Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat LEON 1.4 TSI Stylance vs Honda Civic 1.6 Elegance

Araç otomatik mi Şemun?

---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 23:12 ----------

Alp yazdıklarımı bidaha oku.

---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:13 ----------

VTEC teknolojisi, devirsiz kullanımda ekonomi ve düşük güç, yüksek devirde yüksek performans ve her araç gibi yüksek yakıt tüketimi sağlıyo.
Ki bahsi geçen araçtaki VTEC sistemi farklı. İsmi de I-VTEC olarak geçer tam olarak.

Halbuki ağızından bal damlıyormuş :D:D:D

I-VTEC ve VTEC kıyaslamandan o zaman şunu anlıyorum Ayberk honda teknolojik olarak geriyemi gitti. Niye VTEC ''devirsiz kullanımda ekonomi ve düşük güç, yüksek devirde yüksek performans ve her araç gibi yüksek yakıt tüketimi sağlıyo'' da I-VTEC bunu sağlıyamıyor? :)

alp bence hondanın motoru ıyı mesela honda yuksek yakıt tuketımıne sahıp ama tas gıbı motor ve yuksek tuketımede sahıp olsa bu motor tutuyor.... mesela cok sıkayet ettgımız 1.6 8v vw motoruda aynı muthıs saglam bır motor 13 yıldan fazla bır suredırde kullanılıyor...

honda bu motora bıde ı-shıft koyunca tuketım fazla oluyor...

ayberk arac otomatık hatta kullandım arac kotu degıl amacım hondayı kotulemek degıl genel anlamda ıyı arac ... benım beklentım aracın rahat gıtmesıydı 125 hp sonucta rahat gıtmesı ıcın genelde max 3500 devırde vıtes degıstırtıyorum ama tuketım fazla gıbı geldi...
Şemun bu tamamen vites oranlarının çok uzun olmasından kaynaklanıyo. 5 vites otomaik şanzımana sahipler ve 3. vites 190km/h yapıyodu galiba. Trafikte kullanırkende, sürekli vites değiştirmek zorunda kalıyo araç. Ancak aynı problem manuel viteslerinde yok. Benimde kullanan arkadaşlarım aracın fazla yaktığını söylüyolar (otomatik vites kullananlar). Ama bahsi geçtiği gibi 45 kuruş falan yaktıkları yok (sakin kullanımda). Ha: 45 kuruş yakar ama nası kullanıyodur kim bilir. Bende istersem km'de 1 lira yaktırırım arabama. Sonra gelip buraya, Cupra2'ler km'de 1 lira yakıyo yazmam ne kadar gerçekçiyse 45 kuruş olayı da bu kadar gerçekçi.

---------- Post added at 23:24 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

Halbuki ağızından bal damlıyormuş :D:D:D

I-VTEC ve VTEC kıyaslamandan o zaman şunu anlıyorum Ayberk honda teknolojik olarak geriyemi gitti. Niye VTEC ''devirsiz kullanımda ekonomi ve düşük güç, yüksek devirde yüksek performans ve her araç gibi yüksek yakıt tüketimi sağlıyo'' da I-VTEC bunu sağlıyamıyor? :)
Honda hep geriye gidiyo evet güzel sonuç çıkarmışsın :) Geriye gitmesine rağmen hala nası gidiyo arabaları komik di mi :)
Ekonomi konusuna gelirsek, bu otomatik viteslerinin vasatlığıyla alakalı.

ozaman duz vıtes daha ıyı sonuclar verır... cıvıclere DSG koysak nasıl olur:)

ozaman duz vıtes daha ıyı sonuclar verır... cıvıclere DSG koysak nasıl olur:)
Düz vites ile otomatiğini denedik bir keresinde 0'dan. 5-6 boy fark ediyordu 180'lere geldiği zaman. Ekonomi konusunda da çok farklı. 2-3lt daha az yakıyor 100km başına.

kmde 45 kuruş şimdiki benzin fiyatları ile = 12 küsür lt. bizzat mühendislikte doçent hocamın eskişehir içi dur kalkta sakinde yol bilgisayarında 13lt ortalama yaktığını söylediğinde inanmayınca araca binip gözlerimle gördüm o değeri. 13,... küsürat bir yol bilgisayarı ortalaması vardı. adam basmadan bu değeri görüyorsa demek bassa ne yakar allah bilir.

kmde 45 kuruş şimdiki benzin fiyatları ile = 12 küsür lt. bizzat mühendislikte doçent hocamın eskişehir içi dur kalkta sakinde yol bilgisayarında 13lt ortalama yaktığını söylediğinde inanmayınca araca binip gözlerimle gördüm o değeri. 13,... küsürat bir yol bilgisayarı ortalaması vardı. adam basmadan bu değeri görüyorsa demek bassa ne yakar allah bilir.
Senin hocanın arabası öyle yakıyosa doğrudur bütün Civic'ler için kanun niteliği taşır.

yunuas abi yok be okadarda değil kuzenimde var. şimdi sana ortalamayı söyleyemem bilmiyorum ama oyle bi tuketimide yok yani adamı bezdirecek türden benm tahminim 30 krş hadi de 35 krş olsun.

Senin hocanın arabası öyle yakıyosa doğrudur bütün Civic'ler için kanun niteliği taşır.

o araç eskişehir trafiğinde o değerde yakıyrosa aynı şartlarda TÜM CİVİCLER aynı değerde yakar. istanbulda bile bu yüzden arabasını satanlarda biliyroum merak etme hondacı tanıdıklarımızda var.o aracın e optimum değeri dur kalk trafikte en yumuşak kullanımda 10 11 lt.

yunuas abi yok be okadarda değil kuzenimde var. şimdi sana ortalamayı söyleyemem bilmiyorum ama oyle bi tuketimide yok yani adamı bezdirecek türden benm tahminim 30 krş hadi de 35 krş olsun.
Arkadaşlarımın araçları, otomatikler 8lt - 10lt ortalamaya sahipler genelde. Manuelleri ise 6lt - 9lt arası değişiklik gösteriyo.

Geri
Üst Alt