Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon 1.4 Tsi 2010 Baskı balata

emre senın suankı halınlede orjınalın yeterlı olmaz cabuk eskıtırsın gazladın surece tabıkı,daha buyuk turboya kısaca projeye gectıgın zaman ıse hıc b sekılde tutmaz onu soyleyenler braz Scn okusunlar :)

dağru diyosun can basarsan en fazla gidiceği 10 bin 15 bin oda 2 sene :Dama bişi sorucam sence çok iyi yapılmış bronz balata arabada ne gibi sorun çıkarır projeye geçersem ne yapmalıyım

emre aracın zaten kopek gıbı daha vazla ılerleme bence arac yere tutunamıyor resmen :)

Benim kadar kimse dikkat etmesin..gereksiz yere ayagim debriyaja hic dokunmaz..hep dibine kadar basarim..ne gerekiyorsa yaparim ..benimki bile 49binde yukarida kavramaya basladi..60 bine dogru titretme yapmaya baslarsa degisecek..

Aracım 35.000 Kmde arkadaslar az bir rakam deil , bizim birader yarım debriyaj cok kullandı en büyük yanlısı ona benzinli arac vermekle oldu zaten :( Eskiden Disel torku yüksek arac olduğu icin birde altta kavrıyordu ona alısmıstı sonradan leona gecince acemice kullandı , özellikle bayırlarda bayıltmıs arabayı arac koku verip duruyordu.
Debriyaj biraz yukarda kavrıyor yazılımı sıfırlayıp denediğim zaman kacırma olmuor ama gaza yüklendiğim zaman ilk randumanı alamıyorm motor bağrıyor ama gitmiyor arac böyle bir sıkıntı var :S Yazılım oluncada hafif yüklenince hop arac direk kesiyor gazdan sendeleme yapıyor , bunun sebebi debriyaj olabilir baska bir neden bulamadık _?
Yazılan yorumlara göre anlasılan 700 lirayı servise seve seve vericez :)

ben canını çıkardım 75bin kmde değişti:confused:

ben canını çıkardım 75bin kmde değişti:confused:

Ozmaan sorun nedir top sizde çözün :d

Size başımdan gecen bir olayı anlatıyım bakalım anlıyan cıkabilecek mi :)

Aracım ilk 15.000 Kmde yakıt tüketimi olarak süperdi kullanım şeklim ne olursa olsun şehir ici Maks 8,5 litre Şehır dısıda 6- 6,5 litreyi gecmiyordu kolay kolay . Tabi servise verdikten sonra iş değişti şehırdısı 7,5 litre ortalama şehır içide 9-10 ltren aşağı düşemez oldum . Servise gittiğim zaman duyduğum herzaman ki cümle ise abi kullanıma göre değişir :D Bu aracı kullanan benim aracı resmen süründürüyorum anca o sekilde sehırdısı 6 literyi görebiliyorum , sehir ici 9 ltden aşağıda ne yapsam düsmüor istersenz gaza milim basarak kullanın. Neyse servise git gel git gel durum değişmedi 30bn km bakımını 25bn de yaptırdım yine durum değişmedi ve sonunda yakıt tüketimi kabullendim paşa paşa :) Mehmet gazihan ' a yazılım yaptrdm hava filirtesi ve kat iptalı gerceklesti , debriyaj baskı balata sorunu cıkınca yazılımı iptal ettirdm o süre en az yazılımsız 2bn km yaptm , kat iptalı ve hava filtresinden sonra arac biraz kendine geldi ve tüketim ortalama 1 lt düstü /100 km de. Ben çözemedim arkadaslar bu durumu fikri olan varsa lütfen söylesin..

dağru diyosun can basarsan en fazla gidiceği 10 bin 15 bin oda 2 sene :Dama bişi sorucam sence çok iyi yapılmış bronz balata arabada ne gibi sorun çıkarır projeye geçersem ne yapmalıyım

sachs stage 3 alcaksın kafan rahat olcaksın,arkadasımın cuprasına sıparısı verılmıstı askerlık cıkıp gelınce araba satıldı goremedık nedır nasıldır dıye :)

Bakım süresi yaklaştıkça hava filtresi dolar, yağ kirlenir özelliğini kaybeder gibi sebeplerden, yanma verimi düşer, egzosdaki sensöz karışımı zengin olarak algılar ve enjektör açık kalma süresini azaltır, yani aslında olması gerekenden daha az beygirler kullanımdadır, bakımda parçlar yenilenince, karışımı yine eski seviyesine getirir ve olması gerektiği kadar benzini yollmaya başlar, yani tüketim nispeten artar, zira kaçan beygirler geri gelmiştir. Yazılım değişimi sonrası, aynı ve nispeten sakin/normal kullanım ile, tüketim, bakım sonrası arttığına dikkat çekilenden daha az olur, zira daha az sürede ara hızlanma bitiyordur ve sabit gazda gitme süreniz artmıştır, ara hızlanmada ne kadar az zaman geçirirseniz, tüketim o oranda azalır. Ama yazılımım var diyerek her ışıkta ilk önde kalkılırsa, tüketim de çoşar.
Cümlelerde ifadelerde uçurumdan aşağı gitmiş olan var ise affola :D

Ozmaan sorun nedir top sizde çözün :d

Size başımdan gecen bir olayı anlatıyım bakalım anlıyan cıkabilecek mi :)

Aracım ilk 15.000 Kmde yakıt tüketimi olarak süperdi kullanım şeklim ne olursa olsun şehir ici Maks 8,5 litre Şehır dısıda 6- 6,5 litreyi gecmiyordu kolay kolay . Tabi servise verdikten sonra iş değişti şehırdısı 7,5 litre ortalama şehır içide 9-10 ltren aşağı düşemez oldum . Servise gittiğim zaman duyduğum herzaman ki cümle ise abi kullanıma göre değişir :D Bu aracı kullanan benim aracı resmen süründürüyorum anca o sekilde sehırdısı 6 literyi görebiliyorum , sehir ici 9 ltden aşağıda ne yapsam düsmüor istersenz gaza milim basarak kullanın. Neyse servise git gel git gel durum değişmedi 30bn km bakımını 25bn de yaptırdım yine durum değişmedi ve sonunda yakıt tüketimi kabullendim paşa paşa :) Mehmet gazihan ' a yazılım yaptrdm hava filirtesi ve kat iptalı gerceklesti , debriyaj baskı balata sorunu cıkınca yazılımı iptal ettirdm o süre en az yazılımsız 2bn km yaptm , kat iptalı ve hava filtresinden sonra arac biraz kendine geldi ve tüketim ortalama 1 lt düstü /100 km de. Ben çözemedim arkadaslar bu durumu fikri olan varsa lütfen söylesin..

Geri
Üst Alt