Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

SEAT LEON 1.2 TSİ STYLE YAKIT TÜKETİMİ videom

GÖKHAN ŞİMŞEK

Kayıtlı Üye
arkadaşlar karadeniz sahil yolunda çekilmiştir,4 kişi bagajda 150 kg yük ile hız sabitleyici kullanarak çektiğim videomdur,artvinden karamana giderken yolda çektik bu yolculuk tam 1380 km idi 110 u hiç düşmedik 130-140 arası kullanıldı bir süre 180-200 ile kullandık ama yol sonunda 5.8 lik ortalamayı gördük bence bu inanılmaz idi...bu aracı 110 ile kullandık başka bir yolculuğumuzda 4.1 ortalamayı gördüm 400 km de...bu araç on numara eski 1.6 leonumu hatırlamak istemiyorum yakıt konusunda....

sabır olacak 90 ile gideceksin :D ozaman bedavaya götürür aslan...

Maşallah... Bende bugün Edirneden İzmir Bergama ya yapmış olduğum seyahatte aynı araçla 450 km yolu 130-200 aralığındaki süratle 6.8 ortalamayla geldim... :)

sabır olacak 90 ile gideceksin :D ozaman bedavaya götürür aslan...
bora gerçekten bu araba her tür bedava gidiyor...

Maşallah... Bende bugün Edirneden İzmir Bergama ya yapmış olduğum seyahatte aynı araçla 450 km yolu 130-200 aralığındaki süratle 6.8 ortalamayla geldim... :)
alper abi sizinki de gayet başarılı bir değer kardeşim artvinden yola çıkıyordu karaman a yaklaşık 1300 km lik yolu 11-12 saat gibi sürede sürekli 200 km hızla hiç düşmeden dip gaz nışanlısının yanına gidiyordu 9.8 i geçmediğini söyledi...

Merhabalar ben de mersin'den istanbul'a kadar ortalama 105 km hizla toplam 946 km yolda ortalama 5,6 lt yakıt tüketimi yakaladım.
643a821bbed512c442171941fdf256ef.jpg

istanbul-eskihisar/topçular-mustafakemalpaşa(bursa)

yakın zamanlı
110 - 140 arası, aşırı yağış, kışlık lastik, 4 derece hava 6.1 lt 1.4 140hp ile :D

önceden de yazın istanbul-ankara-istanbul 5.3 (aynı rotada eski arabam civic otomatik 7.9 yakıyordu)
istanbul-izmir-istanbul 5.8

1.2 ile daha da düşük olurdu :) TSI candır :)

ah bi de ACT olaydı şu bizim motorlarda dadından yinmezdi :D

Son düzenleme:
Bende 1.4 FR ile 4 kişi, kışlık lastik, bol yağmurlu havada, Lüleburgaz-Bolu, Bolu-Lüleburgaz arasında genelde 120-140 km hızda yol bilgisayarı 5,5 ortalama verdi. Ancak aldığım yakıttan ve gittiğim mesafeden yaptığım hesaba göre gerçek ortalama 5,9 çıkıyor. Vagcomdan ayarını da buna göre yaptım. Artık doğruyu gösterecek inşallah :)

Geri
Üst Alt