Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon 1.4 TSI VS Porsche Cayenne S

Slm Arkadaslar dün gece saat 22:30 civarinda izmir k.parkta önümde (Porsche Cayenne S) agir agir gitmekteydi..kendime dedim iste firsat bu firsat Arabamin performansini deneme firsatini yakalamistim;) ve isiklara geldik cevre yoluna ciktigimda buna izin verdim önüme gecmesi icin..gectiginde start'i verdim kendime :) ve basladim kovalamaya gaza getirmek icinde sellektör yapinca adam iyice gaza geldi trafikte vardi tabi iyi bir kovalamayla gecti Alsancak liman yol ayrimina kadar ve bu kovalamanin sonunda zafer bekleniordu benden:D ve Alsancak liman yol ayriminda sagindan gecerek Arac sürücüsünü Rezil ettim:( kendine bunu yediremeyen Sürücü Aracini üstüme sürdü (yada kafasi cok güzeldi) Parklari yakip saga cektim ve Aractan inip Leonidasimi Alnindan öptüm MASALLAH dedim performansi beni cezbetti:) Porsche Cayenne S plakasi 34 GY 0529 dikkat edin trafikte denk gelirse :D

bence cayenne nin pilotajı 0 mış. puhaha

Şunu ilk önce söylemek istiyorum.
Düz Cayenne (3 kişi) ile 1.6 otomatik vites 125hp'lik Civic kalkıştan 110km/h'ye kadar falan neredeyse kafa kafaya gidiyodu.
Cayenne S olunca iş değişir. Uzaktan yakından alakaları olmaz gidişlerinin 1.4 Leon'la.
Ben bu konunun açılışındaki amaç nedir onu anlayamadım :)

Biz Civic'e binmiyoruz o zaman ya da hava kanalları tıkalı bizimkinin =)

Ayrıca Cayenne gibi bir araçla isterseniz milletin üstüne sürersiniz zaten önünüzde kimse durmuyor. Tecrübe ile sabit. Kullanan adamın ilk arabasıydı heralde =)

Ben basligi okuyunca yine youtube'dan bir paylasim zannettim..

Sonra uyandım. Meğer rüyaymış :) Abi bende de leon var ix55 i bile geçmiyo sen cayenne diyorsun. Bana biraz rüya gibi geldi :)

Sonra uyandım. Meğer rüyaymış :) Abi bende de leon var ix55 i bile geçmiyo sen cayenne diyorsun. Bana biraz rüya gibi geldi :)

Roll veya Drag yarışı olsa bu konuya bende rüya derim inanmam.. Fakat söz konusu trafik olduğunda araçların gücü biryere kadar işler ondan sonrası cesaret, trafiği okumak ve tecrübeye dayalıdır. Yani bir nevi şoförün o anki ruh haline bağlıdır. Trafikte makas atmak 160-200lü hızlarda değil 100-140lı hızlarda olur. Cayenne'in sahibi olsam Leon'a yol veririm uğraşmam bile ama uğraşmak istediyse o onun o anki can sıkıntısını gidermek için yaptığı birşeydir. Konuyu açan arkadaşta zaten CayenneS i geçemeyeceğini biliyor aracı denemek için yürüdüğünü söylüyor. Boşyolda denendiğinde hertürlü CayenneS alır fakat trafik söz konusu olduğunda Suv araçlar pek birşey yapamaz. Arkadaşta bundan faydalanmış ve CayenneS'i geçmiş buna inanırım ki 1.4TSI Leon vs 1.2 80hp Corsa trafikte kapışmıştık. 2yere girerek önümü açmıştım leon sıkışmıştı arkada.. Bu dediğim Avcılar - B.evler arasında olmuştu. Bende biliyorumki Corsa - Leonu geçemez ama o an trafiği iyi okuyarak ve birazda cesaretle aralara girerek geçmiştim. Bunda büyütülecek birşey yok Rüya filan diye Leon'un boyut avantajını kullanarak geçtiği bir durum olmuş. 1.4TSI kötü giden bir araç değil sonuçta.. Trafikteki makas atan araçların birçoğundan güçlü çünkü Cupra vs. gibi araçlar trafikte makas atmıyorlar makas atanlar Clio, Peugeot 106-306, Golf FSI, TSI 140-125 vs. Çok güçlü olupta makas atan görmedim genelde güçlü araçlar sol şeridi kapatıyorlar :D

Roll veya Drag yarışı olsa bu konuya bende rüya derim inanmam.. Fakat söz konusu trafik olduğunda araçların gücü biryere kadar işler ondan sonrası cesaret, trafiği okumak ve tecrübeye dayalıdır. Yani bir nevi şoförün o anki ruh haline bağlıdır. Trafikte makas atmak 160-200lü hızlarda değil 100-140lı hızlarda olur. Cayenne'in sahibi olsam Leon'a yol veririm uğraşmam bile ama uğraşmak istediyse o onun o anki can sıkıntısını gidermek için yaptığı birşeydir. Konuyu açan arkadaşta zaten CayenneS i geçemeyeceğini biliyor aracı denemek için yürüdüğünü söylüyor. Boşyolda denendiğinde hertürlü CayenneS alır fakat trafik söz konusu olduğunda Suv araçlar pek birşey yapamaz. Arkadaşta bundan faydalanmış ve CayenneS'i geçmiş buna inanırım ki 1.4TSI Leon vs 1.2 80hp Corsa trafikte kapışmıştık. 2yere girerek önümü açmıştım leon sıkışmıştı arkada.. Bu dediğim Avcılar - B.evler arasında olmuştu. Bende biliyorumki Corsa - Leonu geçemez ama o an trafiği iyi okuyarak ve birazda cesaretle aralara girerek geçmiştim. Bunda büyütülecek birşey yok Rüya filan diye Leon'un boyut avantajını kullanarak geçtiği bir durum olmuş. 1.4TSI kötü giden bir araç değil sonuçta.. Trafikteki makas atan araçların birçoğundan güçlü çünkü Cupra vs. gibi araçlar trafikte makas atmıyorlar makas atanlar Clio, Peugeot 106-306, Golf FSI, TSI 140-125 vs. Çok güçlü olupta makas atan görmedim genelde güçlü araçlar sol şeridi kapatıyorlar :D

+1

1.6 vectrayla haramidereden beykent girişine kadar yoğun trafikte c 220 cdi ı deliye çevirdiğimi biliyorum makas atmak biraz tahmin, ileriyi görmek ve cesaretten ibaret...
ama bu trafik rahatladığında c 220den boy boy yemiceğim anlamına gelmiyor nitekim öyle olmuştu yol açılınca daha fazla tutamadım arkamda :D

Geri
Üst Alt