Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon 1.6 Referance ;)

sahbaz.24

Kayıtlı Üye
ARkadaşlar Herkese iyi forumlar bir kaç ay içinde seat leon 1.6 referance modeli almayı düşünüyorum bu araçla ilgili bazı konular var ancak hepsi eski olduğu için güncel bi konu açmak ve bilgi almak istedim ;)

Aracı kullanan arkadaşlar Detaylı Bilgi verirlerse Sevinirim ;)

Yakıt Tüketimi
Performans
Konfor

Şimdiden Tşkr Ederim ;)

öncelikle hayırlısı olsun senin için , bana göre referance değilde stylance almanı tavsiye ederim.

öncelikle hayırlısı olsun senin için , bana göre referance değilde stylance almanı tavsiye ederim.

Kesinlikle katılıyorum.Seat bu reference donanım paketinde oldukça cimri var 2 fazla olsun stylance olsun hem kullanırken hemde satarken sizi memnun eder.

Staylance paketi biliyorum ancak benim istediğim kriterlerde bütçeme göre yok şu an için yani 27 28 e max 60000 km boyasız ve ya tek parça lokal boyalı staylance bulursam tabi alırım =)

Ref bakmayın bencede. Tabi fiyatlar oldukça uçuk olunca insan leon olsun ne olursa olsun diyor ama iyi araştırın. Ref e çok para vermeyin.

stylance olsun en azından satarken de sıkıntı yaşamazsın

kendini zorla kesinlikle referance alma derim stylance almaya bak

Öncelikle merhaba,
2006 reference kullanıcısı olarak reference alma diyenlere kesinlikle katılmıyorum. Doğrudur satarken birisi full donanım diye geçer diğeri düz model diye geçer ve alıcıda her nekadar full modeli tercih olsada arada azımsanmayacak bi fiyat farkı var.
Farklara gelince:
yağmur sensörü,far sensörü,dijital klima,park sensörü(tam emin değilim) farkalrı var.belki detaya insen bir iki fark daha çıkar. He bu donanım farkları arabanın konforunu etkileyici unsurlarmı dersen benim gözümde değil. farımıda yakarım sileceğimidi açarım kendim. dijital klima sadece benim gözümde değerli oda manuel olunca ısıtmıyormu sonuçta diyerek zaten bütçeyi zorlayarak aldığım reference modele 1-2 daha ekleyip alamamaktansa leon alıp gözleri üzerime çekmeyi terih ederim.

Üstad araca gelince ben reference modelinden çok memnunum. sürüş keyfi,gidişi, yol tutuşu konforu herşeyi ile benden tam not aldı. Akrabam ve arkadaşlarım dahil herkes tarafından da beğenildi.

Yakıt deyince benim aracım mı yakıyor yoksa geneldede mi aynı bilemedim. simit tank 45 lik depo mevcut. LPG nin 2,86 olduğu ankarada ful depo genlde 100 Tl civarında dolmakta. Kışın 270-280 Km yazın 300-320 km arası şehir içi tüketimi var. Bana göe çok yakıyor ama dert ediyormusun dersen eğer dert etmiyorum sürerken aldığım keyif ve gidişi bu yakma sorununu düşünmemi engelliyor. km de ortalama 30 kuruş falan yakmakta. Eski arabam opel 200 model ile aynı depoda 100 km lik bir yakıt farkı var,onla yazın 400-420 km kışın 360-390 km arasında şehir içi gidiyordum.

paran reference yetiyor ve stylance alacak fark benim gibi çıkmıyorsa hiç düşünmeden al,satarkende styalance 1 ayda gidecekse buda varsın 3 ayda satılsın. acelemiz yok nezaman satılırsa.

bu arada ben aldığım araca 1 buçuk sene biner değiştirme derdine düşerdim hemen ama leona binince nerdeyse alalı 2 sene oldu daha bir sene daha binerim diyorum. arabadan sıkılmadan 2-3 yıl rahat biniyosun.

Bunun haricinde mekanik arıza sıkıntı falan kolay kolay çıkartmıyor,ben usta hatasından masraf ettim sen ustana dikkat edersen masraf etmeden binersin aracına eğer temiz bir leoansa.

2006 referance 1.6 leon vardı donanım olarak eksiklikleri

alarm
sis farı
aynaları kumandadan katlama
yol bilgisayarı
otomatik klima
sadece track çalan mp3 özelliği olmayan teyp
yağmur sensörü
otomatik yanan far sensörü
2 tane airbag eksiği(bunu net hatırlamıyorum)
kararan dikiz aynası
cruise control
esp

en çok eksikliğini yaşadıklarım

mp3 çalamamam
yol bilgisayarı
cruise control
sis farı
esp

sizde hiçbirini önemsemiyorsanız sorun yok ancak yazdıklarım gerçekten çok sayıda ve bence önemli

Yol bilgisayarının yokluğu zaten çok büyük bir sıkıntı suan ne anlık tüketim yapılıyor bilebiliyorsun nede ne zaman yakıtın tam olarak biteceğini hadi bunları bir tarafa bırakalım şehiriçi kullanilacaksa önemsiz diyelim ama güvenlik faktörü olarak hava yastığı eksikliği ve esp bile başlı başına neden reference olmasın dememizi açıklar.

HTC Desire HD A9191 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Geri
Üst Alt