Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon 1.6 stylance aracima lpg dÖnÜŞÜmÜ yaptirmak İstİyorum fakat ?

dgkndmrr

Kayıtlı Üye
Öncelİkle herkese merhabalar forumda yenİyİm ve bİlgİlenmek İstedİĞİm bu konuda bİlgİlİ arkadaŞlarin yardimlarini beklİyorum

aracima lpg taktirmak İstİyorum fakat kafamda bazi soru İŞaretlerİ var Öncelİkle onu belİrteyİm.

aracim leon 2006 model 1.6 stylance 'tir.

1. Bu modele en uygun lpg markasi hangİsİdİr ?
2. Lpg araÇta ses,tekleme,performans dÜŞÜklÜĞÜ gİbİ negatİf yÖnde etkİlerİ olur mu?
3. Şuanda arabam ortalama 0.45 krs - 0.50 krs cİvarinda bİr yakit sarfİyati var bu ne kadar dÜŞer.
4. Seat İle uyumlu brc marka dİyenler var bu ne kadar doĞrudur ?

Bu sorularima yanit ariyorum Şİmdİden vereceĞİnİz cevaplar İÇİn teŞekkÜr ederİm. İyİ forumlar..

Ben diğer aracımda Teleflex kullanıyorum. Çok memnunum. Biraz araştırırsan sebeplerini göreceksin. Tek kötü yanı diğer markalara göre pahalı olması.

1.walla benimkide 2009 stylance 3-4 ay önce brc taktırdım bence çok çok iyi
2.ben bu süre zarfında ne bi ses,ne bi tekleme nede bi performans düşüklüğü görmedim kesinlikle
3.motorlarımız aynı olduğu için benimkde benzinde seninki gibi yakıyodu lpg de ise şöyle benim depo simit değil bagaja koyulan 30 litreliklerden doldurduğum zaman ki 26 lt falan alıyo buda 70 tl falan yapıyo ortalama 300-320 km gidiyorum
benzinle fullediğim zaman en fazla 550 km yaptığımı göz önüne alırsak demekki 140 tl lik lpg ile 1 depo benzinden daha fazla gidiyorum demektir (biraz karışık mı oldu :) )
4.dediğim gibi bende brc takılı ve çok memnunum tavsiye ederim:eek:key:

bencede brc king:) fakat ben lovato taktım 2yıla yakındır hiçbi sıkıntı yaşamadım..ztn bizim motorlarda pek de sorun olacağını düşünmüyorum hangi kit olursa olsun,atiker kullanan arkadaşımda var brc kullananda.biraz da pipirikliyiz arabalarımıza mutlaka ufakda olsa bi etken ama genel olarak sıkıntı yaratmıyor 1.6lar.gazın lt sini 2.00a alıyorum 50tl ye 220 km civarı görüyorum.

1.walla benimkide 2009 stylance 3-4 ay önce brc taktırdım bence çok çok iyi
2.ben bu süre zarfında ne bi ses,ne bi tekleme nede bi performans düşüklüğü görmedim kesinlikle
3.motorlarımız aynı olduğu için benimkde benzinde seninki gibi yakıyodu lpg de ise şöyle benim depo simit değil bagaja koyulan 30 litreliklerden doldurduğum zaman ki 26 lt falan alıyo buda 70 tl falan yapıyo ortalama 300-320 km gidiyorum
benzinle fullediğim zaman en fazla 550 km yaptığımı göz önüne alırsak demekki 140 tl lik lpg ile 1 depo benzinden daha fazla gidiyorum demektir (biraz karışık mı oldu :) )
4.dediğim gibi bende brc takılı ve çok memnunum tavsiye ederim:eek:key:

anladım kardeşim öncelikle teşekkür ederim sorularıma cevap oldugun için. Tamam ben artık taktırıcam bugun yarın ve bu %80 BRC olacak. Bu kiti takan ustada çok önemli diyorlar. Tanıdıgın yönlendirebileceğin bir usta var mı?? birde bu lpg li araçların muayenesi benzinli araçlarla kıyaslarsak çok uğraştırıyor falan diyorlar buna ne diyorsun ?

