Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon 1.6 Tdi vs Seat Leon 1.4 Tsi Act Dsg Fr

ali.beyaz

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Seat Leon 1.6 Tdi vs Seat Leon 1.4 Tsi Act Dsg Fr bu iki araç arasında kaldım. Bir yanım Fr istiyor bir yanım dizel. İkisinin fiyatları aşağı yukarı aynı. Bu iki aracı kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum. Yakıt durumu nasıl, Fr oldugu için sertliği nasıl. Kısacası sizden bu iki araç hakkında yorum bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Bende kararsız kaldım dış görünüş için yapma fazla fark yok dizel al istediğin kadar gez yakıtta kar et

bence ikiside mukemmel pek leon kullanıcısı değilim ama fabrika verilerine bakaraktan baz alabilirsiniz...performans donanım isterseniz fr derim.aşa yukarı yakıt verileri paraya çarptığın zaman aynı cıkıyor.kasa da aynı :) haa sonra fr ye lpg koyarım düşüncesi varsa hemen tdi ya dön :) hayırlısı olsun

Act ye takılmadım abi sadece 150 beygir oluşu beni biraz etkiliyor. 2012 de clıo almıştım 20000 bin km'ye geldi şimdi satıyorum çokta kilometre yapmıyorum. sadece dizel almak varken benzinli alınır mı orda takıldım. Bir de birazcık dış görünüş için

Act ye takılmadım abi sadece 150 beygir oluşu beni biraz etkiliyor. 2012 de clıo almıştım 20000 bin km'ye geldi şimdi satıyorum çokta kilometre yapmıyorum. sadece dizel almak varken benzinli alınır mı orda takıldım. Bir de birazcık dış görünüş için
aaa gitti geldi galiba sigara istiyor beyin :) senden rica etsem forum kuralları gereği üyelerimiz kısmından kendinizi tanıtan kısa öz bir konu açarmısınız...sonrası malum forum sizindir keyifli forumlar

Araç alırken önce benzin dizel tercihine karar vermek gerekir. Yoksa arada kaybolur gidersiniz. Şimdi siz dediniz ki ben fr almak istiyorum ama bir baktınız o fiyata style dizel var. Alla allah dediniz değil mi? Ondan kafanız karıştı...eğer biriside kafanıza şöyle dese. Yahu 65 bin verip leon mu alınır. Git passat çak bitane. Değil mi ama...
Bence siz önce km/donanım olarak karar verin. Eğer çok geziyorsanız dizel az ise benzinli. Benzin ise 1.2 mi 1.4 mü yoksa 1.4 fr mı ona karar veririz.

2 ay önce 0 km 1.6 tdi dsg style aldım. eski aracım peugeot 207 1.4hdi 68hp kadar olmasa da tabii ki, yakıt tüketimi gayet başarılı bence zira hem 1.6lt motor hem de otomatik vites araç. Şöyle ki peugeot ile 700-750km şehir içi yol yapabiliyorken bir depo motorin ile şu an ki aracımla 600-650km şehir içi yol yapabiliyorum. Henüz araç 3000km'de belki ilerleyen zamanlarda daha da düşebilir tüketim. Performans açısından her gaza bastığımda aşık oluyorum arabaya, yine zira eski aracımla bassam da gitmiyordu, bunla dokunur dokunmaz zıplıyor araç :) yani performans açısından asla ama asla üzmez sizi. FR tabii ki tartışmasız üstün bir araç ama benim koşullarıma göre dizel daha mantıklıydı yılda 25.000 km yol yapıyorum ve tercihimi dizelden yana kullandım. en büyük saçmalık da @#ismail dediği gibi 75 bin verilip de Leon mu alınır. :) bu lafı bazı cahillerden duydum param çok demeye başladım zira araba fiyatlarından haberleri yok bu tarz insanların.

Sent from my iPhone using Tapatalk

7 Aylık mk3 TDI kullanıcısıyım, tdi diyorum başka da bir şey demiyorum. tsi mış act miş yok bilmem ne yalan dolan güven bana :) ama şöyle de bir durum var aynı fiyata dediğin arabalar da dünya donanım farkı var onu bi değerlendirmeni tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Arada kalmak zor, bari bana da yardimci olun.
2012 megane3 1.5dci privilege 110bg manuel 20bin km'de(hiç boya değişen yok)
ve 2012 leon 1.6tdi manuel 46bin km (sol ön camurluk boyalı)
Ikisinin de fiyati 49.000 tl arada kaldım, yakıt tüketimi benim için önemli.
Hangisini tercih etmeliyim

Geri
Üst Alt