Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon 2010 1.4 tsi 125 hp lpg uyumu???

Lpg için tam uyumlu değil Tsi motor. Prind'in kiti var 3.000 lira civarı. Taktıranları biliyorum. Sorun yaşayan görmedim.

SR motor dan inmiş biri olarak konuşuyorum.
audi a3 1.6 ambition aracım ile 20tl gaz a 100km yol yapabiliyordum. Çok fazla ekonomikdi :) Bu aracıma geçince ayak uyduramadım başlarda ve çılgınlar gibi lpg olayını araştırdım.
İşin çok kısa ve öz kısmını söyliycem.
Müsait bir insansanız, Aracınız hata verdikce lpg taktırdıgınız yere sürekli gidip gelebilecekseniz, Düzen tutturana kadar yılmadan sıkılmadan söktürmek istemeyecekseniz TSİ ARAÇLAR LPG İLE UYUMLUDUR.

Yalnız TSI motorlar için olması gereken sistem LPDİ, Onda da fiyat 7000-8000 TL civarlarında mal oluyor. Forum içerisinde konusu var.

TSİ araçlara lpg olmuyor diyen arkadaşlar var, olur diyen arkadaşlar var. Benim arabaya lpg taktırıken bizzat takanı gördüm.5000-6000 tl civarı tuttu. Yanlış hatırlamıyorsam bu sistemde gaz olarak giriş var ama sıvı olarak motorda işleniyor. (benzin gibi) Yakıt yarı yarıya düşer.Bende senin gibi sadece hafta sonları kullıcam diyordum. Hafta içi ordan oraya, yok misafirlik yok arkadaşlar, hafta sonları hatun anneme gidelim, yazları tatil serüvenleri derken bir baktım senede 15bin km olmuş veeeee lpg taktım. benim taktığım bin tl. 1yıla kalmaz amorti eder ama seninki biraz tuzlu ona göre düşün taşın.

yani şu da var, o kadar yol yapılıyorsa TSI'a LPG macerası yerine TDI araç almak daha kolay, sorunsuz, ekonomik vs vs vs olacaktır :D

Hocam hafta içi hafta sonu dahil kullansan bile gerek yok hele TSI motora hiç takma yazık edersin

Benim spoyada lpdi sıvı sistem takılıyor. Ordan biliyorum 5500 liradan basliyor fiyatlari. Birde tam manasiyla 50 bin km den sonra problem yaratip yaratmadigini bilen kullanan pek yok. Bence riskli...zaten satarkende alici olan kiside soru isareti olusabilir.

Hocam sizin hesapta bir yanlışlık olmasın.. Benim 1,6 stylance arabam bile lpg de 35 kuruş yakıyodu.. sizin araç şehir içinde 50 krş şehir dışında ise 35 kuruştan aşağı yakmaz.. tabi bunun için tsi motora lpg takılır mı tartışılır.. onun için leonda en mantıklısı 1.6 tdı

Geri
Üst Alt