Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat Leon 1.2 TSI Style (2014-2015) HP Hakkında.

gokayguven

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar selamlar.

Yaklaşık 2-3 ay sonra 2.el olarak Seat Leon 1.2 TSI Style 2014-2015 model bir araç almak istiyorum.Elimde ki mevcudat nakit 50 bin civarında. Temiz ve düşük km olarak 3-4 bin TL. daha biriktirmem gerekiyor sanırım.Fakat bu araçla alakalı aklıma takılan "beygir" konusunda bir sıkıntı var.Sahibinden'de baktığım da kimi araç için 105 kimisi içinse 110 bg yazılmış.1.2 Style hepsi 110 bg değil mi ?

Bende 2014 model 1.2 tsi manuel vardı 105 Beygirdi. Yanlış yazmış olabilirler. yada DSG ler 110hp olabilir.

Bende 2014 model 1.2 tsi manuel vardı 105 Beygirdi. Yanlış yazmış olabilirler. yada DSG ler 110hp olabilir.
Dostum arastirdim baktim manuellerde de 105 ve 110 yazan var. Hatta biri ilan açıklamasına sunu yazmış"arabam manuel 1.2 TSI'dir. 110 bg'dir 105 bg ile karistirmayiniz"daha sonra yine 105 yazana sordum ruhsatta 105 geçiyormuş. Hakikatten anlam veremediğim bir durum.

Arkadaşlar selamlar.

Yaklaşık 2-3 ay sonra 2.el olarak Seat Leon 1.2 TSI Style 2014-2015 model bir araç almak istiyorum.Elimde ki mevcudat nakit 50 bin civarında. Temiz ve düşük km olarak 3-4 bin TL. daha biriktirmem gerekiyor sanırım.Fakat bu araçla alakalı aklıma takılan "beygir" konusunda bir sıkıntı var.Sahibinden'de baktığım da kimi araç için 105 kimisi içinse 110 bg yazılmış.1.2 Style hepsi 110 bg değil mi ?

2015 belli dönemden sonra ve 2016 modellerinde 110 BG olarak çıkmaya başladı diye biliyorum.

Peki dostlar bu 5 farklik beygir gücü cok fark eder mi sizce performans ve yakıt tuketimi bakimindan. Muhtemelen bu 2 farkli ayrinti da tork degerleride farklıdır sanirim

Overclock işleminde frekans ve voltaj aynı anda arttığı gibi motorda da beygir ve tork doğru orantılıdır. Almışken 110 BG tercih edin :)

Overclock işleminde frekans ve voltaj aynı anda arttığı gibi motorda da beygir ve tork doğru orantılıdır. Almışken 110 BG tercih edin :)

Anladım. Umarım 2015 model 110 gücüm yeter bakalım kısmet artık : ) çok teşekkür ederim.

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
Geri
Üst Alt