Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon 1.4 Tsi 125 HP yazılım 250nm@150 HP

Hoşgeldiniz...

Orta susturucudan önce orjinal boru üzerinden cut out yapıldığında - komple sistem düz boru son susturucu vs. ile arasında çıkış rahatlığı açısından cok bir fark oluyormu ?

Orjınalıne gore fark olur cut out ıle ama en temızı 60 lık DP kat ıptalı ve cut out olur

Arkadaşlar uzun zamandan beridir yazmak istiyorum fakat fırsat olmuyor.Eksoz konusunda düz borunun yahut çapı büyük herhangi bir borunun performans artışına turbo araçlarda hiç bir getirisi olmaz.Atmosferik araçlarda belki ama turbolarda mümkün değil.Onun için yanlış yönlendirmeyelim insanları.:)

Abı senın yanlısın var ne yazıkkı bu konuda kusuruma bakma duzeltmıs olcam.aksıne atmosferık arabada boru capına dıkkat etmek gerekır cunku back pressure denılen ıcerdekı basıncı korumak gerekır tork u ıyıce dusurmemesı adına.Turbo arabada ne kadar rahat cıkıs o kadar performans demektır.Egsoz gazı ne kadar rahat cıkarsa turbo arabada buna paralel basınc artısı olur bunu da ıyı bır yazılımla desteklenmesı durumunda cok ıyı sonuclar alınır.

Can kardeşim yanmış gaz manifolt ve ordan turbo kanatlarına geliyor o alanı sende benim kadar iyi biliyorsun ne kadar dar olduğunu. O alandan sonraki bölümü istediğin kadar büyüt hiç bir işe yaramaz.Turboyu büyütmeden eksozu büyütmek boşa para harcamak demek.Zaten imalatçı firmalar bunun hesabını yapıp öyle koyuyorlar eksozu.

Can kardeşim yanmış gaz manifolt ve ordan turbo kanatlarına geliyor o alanı sende benim kadar iyi biliyorsun ne kadar dar olduğunu. O alandan sonraki bölümü istediğin kadar büyüt hiç bir işe yaramaz.Turboyu büyütmeden eksozu büyütmek boşa para harcamak demek.Zaten imalatçı firmalar bunun hesabını yapıp öyle koyuyorlar eksozu.

Basıt b soru o zaman,turbonun flansından DP yı sokelım hangısınde gaz daha rahat dısarı cıkar orjınal sıstemle mı yoksa egsoz olmadan dırek turbonun agzından cıkan yerden mı tahlıye daha cabuk olur:)

Eyüp beye Downpipe tavsiye ettim çünkü bu motorlarda EGT den dolayı durduruyoruz kendimizi.. 200 dereceye yakın EGT düşüşü gözlemliyoruz DP uygulamasından sonra.. Haliyle 3-5 derece avans daha verilebiliyor. boylelikle sağlıklı 160 hp ler mümkünleşiyor.. Ses istenmiyorsa eksozun geri kalanı orjinal kalabilir..

filtre konusunda KN in TSI için geliştirdiği kiti Teklif ettim Eyüp beye.. Ciddi mühendislik çalışılıp FlowRate ler gözetilerek geliştiriliyor bu ürünler..

ürünün detayları için http://www.facebook.com/album.php?id=614334615&aid=376927

DP dediğin ne abim anlamadım her şehirde parçalara farklı isimler veriliyor.

o kn ın b de asadıya gıden borusu olması lazım yanlısım yoksa

Benide egzos aramaya yönelttiniz ya bu konularla başka birşey demiyorum:)

Geri
Üst Alt