Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

seat leon 1.4 tsi stock dyno verisi 131 hp 207 nm

Dyno eğriyi görmek ve before/after yapmak içindir.. Sayılara çok takılmaya gerek yok..
Aynı araba arka arkaya 3 kere dynoya çıksa 3 ölçüm de farklı çıkar ayrıca.. Dediğim gibi dynoyu amacında kullanmak lazım :)
Maşallah araca..

@Ömercan: nesini merak ediyorsun olum leon işte :)
Ben hiç merak ediyor muyum? :)

yok be kenk senın dedıgın gıbı berfore after ıcın :D

bu dynolara oldum olası ısınamadım

adam gibi bir sonuç çıkarsalar bayram ediyoruz...

105lik caddy de 122hp çıkarmıtşı...113hp chevroleti 105hp çıkarmıştı...110hp tdi aracı 83hp çıkarmıştı ...110hp hdi aracı 300hp :) vs.vs.

aynı dynoda 2-3 kez ölçün 2-3 hp aşağı yada yukarı çıkabiliyor.
başka dynolara çıkartın farlı sonuçlar alırsınız

bende örnekleri bolca mevcut...

aynı araç aynı gün 3 farklı yer...3 farklı sonuç...

aldığınız yakıtın kalitesi bile etkiler...5-10hp ya fazla çıkar yada düşük...

bence bu fark yakıttan dolayı çıkmış olabilir..ama dediğim gibi farklı dynoda görmek lazım...

en güzeli en doğrusu...sağ ayağınız ne diyor...bence önemli olan bu.

bir defasında 1.8t 150hp yazılım yaptık ..145hp çıktı...araç kudurdu asfaltı kazıyor...ama gel gör ki..dyno da 145 verdi... :)

o yüzden dynodan uzak duruyorum...

Dyno eğriyi görmek ve before/after yapmak içindir.. Sayılara çok takılmaya gerek yok..
Aynı araba arka arkaya 3 kere dynoya çıksa 3 ölçüm de farklı çıkar ayrıca.. Dediğim gibi dynoyu amacında kullanmak lazım :)
Maşallah araca..

@Ömercan: nesini merak ediyorsun olum leon işte :)
Ben hiç merak ediyor muyum? :)

bende oncesi sonrasi olsun diye cikardim zaten :) acik hava filtresinin 8 hp werdigi soylenior merakimdan sadece simdi acik hava filtresini takinca bir daha cikaricam :) her bisi taktigimda cikarticam boylelikle belgeli sekilde olcak hersey yani uyelerde kulaktan dolma bilgilere degil gorucek herseyi we ona gore secimini yapicak

bu dynolara oldum olası ısınamadım

adam gibi bir sonuç çıkarsalar bayram ediyoruz...

105lik caddy de 122hp çıkarmıtşı...113hp chevroleti 105hp çıkarmıştı...110hp tdi aracı 83hp çıkarmıştı ...110hp hdi aracı 300hp :) vs.vs.

aynı dynoda 2-3 kez ölçün 2-3 hp aşağı yada yukarı çıkabiliyor.
başka dynolara çıkartın farlı sonuçlar alırsınız

bende örnekleri bolca mevcut...

aynı araç aynı gün 3 farklı yer...3 farklı sonuç...

aldığınız yakıtın kalitesi bile etkiler...5-10hp ya fazla çıkar yada düşük...

bence bu fark yakıttan dolayı çıkmış olabilir..ama dediğim gibi farklı dynoda görmek lazım...

en güzeli en doğrusu...sağ ayağınız ne diyor...bence önemli olan bu.

bir defasında 1.8t 150hp yazılım yaptık ..145hp çıktı...araç kudurdu asfaltı kazıyor...ama gel gör ki..dyno da 145 verdi... :)

o yüzden dynodan uzak duruyorum...
dyno yaptirdiginiz yer onemli bu faktorde isi bilen biri yapmali yopksa cok etken war mesela patinaja bile kalinca olumsuz olur bu yuzden burada araci dynodan firlamasin diye baglamanin haricinde birde in taraftan asagi dogru bastilar yapistirdilar dyno ya

dr.ecunun orda dyno sapması olmuyor arkadaşlar oranlar gayet normal ve doğru çıkıyor...

isteyen gitsin maslak 2ci kısımda iki yerde bir paşaoğlunda sokun dynoya birde dr.ecuda farkı görün

kacırdıgınız b nokta varkı serp dyno en ıyı olcum yapanı degıldır.Pasadakı vamag ve ordakı tek sorun kw ı hp ye cevırırken katsayısını 1,4 ıle carpıyorlar otomatıkman.Kw zaten yazıyor ordan da 1,36 ıle carpılıp bakılabılır.Burdakı degerler orjınalınden b kac bg daha fazla cıkmıs cok dert durum degıl dyno egrısını duzgun versın onemlı olan o zaten.Yoksa en mantıklısı zaten cenk ın yapcagı gıbı her degısım sonrasında dynoya cıkarıp aradakı farkı gormektır.

Geri
Üst Alt