Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Seat leon 1.0 dsg 9 l yakıyor napabilirim Daha 2000 kmde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hocam 1.0 motor az basarsan az, cok basarsan cok yakan bir motor. Kullanmayla alakalı. Iyiki almisim şehir dısı 57 km de 3.8 lt gördüm.

Araç normal yakıyor bence sonuçta 1.0 tsı ve leon gibi araçta normal karsılamak lazım bıde aracın 2000 km de ilk bakım 2 bakım geçsin yakıt duser sonuçta

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Herkese merhaba.
Ben de araniza 1.0 leon alarak yeni katilmis bulunuyorum ilk paylasimimi da buradan yapayim dedim guzel forumlar simdiden.
1.6 tdi dsg 2015 ibizadan 1 ay once gectim leona yakit olarak tereddutum coktu ancak suan iyi ki gecmisim diyorum. Mtv,bakim,1.0 motor tuketim verileri ve konforu ele alirsak dizelle arasinda fark yok denecek kadar az. Istanbulda kullaniyorum fulledikten sonra henuz yakit ibaresi yanmadi ancak 770km gordum suan menzil 100 km gosteriyor. Tabi performansli kullanmadim zaten tarzim degil. Size tavsiyem diger tum araclarda da aynisi gecerli kalkis aninda aracin hizlanmasi icin aceleci davranmamaniz. Gazi sabit bir sekilde tuttugunuzda arac kendi ongordugu devir araliginda vites atacak ve tuketim azalacaktir. Ben 100km sabit hizla gidince ortalamam 4.3-4.6 arasi oluyor. Tuketimden gayet memnunum. Herkese kazasiz guzel bir yil dilerim

Bende aynı aracı kullanıyorum ilk başlarda bende aynı tüketimleri gördüm fakat şuan aracın 6000 km geldi ve 6.8 ortalaması tabiki diğer arkadaşlarında söylediği gibi en önemli şeylerden biri de kullanım.

Arkadas millet arabayi bosta mi kullaniyor anlamadim ya ben araba kullanmayi bilmiyorum ya millet araba kullanmiyor hep sifiri gosteriryor benzinli arabanin oyle yakmasini nasil beceriyorsunuz anlamadim

Birçok etken var sürücü alışkanlıkları, yol,yokuş,hava şartları,lastik (bende 4kış lastiği var tüketimi biraz artırıyor gerçi.)
b935b60f10e840257b10366fe1d88342.jpg

1.0 aşırı beslemeli (turbo) motor ile 1.2 atmosferiği kıyaslamayın lütfen. Bırakın 1.2'yi 1.6 atmosferik ile de kıyaslamayın.
1.0 dediğniz motor 200nm tork 115 bg üretiyor. Bu torkunuda 1500-2000 devir bandında verebiliyor.
1.6 atmosferik motor max torkunu 4000 devirde üretebilirken, ürettiği de 150-160 nm tork oluyor.

Dizelden de turboyu kaldırırsak arabayı kaldıramayan hantal bir motor olur karşımızda.
Ya üstad helal sana. Arkadaşlar çekmez çekmez algısı nerden oluştu sizde. Çok yakar falan. Arabanın güc degeri 115 hp 200 tork. 1.2, 1.4 hic bi durumda az yakmaz. Bu motor benzinlilerde suan icin en ideal yakit tüketimine sahip araćlardan.

Soruyu soran arkadasa gelince 9lt yüksek bir değer. Ama çok agresif mi kullaniyosun. Anca o durumda bu yakit olur. Veya gezdigin mesafeler cok kisa olmasindan. Ben arabami full performans kullandigimda 8.5 falan olmuştu maks. Gaz tepkilerini yumusat biraz düser. Rodaj süresi falan yakit farketmiyor pek.

SCW uygulaması. Sakarya-Trabzon

Arkadas millet arabayi bosta mi kullaniyor anlamadim ya ben araba kullanmayi bilmiyorum ya millet araba kullanmiyor hep sifiri gosteriryor benzinli arabanin oyle yakmasini nasil beceriyorsunuz anlamadim

Hocam sürüş tarzı en önemli etken. Mesela sürekli boş viteste kullanılan araç daha çok yakar zaten. Onun yerine uygun bi viteste aracı akışına bırakırsanız anlık tüketimin sıfırlandığını görebilirsiniz.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bir yardım diye bir şey yok. Kurallara uymadınız takdir de sizi uzaklaştırmak zorunda kalacağız.
[doublepost=1514725153,1514725133][/doublepost]Bir yardım diye bir şey yok. Kurallara uymadınız takdir de sizi uzaklaştırmak zorunda kalacağız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt