hp astra yı kıyaslıyorum 16 v olması ve gerekse yol tutuşu yönünden dolayı astra diyorum bütün detayları gerek veri olarak gerekse görsel ve kullanarak denemiş ve görmüş olarak gönlün leondan yana olsada astra diyorum,,,

Tabi Gökhan abimin söylediği detayları atlamayalım; 1.6 8v 102 bg'lik motorlu, stylance Leon ile kıyaslıyor. Sizin baktığınız Copa Plus Paket yanlış değilsem... Ekstrası bol... Bir de Kayseri' de 49'a cdti sport paket beyaz sunrooflu astra var km'si de 9000 idi yanlış değilsem... Eğer niyet astra ise bunu düşünün bence...

tip olarakda güzel olmuş iç hacimde geniş hakkaten bide leon gibi aksesuar yakısıyor buluşmada güzel bi ısıkda cekelim reis resimleri:eek:key:

teşekkürler atrkadaşlar.. reis38 astra özellikle onunda yeni makyajlı kasası ıktı gerçekten çok hoş.. ancak benzinli motorlar yerine dizel motorları karsılastırınca leon ile kıyaslanamaz astra.. anılmıyorsam 1.3 leri multiject fiat motoru.. haa 2013 icinde 1.6 dizelleri cıkacakmış astranın o da fiatın 1.6 dizel motoru .. tabiiki güncellik olarak astra iyi hele sport paketi süper.. ama leonun havasıda ayrı .. yukarıda ironlord adlı arkadasım fiyatının iyioldugunu soylemiş..şu an kampanyalı fiyatı bana sorarsan pahalı bile.. şimdi insan çelişkiye düşüyor.. 48 e leon mu ? 50 ye hadi style modeli 52 olsun 52 ye yeni leon mu? 53 e astra sport paketli mi 57 ye golf mü ... hayırlısı olsun inşallah araba konusunda benim kadar ince eleyip sık dokuyanlara selam olsun :)

Geri
Üst Alt