bencede brc king:) fakat ben lovato taktım 2yıla yakındır hiçbi sıkıntı yaşamadım..ztn bizim motorlarda pek de sorun olacağını düşünmüyorum hangi kit olursa olsun,atiker kullanan arkadaşımda var brc kullananda.biraz da pipirikliyiz arabalarımıza mutlaka ufakda olsa bi etken ama genel olarak sıkıntı yaratmıyor 1.6lar.gazın lt sini 2.00a alıyorum 50tl ye 220 km civarı görüyorum.

Valla o zaman LPG taktırr bu arabaya uzuuun süre binn çünkü sürüş keyfine diyecek birşey yok . Peki üstte cevap veren arkadaşada sordum ama seninde BRC marka lpg takan güvenilir işini düzgün yapan bir usta tanıdıgın varsa oraya gitmek isterim ?

Merhaba Arkadasım Bendede aynı arabadan var ve yaklaşık 3 ay önce LANDİRENZO marka lpg taktırıldı. ve çok aşırı memnunum sistemden gerçekten çok başarılı otobana cıkıp bastıgımda top speed 200 lpg'de benzine aldım ve tekrara bastım 202 203 falan gördü. ama suda bi gerçek benzin gibi olmayacak ufak devirlerde yürürken araç hafif bi sarsma yapıyo ornegin hareket halinde iken durdun2. vitesde kalkabiliyoken LPG de hafif sarsıntı ile kalkıyorsun o yonlu etkenlerı mevcut. Yakıt tasarrufu olarak uzun yolda 220 krş yaktım şehir içide 250 260 olarak belirledim.

bn 1 yıl önce LOVATO taktırdım we cok cok memnunum. performansdada cok fazla etkilediğini düşünmüyorum (18jant kullandığım halde:)) normal kullanımda kmde 20kr yakıyor. biraz sıkıştırdığımda ise en fazla 23kr gördüm. geç kalmadan taktır keyfine bak:cool:

Merhaba Arkadasım Bendede aynı arabadan var ve yaklaşık 3 ay önce LANDİRENZO marka lpg taktırıldı. ve çok aşırı memnunum sistemden gerçekten çok başarılı otobana cıkıp bastıgımda top speed 200 lpg'de benzine aldım ve tekrara bastım 202 203 falan gördü. ama suda bi gerçek benzin gibi olmayacak ufak devirlerde yürürken araç hafif bi sarsma yapıyo ornegin hareket halinde iken durdun2. vitesde kalkabiliyoken LPG de hafif sarsıntı ile kalkıyorsun o yonlu etkenlerı mevcut. Yakıt tasarrufu olarak uzun yolda 220 krş yaktım şehir içide 250 260 olarak belirledim.

anladım kardeşim acaba diğer LPG li araç kullanan arkadaşlarda senin bu dediğin sarsma olayını yaşıyor mu ? Peki birşey daha sorayım . Bu LPG'nin ruhsata işletilmesi , LPG muayenesi nasıl çok sıkıntılı işler mi ?

bn 1 yıl önce LOVATO taktırdım we cok cok memnunum. performansdada cok fazla etkilediğini düşünmüyorum (18jant kullandığım halde:)) normal kullanımda kmde 20kr yakıyor. biraz sıkıştırdığımda ise en fazla 23kr gördüm. geç kalmadan taktır keyfine bak:cool:

taktırıcam taktırıcam da işte . Şimdi açık konuşmak gerekirse şirket arabası var bende Megane ona tüp takılmış zamanında şimdi kullanıyorum mesala tak tuk sesler geliyor bagajdan ? hani bundada aynı şekilde olur mu? birde merak ettiğim LPGnin muayenesi ölüm diyorlar çok uğraştırıyor falan diye bu ne kadar doğrudur ? Yani normal araç muayenesi 2 sene lpg'ninki kaç yıl ? ve lpg'yi ruhsata işletme işlemi çok uğraştırır mı ?

Geri
Üst Alt