Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat leon 1.4 tsi yine yuzumu guldurdu beyler sizde cok sewineceksiniz

zincir değişmez abi :) esneme yada kopma yapmadığı sürece zincir değişmez.

zincir değişmez diye bir şey kesinlik le yok bu çok yanlış bir bilgi bizim de bir yedek parça şirketimiz var sonuçta triger kayışı 90.000 de zincir 140.000 de değişiyor seat ta fakat bu zinciri değiştirmez isen....

1- Aşırı şekilde ses alabilirsin
2- Zincir paletlerini bozabilirsin
3- Zincir koptuğu anda Sibop ları eğer ve aracın üst kapağını açmak zorunda kalabilirsin ki bu çok büyük bir maliiyettir.

Zincirin devamlı ısınıp soğuma etkisiyle yapısının bozulması ve zamanla uzaması da mümkün..

zinciri değiştirmek sizin keyfinize kalmış bir şey. ister değiştirirsiniz ister değiştirmezsiniz. zamanla şıngır şıngır ses yapmaya başlar eğer ki bu sesten rahatsız olursanız değiştirin. yok sıkıntı değil derseniz zincirin kopması gibi birşey söz konusu bile değildir.

bakın zincir değişmez diye bişey yok istediğiniz servise ustaya sorun zincir de değişir ve onunda değişme zamanı vardır tam bir km veremem uzun ömürlüdür fakat değişir ve zinciri değiştirmezde kırar yada diş atlamasına sebep verirseniz işte o zaman çok geçmiş olsun.......

bakın zincir değişmez diye bişey yok istediğiniz servise ustaya sorun zincir de değişir ve onunda değişme zamanı vardır tam bir km veremem uzun ömürlüdür fakat değişir ve zinciri değiştirmezde kırar yada diş atlamasına sebep verirseniz işte o zaman çok geçmiş olsun.......

Örneğin Leon Cupra TFSI'da 120.000 km'de zincir değişiyor.

Zıncırın tek guzellıgı eger araba cok km yapmıyosa kayıstakı gıbı 4 sene yada 90k kuralını uygulamak zorunda kalmazsınız.Bızım avensıste zıncırlı 2005 model araba suan 28k da oldugu ıcın herhangı b degısım durumu yok.Servıste aynı seyı soylemıstı zaten son bakımda

zincir deyince aklıma geçen yıl aldığım bisikletim geldi bak :D Marmara Ereğlisinde yazın kalsam bisiklet keyfi yapacak zaman da bulurum kesin. Konuyu biraz dağıtayım :D:D

doğrudur durumuna göre 100K civarında ya değişir ya da değişmez.. :)

zincir değişmez diye bir şey kesinlik le yok bu çok yanlış bir bilgi bizim de bir yedek parça şirketimiz var sonuçta triger kayışı 90.000 de zincir 140.000 de değişiyor seat ta fakat bu zinciri değiştirmez isen....

1- Aşırı şekilde ses alabilirsin
2- Zincir paletlerini bozabilirsin
3- Zincir koptuğu anda Sibop ları eğer ve aracın üst kapağını açmak zorunda kalabilirsin ki bu çok büyük bir maliiyettir.

zincir bozulmadığı sürece kesinlikle değiştirilmesi gerekmez. senin yazdıklarında zaten bozulma durumu.

arakadaslar bunu dogusta bos bir insana sormadim :) degismiyo dedi agir bakim diye birsey yok dedi sizde dedim devir dayim pompasi ne olcak ? cevap ses yapmaya baslicak o zaman degisicek yani belli bir km si yok ne zaman ben gidiyorum demeye baslarsa o zaman yapiliyomus

iste sesler problemler basladiginda bunun da belli bir km si yok yanlis anlasilmasin agir bakim yok demem bu yuzden ne zaman ariza acicagi anlasilirsa o zaman ama mesela 4 sene ya da 90 bin km de kesin degisicek diye bi durum yok onu belirtiyorum hangi mekanik sey omurluk ki ?

Geri
Üst Alt